Náměšť vystřídala na čele tabulky Dukovany

Třebíčsko – Soubojem o vedoucí postavení v tabulce I. B třídy – skupiny B bylo okresní derby 11. kola I. B třídy. Fotbalisté Náměště-Vícenic v něm porazili dosavadního lídra z Dukovan. Pořadí se měnilo i na opačném pólu. Hartvíkovice se po výhře nad Měřínem odlepily z poslední příčky.

17.10.2016

Náměšťského trenéra Petra Kylíška kromě vedoucího postavení v tabulce těší i šestizápasová šňůra bez porážky. Lídr pětkrát zvítězil a pouze jednou remizoval.Foto: David Mahel

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – DUKOVANY 5:0
Bez lídra týmu Koníře nastoupivší hosté začali dobře, ale z počátečního tlaku nic nevytěžili. Pak převzali iniciativu domácí, kteří měli po zbytek utkání navrch. Náměšť převahu vyjádřila střelecky a zaslouženě vystřídala Dukovany na prvním místě. „Těší mě, že jsme navázali na předešlé výsledky.

Nicméně Dukovany jsou velmi kvalitní soupeř, ale ukázalo se, že bez zkušeného Koníře jsou poloviční a s jedinou střelou na bránu nemůžou bodovat," hodnotí domácí trenér Petr Kylíšek. „Jednoznačná výhra Náměště, která byla fotbalovější a ve všem nás předčila. My jsme měli snad jen jednu šanci a herně jsme zklamali. Nezbývá, než soupeři pogratulovat," shrnul hostující kouč Rostislav Štork.
Góly: 17. J. Tržil, 43. T. Tržil, 67. a 84. Kučera, 79. Durajka. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 6:4. Diváci: 108. Poločas: 2:0. Náměšť-Vícenice: Pokorný – Heres, J. Tržil, Čermák, Rous – Preisner, Klíma (83. Matějek), Durajka, Šimončič (87. Rybníček) - T. Tržil (73. Jonák), Kučera. Dukovany: Macháček – Němec,Řezáč, J. Fojtášek, M. Fojtášek - Sedláček, Kunc, Prokeš, Jašek - Pislcajt (56. Železník), Černý.

HARTVÍKOVICE – MĚŘÍN 1:0
Domácí začali náporem. První šanci měl Martin Kopuletý, který postupoval sám na brankáře Jana Hladíka, ovšem lob stačil odkopnout na aut dobíhající obránce. Po následném vhazování střela Jakubovi Sýkorovi nesedla, ale míč doběhl Milan Outulný a tvrdou střelou prostřelil měřínského gólmana. Další možnosti ke skórování zůstaly nevyužity. Za zmínku stojí zakončení Horkého, ale tváří v tvář Hladíkovi trefil jen hostujícího gólmana.

Druhý poločas se hrál nemastný, neslaný fotbal plný osobních soubojů a nechyběly ani strkanice. Nováček soutěže si hubený náskok i přes nervózní závěr pohlídal. „Nebylo to pohledné utkání, ale body se počítají a jsme rádi za třetí čisté konto v řadě," hodnotí hartvíkovický kouč Luděk Hadraba.
Gól: 4. M. Outulný. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 4:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Chalupa – M. Outulný, M. Sýkora, Záviška, J. Sýkora – Horký, Michal Kopuletý, D. Kopuletý, Kafka (46. Hadraba) - Martin Kopuletý (80. Rous), Moczár (69. Malý).

MORAVEC – RAPOTICE 1:1
V první půli byl k vidění nepříliš pohledný fotbal s množstvím nakopávaných míčů. Hosté šli do vedení po přetaženém rohu, šťastným střelcem byl Milan Laš. Ve druhém dějství Moravec hosty přitlačil a zaslouženě vyrovnal. Střelu Červinky obrana Rapotic zablokovala k Tomáši Toufarovi, který střelou na zadní tyč dal na 1:1. Vstřelený gól domácí nakopl a pokračovali v tlaku, Rapotice naopak zuby nehty bránily cenný bod. Vyloženou příležitost si už však Moravec nevypracoval.
Góly: 54. T. Toufar – 12. M. Laš. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (90. Švarc). Diváci: 102. Poločas: 0:1. Rapotice: T. Laš – Konečný (35. Slaný), Švarc, Dobeš, Opálka, Dvořáček, Podpěra (46. Císař), J. Matoušek, Sobotka, P. Matoušek, M. Laš.

NEDVĚDICE – TŘEBELOVICE 3:1
Velký den útočníka Nedvědice Romana Šikuly rozhodl o zisku důležitých tří bodů pro nováčka I. B třídy. Hattrick načal Šikula ve 21. minutě střelou z velkého vápna, která mířila k pravé tyči. Druhou gólovou akci založil Bracek, který utekl po levém křídle a míč naservíroval Šikulovi na malé vápno. Minutu před pauzou pak bylo po gólu na 3:0 prakticky rozhodnuto. Třebelovice ve druhé půli pouze snížily Mácou.
Góly: 21., 42. a 44. R. Šikula – 79. Máca. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Třebelovice: Nesiba – J. Čurda, Bílý (31. Kapko), Kotačka, Krula, M. Čurda, Michal, Sedlák, J. Jurka, R. Jurka (86. Kabelka), Máca.

Autor: Jiří Oborný, Redakce