Trenér týmu Náměšť-Vícenice Petr Kylíšek si na podzimní zápas (porážka 4:2) moc dobře pamatuje. "V prvním poločase to bylo ještě vyrovnané, ale ve druhé půli byl Pelhřimov lepší a zaslouženě vyhrál," vzpomíná Kylíšek a pokračuje: "Hru soupeře dobře znám, Pelhřimov jsem viděl hrát i na jaře. Je to nejsilnější tým, proti kterému jsme v sezoně hráli. To jsou i názory trenéru, se kterými se bavím."

Pelhřimov pak označil jako nadstandardní mančaft v krajském přeboru. "Za každou cenu chce hrát fotbal, což nám vyhovuje. Jenže je to technický, kombinačně vyspělý a rychlý tým," řekl.

Kylíška mrzí, že k nedělnímu zápasu nebude mít kompletní tým. "Budou nám chybět krajní hráči. Šimončič má natažený sval a Klíma má povinnosti ve škole. Na zápas se ale těšíme a o body se porveme. Jen doufám, že se nám nestane něco podobného jako na podzim. Porážkou s Pelhřimovem jsme zahájili sérii čtyř utkání bez bodu."

Pelhřimovští chtějí v neděli uspět, protože by rádi ještě atakovali druhou příčku. „Naděje umírá poslední a pokud uděláme ve zbytku sezony maximum bodů, je to reálné skončit na druhém místě,“ má jasno trenér Pavel Regásek. „Ale Náměšť je těžký soupeř, hlavně v domácím prostředí. Má výborný přechod do útoku, nejlepšího střelce soutěže Durajku, na to se musíme připravit,“ říká Regásek, který je rád, že se mu vrátil do sestavy uzdravený Poul.

Program 23. kola KP
SOBOTA: Košetice – Sapeli Polná (Škorpík), Okříšky – Chotěboř (Pavlas), Žirovnice – HFK Třebíč (Niederle).
NEDĚLE: Náměšť-Vícenice – Pelhřimov (Stehlík), Nová Ves – Speřice (Havlín), Ledeč n. S. – Bystřice n. P. (Pojezný), Přibyslav – Velké Meziříčí B (Terber). Zápasy začínají v 16.30.