ŽELETAVA – VLADISLAV 2:2
Domácí byli do 20. minuty lepší a po zásluze vedli. Hosté pak převzali otěže zápasu do svých rukou. Želetava po změně stran zvýšila a zdálo se být hotovo. Jenže opak byl pravdou. Vladislav ze dvou vážnějších šancí vyrovnala a body se nakonec dělily. „Pro nás je to jasná ztráta. Vedení 2:0 si musíme pohlídat. Mysleli jsme si, že se už nemůže nic stát," mrzelo želetavského trenéra Pavla Dvořáka.

„Dostali jsme brzy gól. Pak měli dobrou pasáž se šancemi, které jsme ale nedali. Ve druhé půli byla Želetava lehce lepší a dala druhý gól, ale my jsme nerezignovali a poctivost se nám vrátila. I přes improvizovanou sestavu jsme ukázali morálku," těšilo hostujícího kouče Lubomíra Venhodu.
Góly: 10. Veselský, 65. Smetana – 79. L. Venhoda, 85. Macek. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 3:3. Diváci: 99. Poločas: 1:0. Želetava: Vlček – Polenda (20. Vyskot), Malík, Jičínský, Šrutka – Veselský, Simandl, Michal Vrbka, Vladeka (90. Ondraček) – Smetana, V. Čurda. Vladislav: Otruba ml. – Krátký, Prokop, O. Venhoda, Paločko – Petz – Macek, L. Venhoda, P. Ciprys, Vyletěl (46. Otruba st.) – Nevoral.

KOUTY – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 3:3
O jednu z posledních nadějí na záchranu bojující hosté se snažili o rychlý fotbal. Ovšem na dostřel branky se dostávali postupným přechodem domácí. Jenže zpočátku zvonily jen tyče. Kouty se ujaly vedení po pěkné akci zprava, kdy Coufal vybídl ke skórování na místě penaltového puntíku stojícího Neumanna. Jenže pak utekl obraně náměšťský Šimončič a bylo vyrovnáno.

Ve druhém poločase měli více ze hry hostitelé, ale střelbě se příliš nevěnovali. To potrestal znovu Šimnočič, který tak svůj tým poprvé poslal do vedení. Kouty odpověděly v 61. minutě Neumannem, který míč „donesl na hrudi" až do sítě. O devět minut později zahrával trestný kop ze 40 metrů Tenkl a Coufal hlavou poslal míč do sítě – 3:2.

Jenže další dvě šance domácích zůstaly nevyužity, a tak přišel trest. Náměšť z minima vytěžila maximum. Po přečíslení tří hráčů proti dvěma Kouteckým zakončil centr Šimončiče dobíhající Rybníček – 3:3. Hosté měli ještě příležitost rozhodnout, ale samostatný únik vychytal brankář.
Góly: 30. a 61. Neumann, 71. Coufal – 33. a 50. Šimončič, 86. Rybníček. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:1. Diváci: 126. Poločas: 1:1. Kouty: Stýblo – Navrkal, Hrůz (64. Nestrojil), Parma, Havelka – Coufal, Roušar, Tenkl, Navrátil (64. Semrád) – Cejpek, Neumann. Náměšť-Vícenice: V. Bednář – T. Hrazdíra (67. R. Bednář), Heres, Křoustek, Anna (69. M. Bednář), Foretník, Homola, M. Hrazdíra, Rybníček (90. Křivánek), Jonák, Šimončič.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – TŘEBÍČ B 2:2
Okresní derby týmů, které se nachází na opačných pólech tabulky, nabídlo vyrovnanou partii. V prvním poločase měli navrch hosté a po nedorozumění obrany s brankářem se ujali vedení zásluhou Nováka. Domácí vyrovnali po standardní situaci Durajky. Po změně stran měly více šancí Čáslavice. V 74. minutě se po kombinaci s Barákem dostal do vápna Durajka a byl faulován. Nařízenou penaltu sám postižený proměnil – 2:1. „Penalta byla podle mého názoru vymyšlená," mávl rukou hostující kouč Pavel Němec.

Jeho svěřenci vyrovnali ke konci, kdy se po standardce dostal k zakončení ve vápně Novák. „V prvním poločase jsme měli navrch a za stavu 1:0 jsme nedali několik šancí. Vyrovnávající gól inkasovali z trestňáku. Celkově jsme nehráli dobře," shrnul třebíčský lodivod.
To jeho protějšek mohl být spokojen. „Patnáct minut před zápasem nás bylo sedm a po vesnici jsme sháněli hráče. Nastoupit musel i osmačtyřicetiletý asistent (Antonín Plichta – pozn. aut.). Zápas dopadl navzdory tomu všemu pro nás velmi dobře," hodnotí čáslavický trenér Petr Kylíšek.
Góly: 18. a 74. Durajka (druhý z PK) – 11. a 81. Novák. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Čáslavice-Sádek: Petrilák – Šmehlík, Zikmund, P. Klika, Tržil – Růžička, Durajka, Čermák, Rygl – Barák, Plichta (75. Vecheta). Třebíč B: Hagara – Oberreiter, Mašek, Houser, Karásek – Holý (72. O. Uličný), Šmíd, Pecka, Lorenc (85. Benáček), Kovář (87. T. Trnka) – Novák.

HROTOVICE – VRCHOVINA B 2:2
Duel o záchranu bojujících Hrotovic s Vrchovinou, která pohybuje na špici tabulky, nabídlo po herní stránce vyrovnanou partii. Domácí brzy vedli, ale hosté velmi rychle vyrovnali a po změně stran se ujali vedení. Tým ze Žďárska měl v dalším průběhu dvě vyložené šance, které zůstaly nevyužity, a tak v 63. minutě přišel trest v podobě vyrovnání. Hrotovičtí měli v závěru ještě jeden náznak šance, který ale gólem neskončil, a tak se body po zásluze dělily.
Góly: 11. Furiš, 63. Škoda – 14. Josífek, 58. Pavel Sodomka. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Hrotovice: Virgl – P. Růžička, Novák (80. Padělek), M. Holoubek, T. Holoubek – Hadraba (71. Pekárek), Tomáš, Bláha, Škoda, Furiš – Salák, Fiala.

RANTÍŘOV – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 0:4
Domácí doufali, že prolomí krizi a připíší si tři veledůležité body do záchranářské bitvy, ale narazil na soupeře, který jejich touhu rozmetal na prach. Budišov zasadil první ránu ve 22. minutě, v níž se prosadil K. Nováček. Pak to ještě do 66. minuty vypadalo, že malá naděje Rantířova na bodový úspěch žije, než se trefil T. Nováček. A tohle příjmení v Rantířově mít asi po sobotě nebudou, protože Karel Nováček zvýšil na 3:0, vzápětí se trefil ještě Pažourek a bylo po nadějích.
Góly: 22. a 74. T. Nováček, 66. K. Nováček, 75. Pažourek. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas 0:1. Budišov-Nárameč: Trnka – Horký (87. Beránek), M. Sedláček, Hrádek, Votoupal – T. Nováček (72. Veselý), Dvořák, K. Nováček, Molnár – Obůrka (80. Kozuň), Pažourek.