„Hostům se zranil gólman Hora, šel tam nerozchytaný náhradník a hráči cítili šanci zápas rozhodnout. Ale i bod by byl dobrý. Nabádal jsem je, ať neblázní a hlavně neudělají chybu. Samozřejmě ji udělali,“ štvalo Sobotu.

„Hora dostal ránu do hlavy, sice se snažil ještě pár minut chytat, ale točila se mu hlava a nakonec sám upadl na trávník a museli jsme jej vystřídat. Doufám, že bude co nejdříve v pořádku,“ prozradil brankářův pozápasový stav mohelnický kouč Jaroslav Rolinek.

HFK během prvního poločasu dvakrát vedl. „O přestávce jsme si říkali, abychom se nedostali pod tlak. Jenže jsme zůstali v kabině a v úvodu druhé půli dostali gól jak jinak, než po chybě,“ řekl Sobota.

Pět minut před koncem došlo ke zmiňovanému střídání brankářů. Ve zbytku střetnutí byli hosté paradoxně lepším mužstvem, vytvořili si šance, jednou dokonce orazítkovali tyč, aby těsně před koncem udeřili a během nastavení si již těsný výsledek pohlídali.

Po pěkné kombinaci s Heidenreichem a Bačou zajistil Mohelnici tříbodový zisk Bzirský, když z levé strany šel sám na Staňka a trefil přesně.
„Gólu předcházela zbytečná ztráta míče,“ ví Sobota.

Třebíč je tak namočená ve hře o záchranu. V následujícím anglickém týdnu ji navíc čekají zápasy na hřišti vedoucího Uničova a v Otrokovicích, trojblok zakončí doma proti Kroměříži, aktuálnímu sousedovi v tabulce.

„Čekají nás tři těžké zápasy a my musíme vydolovat co nejvíce bodů. Momentálně vyrábíme zbytečné chyby, z důvodu jazykové bariéry vázne trochu komunikace, ale věřím, že tomu hráči nepodlehnou a naše výkony půjdou nahoru,“ uzavřel Sobota.