M. BUDĚJOVICE – V. BÍTEŠ 2:1

Jako první zahrozili hosté a průnik Pokorného nadvakrát vychytal Jelínek. Ve 37. minutě se prokličkoval Veselý přes tři hráče do vápna, tam se míč odrazil k volnému Šplíchalovi, který křižnou střelou poslal Budějovice do vedení.

Vyrovnání přinesla 50. minuta, když se míč po několika odrazech dostal k Rozumovi, který stál nejspíše v ofsajdové pozici. Rozhodčí nereagovali, a tak pro něj nebylo problémem trefit prázdnou branku. V 60. minutě mohli hosté otočit výsledek, ale samostatný únik O. Loupa skončil na tyči. V 75. minutě si postavil míč k trestnému kopu Kyzlink a z 25 metrů se trefil přesně k tyči. O pět minut později vytáhl další bravurní zákrok Jelínek, když vyrazil trestný kop O. Loupa směřující do šibenice.

Góly: 37. Šplíchal, 79. Kyzlink – 50. Rozum. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (85. Horký). Diváci: 80. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Busta, Toman, Kopeček – Dušek (90. Švanda), Kyzlink, Veselý, Stehlík – Šplíchal (91. Procházka), Pařízek. V. Bíteš: Pelán – Kerber, Pohl, Střecha, Horký – Rozum, O. Loup, Nekuda, Šklorpík (82. Ivančík) – Matoušek, Pokorný. Nejlepší hráči: Jelínek, Pařízek – O. Loup.

PACOV – OKŘÍŠKY 1:4

Zápas začal pro Pacov už tradičně. Kostroun postupoval sám na brankáře, ale nepřekonal ho, naopak na druhé straně se po chybě obrany prosadil střelou o tyč Dubský. Okříšky diktovaly tempo hry, domácí se do dalších šancí téměř nedostali. Na 0:2 zvýšil z penalty Jančok, už po změně stran se hlavou u přední tyče prosadil Kotrba. Pak přišel jediný světlý okamžik Pacova, po závaru v šestnáctce hlavičkou přeloboval Fialu Vítámvás. Poslední slovo i tak patřilo hostům, z náběhu na přední tyč vytěžil gól Dubský.

Góly: 70. Vítámvás – 6. a 79. Dubský, 36. Jančok (PK), 68. Kotrba. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Pacov: Jíša – Kuran (35. Dolejš), Bezemek, Bártů, Stejskal – Váňa, Vlach, Kerouš, Kostroun (62. Pražák) – Svoboda, Vítámvás. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Dočekal, Dočkal – Dubský, Jůza (85. R. Ryšavý), Jančok (84. Z. Ryšavý), Tůma (50. Řezáč) – Večeřa, Kotrba. Nejlepší hráči: Kotrba, Fiala, Dubský.

SVĚTLÁ N. S. – NÁMĚŠŤ-VÍC. 5:4

Skóre divokého utkání otevřel po dorážce Křikava. Poté z penalty srovnal Presl, ovšem pokutový kop se zahrával i na druhé straně po červeném faulu Bednáře na Křikavu. Do branky tak musel Záviška a ihned kapituloval z kopačky Nádějeho. Světelské vedení do poločasu navýšil po rohu hlavičkující Pešek. Ve druhém dějství zvýšili aktivitu hosté, rozmezí šesti minut třemi góly zápas otočili. Světlou ale vzkřísil příchod Kafky, jenž nejprve nahrál na vyrovnání Štrosovi a sedm minut před koncem vyslal do úniku Křikavu, který se nemýlil a strhl vítězství na světelskou stranu.

Góly: 18. a 83. Křikava, 33. Náděje (PK), 42. Pešek, 71. Štros – 28. Presl (PK), 63. Buchta, 67. J. Homola, 69. Outrata. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (57. Pecha – 33. Bednář). Diváci: 150. Poločas: 3:1. Světlá n. S.: Soukal – Karel (70. Vodička), Valenta, Pecha, Naděje (54. Čuřík) – Rezek, Machala (70. Kafka), Pešek, Dvořák – Štros, Křikava. Náměšť-Vícenice: Bednář – Heres, Pernica, Buchta, Rous – J. Homola, Durajka, Presl, M. Homola – Záviška, Rubák (51. Outrata). Nejlepší hráči: Kafka, Pešek – Durajka.

HUMPOLEC – PŘIBYSLAV 4:1

Domácí začali hodně aktivně a míč dostali do sítě už v 6. minutě, ale gól ještě pro ruku Kopice platit nemohl. Po čtvrthodině hry však Kopic našel ve vápně Dalíka, který skluzem překonal Syberu. Vyrování mohl obstarat Škacha, který zůstal sám na zadní tyči, ale míč špatně trefil. Chvíli před poločasem tak zvýšil na 2:0 Paťha, propadnutý centr prodloužil nad Syberu.

Hosté po hodině hry na chvíli ožili, to když Škacha vsítil kontaktní gól. Humpolec si ale vítězství vzít nenechal. K pojistce na 3:1 mu pomohl vlastenec, výsledek pečetil z trestného kopu Prokop. I jeho trefa měla částečně parametry vlastního gólu.

Góly: 16. Dalík, 38. Paťha, 73. vlastní, 77. Prokop – 66. Škacha. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 5:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Alenka, Procházka, Pecha, Hes – Maršík (37. Honzárek), Jeřábek (82. Málek), Prokop, Kopic (81. Hrubeš) – Dalík, Paťha (64. Pícha). Přibyslav: Sybera – Buben (60. Musil), Strašil, Říha, Flekal – Vykoukal, Kunc (74. Jaroš), Krčál, Pochop – Vopršal, Škacha. Nejlepší hráči: Procházka, Dalík, Jeřábek.

ŽDÍREC N. D. – ŽIROVNICE 3:1

Domácím vyšel parádně vstup do utkání. V desáté minutě vedli už 2:0, další velkou šanci nevyužil Novotný. Teprve poté se hosté oklepali a vyrovnali průběh zápasu. Jejich nadějím na korekci stavu jim ale bral jistými zákroky Pometlo. Ždíreckým hráčům vyšla i pasáž po začátku druhé půle, ale Fikarův pokus ve skluzu šel nad branku, Klimeš napálil je bránící obránce a dorážku lapil Kadlec. Žirovnice se dočkala gólu po hodině hry. Domácí pokazili rozehrávku, zbytečně ztratili míč a hosté si s rychlým kontrem dva na jednoho věděli rady – 2:1. O necelých deset minut později pak po centru Máši rozhodl Štukhejl.

Góly: 7. Klimeš, 10. a 72. Štukhejl – 63. Knotek. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Ždírec: Pometlo – Máša, Kolouch, Votava, Štukhejl – Mrázek Fikar, Čalkovský, Novotný – Pátek (83. Malinský), Klimeš (90. Sýkora). Žirovnice: Kadlec – Knotek, Kuš, Kubík (56. Pokorný), Vilímek – Rozporka, Svoboda, Houška (46. Doležal), Staněk – Grausam, Adamec. Nejlepší hráči: Štukhejl, Čalkovský – Adamec.

H. BROD – ČÁSLAVICE-SÁDEK 5:1

Soupeř nastoupil do zápasu v deseti lidech a až v sedmé minutě tým na hřišti doplnil Lampíř. To, že se Na Losích bude slavit, se vědělo už ve 12. minutě zápasu, kdy po trefách Provazníka a Kubát, vedl Slovan 2:0. Po půl hodině hry dostal kolmici mezi beky Provazník, který upravil na pohodlných 3:0. Potom si domácí mohli dovolit luxus v podobě zahození pokutového kopu Míčou. V poslední minutě prvního poločasu našel Vařejka přihrávkou před brankou Henka a bylo rozhodnuto – 4:0. Po přestávce se podařilo snížit nejlepšímu hráči hostí Horváthovi. V 70. minutě poslal pěkný míč před hostujícího gólmana Míča, ale Štědrý ani Provazník nedokázali přesně zakončit. O šest minut později našel Pohnětal hlavu Míči, a ten upravil na konečných 5:1. V závěru ještě Kubát pěknou střelou trefil tyč.

Góly: 11. a 31. Provazník, 12. Kubát, 45. Henek, 76. Míča – 64. Horváth. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 4:0. H. Brod: Kučírek – Pohnětal, Novotný, Nechvátal, Vařejka – Kuchta (67. Tůma), Kubát – Henek (67. Štědrý), Míča, Hejkal (54. Mareš) – Provazník (81. Tuhý). Čáslavce-Sádek: Roudenský – Rygl, Čermák, Zikmund, Lampíř – Barák, Kalay, Plichta, Motyčka, Sedláček – Horváth. Nejlepší hráči: Provazník, Henek – Horváth.

CHOTĚBOŘ – SAPELI POLNÁ 0:3

Hosté udeřili už ve 2. minutě. Střelu Vacka tečoval na hranici vápna šikovně Padrnos do protipohybu Vykukala, který neměl nárok. Domácí nešťastný začátek ovlivnil a hostům naopak hodně pomohl. Sapeláci se zatáhli do obranné ulity a čekali na chyby a brejky.

Ty přišly až po změně stran. Chotěboř se sice snažila, ale směrem dopředu nedokázala nic vymyslet. A v 64. minutě navíc neuhlídala rychlý kontr Padrnose, který naservíroval míč nabíhajícímu Fišerovi, a ten neměl problém zavěsit. Čtvrt hodiny před koncem se Polná dočkala třetí pojistky. Baráka fauloval na hranici vápna Jiří Hlaváček, který byl vzápětí vyloučen, a Rychtecký proměnil penaltu.

Góly: 2. Padrnos, 64. Fišer, 76. Rychtecký (PK). Rozhodčí: Porubka. Bez ŽK. ČK: 1:0 (75. Jiří Hlaváček). Diváci: 100. Poločas 0:1. Chotěbor: Vykoukal – Marek Somerauer (87. Dočkal), Čáp, R. Odvářka, Jan Hlaváček – Pospíšil (75. Koutný), Dvořák (87. Pfefer), Martin Somerauer, Jiří Hlaváček (87. Bělovský) – Šimoňák (46. Hanousek), Hromádka. Sapeli Polná: Koubek – Šebesta, Rychtecký, Reiterman, Barák – Slezák, Brnický, Vacek, Fišer (80. Černý), Szabó (71. Lokvenc) – Padrnos (85. Babínek). Nejlepší hráči: Martin Somerauer – Barák, Vacek.

Příští kolo: Humpolec – Jemnicko, Přibyslav – Pacov, Okříšky – Světlá n. S., Náměšť-Vícenice – H. Brod, Čáslavice-Sádek – Chotěboř, Sapeli Polná – Ždírec n. D., Žirovnice – M. Budějovice, V. Bíteš – Jaroměřice.