TŘEBÍČ B – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:6
Hosté se brzy ujali dvougólového vedení. Pak se hra vyrovnala a domácí snížili. Náměšť zase odskočila na 3:1, ale následovala kontaktní branka třebíčské juniorky. Poslední slovo v prvním poločase však měl staronový účastník druhé nejvyšší krajské soutěže, který po změně stran hru plně ovládl. „Ve druhém poločase už jsme nic nevymysleli a soupeř nás přehrál,“ uznal kouč třebíčský Ivoš Nejedlý.

„I v posledním přáteláku jsme podali slušný výkon, na který bych rád navázal i v mistrovské části. Doufám, že nám nezvlhne střelecký prach. Příprava se nám celkově povedla velmi dobře, je na čem stavět,“ hodnotí trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

Góly: Oberreiter, Doležal - Homola 2, Durajka, Kučera, Šimončič, Matějek. Poločas: 2:4. Třebíč B: Šplíchal – Valíček, Houser, Suchna, Hrbáček – J. Uličný, Oberreiter, Lorenc, Mitáš – V. Bence, Doležal. Střídali: O. Uličný, Sáček, Trnka. Náměšť-Vícenice: Kováč – Anna, Čermák, Heres, Rous – Klíma, Durajka, Rubák, Homola – Šimončič, Kučera. Střídali: Bartošek, Matějek.

V. MEZIŘÍČÍ B – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 4:1
Zápas nabídl vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Rozdíl byl v tom, že rezerva Velkého Meziříčí své možnosti ke skórování proměnila. „První poločas jsme odehráli velmi dobře. Domácí sice drželi míč častěji na kopačkách, ale myslím si, že jsme odvedli kvalitní výkon a měli příležitosti ke vstřelení branky. Soupeř do druhé půle prostřídal a pro nás to nebylo jednoduché. Přesto hra snesla přísnější měřítka. Trápí nás proměňování šancí,“ hodnotí budišovský kouč Libor Švec.

Gól Budišova: Molnár. Poločas: 2:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Pavlatovský, Věžník, Kozuň, Hrádek (Jura) – T. Nováček, Votoupal, Horký, Molnár – K. Nováček (J. Sedláček), Pažourek.

ŽELETAVA – N. VES 0:7
Favorit z krajského přeboru měl zápas plně pod kontrolou. Želetava hrající v kombinované sestavě stačila držet krok pouze v prvním poločase, pak se už hrálo pouze na jednu branku. „Jednoznačná záležitost dobře hrající Nové Vsi. Nám z různých důvodů chyběla kostra týmu,“ shrnul želetavský trenér Aleš Pacas.

Poločas: 0:1. Želtava: Tománek (Partl) - Šrutka, Martin Vrbka, Jičínský, Poledna - Jakeš, V. Čurda, Malík, Vicenik, Michal Vrbka – Pavela.

PELHŘIMOV – JEMNICKO 4:1
Domácí převzali po úvodním oťukávání iniciativu. „Byli agresivnější a fotbalovější,“ řekl po zápase trenér Jemnicka Zbyněk Kincl. Pelhřimov po změně stran zvýšil aktivitu, a to se promítlo také do výsledku. „Ve druhé půli po našich triviálních chybách jsme prohrávali o čtyři branky a až po nich jsme začali ohrožovat brankáře také my. Osobně jsem spokojen, tak kvalitní soupeř v I. A třídě není,“ má jasno Kincl.

Gól Jemnicka: 76. Koutný. Poločas: 2:0. Jemnicko: Kopeček - Rejthar, Svěrák, Koutný, Máca - Kincl, Smetana, Vacuška, Hošek – Anděl (54. Kalášek), Axman.

NEDVĚZÍ – ŠEBKOVICE 2:2
Oba týmy měly za sebou soustředění, a tak během zápasu hraného na zasněženém umělém trávníku v Boskovicích byla únava znát. „Vyrovnaný zápas a remíza je zasloužená. Hlavním cílem bylo se na těžkém terénu nezranit,“ shrnul vedoucí šebkovického mužstva Rudolf Bulíček.

Gól Šebkovic: Durda, P. Kotačka. Poločas: 1:1. Šebkovice: Kuba (Klubal, Papoušek) – Karásek, Fejta, M. Pecka, Kašpárek – T. Kotačka, Roupec, Z. Přibil, P. Kotačka, Říha – Durda. Střídali: Holčapek, L. Pecka, Uhlíř.

M. BUDĚJOVICE - BLATNICE 4:3
Moravské Budějovice musely v generálce proti týmu z okresního přeboru v sestavě improvizovat. Podle toho také průběh zápasu hraného na umělém trávníku v Jevišovicích vypadal. „Bylo nás málo, tak jsme museli vzít hráče z béčka a chtěli jsme ještě vyzkoušet nějaké herní varianty,“ stručně shrnul budějovický trenér Lukáš Šplíchal.

Góly M. Budějovic: Veselý 2, Pařízek, Frečka. Poločas: 2:0. M. Budějovice: Jelínek (46. Dvořák) – Kratochvíl, Busta, J. Benda, Povolný – P. Benda, Pařízek, Škoda, Puchnar – Veselý, Frečka. Střídal: Kamil Svoboda.

MIKULOV – RAPOTICE 5:2
Lídr nejnižší krajské soutěže absolvoval generálku jako vrchol herního soustředění ve Velkých Pavlovicích. Rapotice musely improvizovat v sestavě. Mikulov tak byl na vlastním umělým trávníku agresivnější, běhavější a míč měl častěji v držení a poločasu se ujal dvougólového vedení. Po změně stran Rapotice zatlačily soupeře a brzy snížil Petr Matoušek. Jenže pak Mikulov využil další chybu a z brejku zvýšil na 3:1. Potom ještě z penalty skóroval Němec, ovšem Rapotickým začaly docházet síly. „Nepodali jsme optimální výkon. Nevyšel nám vstup do utkání, pak jsme snížili a dostali se do šancí. Zápas sice splnil účel, ale s výsledkem a obranou činností spokojení nejsme. Musíme zapracovat na posouvání obraného bloku. Do šancí se dostáváme, ale na gól se zbytečně nadřeme,“ hodnotí rapotický kouč Karel Kovařík.

Góly Rapotic: P. Matoušek, Němec (PK). Poločas: 2:0. Rapotice: T. Laš - Švarc, Milan Laš, J. Matoušek, Opálka - Zezula, Strašák, Němec, Škorpík – Martin Laš, P. Matoušek. Střídali: Oščádal, Němec.

H. ÚJEZD – ROKYTNICE 1:1
Za chladného počasí a na těžkém terénu se jako první ujali vedení zkraje utkání domácí. „Jak jinak, než po naší chybě hrubé chybě kolem šestnáctky. Bohužel jsme opět nebyli kompletní, abychom vyzkoušeli sestavu na první mistrák,“ posteskl si rokytnický trenér Pavel Vranka. Jeho svěřenci se po zbytek zápasu trápili v koncovce, a tak byli rádi, alespoň za vyrovnání. „V obraně jsme se zlepšili, stejně tak držení míče a technice, ale útočnou fázi jsme nedokázali dotahovat do finálních přihrávek. Na vině je naše nerozehranost. Celý zápas jsme měli optickou převahu, ale mnoho šancí si nevytvořili, výsledek odpovídá,“ uzavřel hodnocení Vranka, který musí dál hledat ideální sestavu.

Gól Rokytnice: Štork. Poločas: 1:1. Rokytnice: Hobza - Kašiar, D. Jičínský, Bílek, J. Herbrych, A. Štefánek - Štork, Vahila, Ferkl, Bartejs – Liška. Střídali: Veleba, Železník, Kovář, Píša, Vejmelka.

STAŘEČ - JEMNICKO B 5:1
Stařeč měla po většinu času více ze hry a soupeře za půlící čáru příliš nepouštěla. Účastník okresního přeboru se do protiútoků dostával jen sporadicky. „Výsledek odpovídá dění na hřišti. Přestože jsme dali pět branek, nemůžeme být spokojeni s finální přihrávkou ani se zakončením. Často i v dobrých pozicích jsme byli nepřesní, špatně zpracovávali míč, ani zakončení nebylo na potřebné úrovni,“ komentuje stařečský kouč František Prokop a pokračuje v hodnocení zápasu na umělém trávníku v Jevišovicích. „V generálce jsme chtěli více prověřit naší defenzívu jako přípravu na první mistrovský zápas, to se bohužel moc nestalo,“ mrzelo Prokopa.

Góly Starče: Jahoda 2, Bříza, Zejda, vlastní. Poločas: 1:0. Stařeč: Obůrka – Pysk, Marek Vodička, Lauš, Tomek – M. Linhart, Kaňka – Strouha, Zejda, Ježek - Bříza. Střídali: R. Linhart, Jahoda, Smejkal.