MĚŘÍN – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:4
Vstup Měřína do sezony poznamenala 3. minuta. Střední záložník předvedl nepovedenou zpětnou přihrávku mezi stopera Koldu a brankáře Sysla, Kolda se snažil celou situaci „uhasit", ale byl z ní jasný faul.

„S nařízenou penaltou naprosto souhlasím, ale myslím si a třeba se pletu, že měla podle nového výkladu pravidel přijít žlutá karta a ne červená, protože byla nařízená penalta. Rozhodčí verdiktem výrazně ovlivnil zápas. Přišli jsme o stopera a kapitána v jedné osobě a ještě jsme prohrávali," zlobil se hrající kouč Karel Kružík.

Než stihli domácí přeskupit řady a vyrovnat se s verdiktem, bylo málem po zápase. „Nejdříve jsme neuhlídali standardku a ve 13. minutě už to bylo pod taktovkou nedávno ještě třetiligového velkomeziříčského Durajky díky Šimončičovi 0:3. Až od té chvíle jsme začali bránit pořádně, rychle jsme se po dobré souhře dostali gólem Šoukala do hry, ale po chybě ve středu pole bylo po deseti minutách zase skoro po zápase," vzpomínal měřínský lodivod.

Rybníčkův gól na 1:4 ale Náměšť možná až moc uklidnil. Aktivní Crkal mohl dvakrát korigovat výsledek, ale dočkal se až před poločasovým hvizdem po pěkné akci Koženého. Ve druhé půli hosté hlavně bránili náskok. To se jim málem vymstilo. „Po přestávce jsme Náměšť nepustili vůbec k ničemu. Jednou museli její hráči odkopnout míč z brankové čáry. Poté nás dvakrát poškodil sudí, který neodpískal dvě penalty. S výsledkem být spokojený pochopitelně nemůžu, ale předvedená hra ve druhé půli mi udělala radost," zhodnotil Kružík.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme byli o třídu lepší, ve druhém zase byli uspokojení výsledkem a naše hra šla dolů. Důležité jsou však tři body a úspěšný start do nové sezony," shrnul náměšťsko-vícenický kouč Petr Kylíšek.
Góly: 15. Šoukal, 45. Crkal – 4. Durajka (PK), 8. T. Tržil, 13. Šimončič, 25. Rybníček. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (3. Kolda). Diváci: 150. Poločas: 2:4. Náměšť-Vícenice: Kováč – J. Tržil, Křoustek, T. Tržil, Kopuletý – Jonák, Durajka, Čermák, Anna (85. Bednář) – Šimončič, Rybníček (82. Kučera).

RAPOTICE – DUKOVANY 2:2
První poločas patřil jednoznačně hostům. Domácím vázla kombinace a nedařilo se jim výrazně ohrozit Macháčka. Dukovany spoléhaly na rychlé protiútoky a hned dva využily. Proti navýšení skóre byl skvělý brankář Laš, který zlikvidoval tři tutovky.

Ve druhé půli se na hřišti přiostřilo, přibylo faulů, sporných verdiktů rozhodčího a hra byla rozkouskovaná, což nahrávalo spíše vyčkávajícím hostům. Rána pro Dukovany přišla dvacet minut před koncem, kdy se nadvakrát prosadil Dvořáček. Hosté znervózněli a přenechali iniciativu soupeři. Trest za pasivitu přišel z kopačky Petra Matouška, který zužitkoval ideální přihrávku Michala Sobotky. Rapotice mohly výsledek v závěru otočit, ale ze slibně se rozvíjejícího závaru nic nevytěžily.
Góly: 71. Dvořáček, 79. P. Matoušek – 14. a 30. Koníř (druhý z PK). Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 0:2. Rapotice: T. Laš – P. Sobotka, Švarc, Dobeš, Dvořáček, P. Matoušek, Illek, J. Matoušek, Mlejnek (46. Opálka), M. Sobotka, Milan Laš. Dukovany: Macháček – Kunc, Prokeš, Sedláček (72. Železník), Koníř, M. Fojtášek (60. O. Horák), Hron (81. Němec), Černý, J. Fojtášek, Jašek, Řezáč.

TŘEBELOVICE – V. BERANOV 2:6
Domácím vstup do souboje nováčků vůbec nevyšel a už v 17. minutě prohrávali o dvě branky. „Soupeř na nás vlétl," komentoval třebelovický trenér Michal Sláma. Jeho tým vrátil do zápasu proměněnou penaltou kapitán Máca ve 26. minutě, ovšem Velký Beranov zvýšil ještě do přestávky. „Všechny tři góly v prvním poločase jsme dostali po hrubkách, které by se stávat neměly ani v nižších soutěžích," mrzelo domácího kouče.

Než se jeho svěřenci po změně stran rozkoukali, inkasovali počtvrté. Pak sice snížila hlavou útočná posila z Jemnicka Kříž, ale žádný obrat se nekonal. Hosté z Jihlavska přidali další dva přesné zásahy a bylo po zápase. „S tím už se nedalo nic dělat. Soupeř byl rychlejší, běhavější i fotbalovější," uznal Sláma.
Góly: 26. Máca (PK), 57. Kříž – 10. a 17. Eliáš, 39. a 74. Ganzwohl, 53. Havlín, 62. Jonáš. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:3. Třebelovice: Nesiba – M. Čurda, J. Čurda, S. Michal (75. Krejčí) – Coufal (78. Janíček), Kotačka, Jurka, Rakušan – Máca (70. Sedlák), Kříž, Krula.

KŘOVÍ – HARTVÍKOVICE 6:3
Domácí vstoupili do sezony bez jediného přípravného utkání. Na rozehranosti to ale nebylo znát. Už v 6. minutě poprvé skóroval Martin Němec. Nováček soutěže se hlavně bránil a sázel na brejky. V 9. minutě už však bylo vyrovnáno, o branku se postaral Horký. Po půlhodině hosté špatně rozehráli a Martin Němec efektně přeloboval vyběhlého brankáře. Stejný hráč zkompletoval do poločasu hattrick.

Po přestávce se hosté ještě jednou nadechli, opět u toho byl Horký, který snížil na 3:2, ale pak se probrali i další střelci domácích.
Uklidňující náskok vrátil na domácí kopačky Lukáš Němec a dva slepené góly přidali záložníci Pollák s Kalinou. Poslední slovo si vzal Jakub Sýkora, ale to už domácí radost nezhatilo.
Góly: 6., 30. a 41. M. Němec, 73. L. Němec, 82. Pollák, 86. Kalina – 9. a 63. Horký, 89. J. Sýkora. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 3:1. Hartvíkovice: Chalupa – D. Outulný (46. Moczár), M. Sýkora, Malý (57. Rous), J. Sýkora – Hadraba, Horký, Michal Kopuletý, D. Kopuletý (20. M. Outulný) – Martin Kopuletý, Záviška.