Náměšť přestřílela Kouty a získala cenné tři body

Třebíčsko – Derby patřily domácím týmům. Tak dopadly tři duely okresních rivalů v 11. kole I. A třídy. Fotbalisté Náměště-Vícenic naplno bodovaly proti Koutům. Vladislav porazila v duelu sousedů tabulky skupiny B Želetavu. Vedoucí juniorka HFK Třebíč doma vybojovala tři body proti poslednímu celku Čáslavice-Sádek.

19.10.2015

Hrotovice (vlevo) sice inkasovaly na půdě rezervy Vrchoviny šest gólů, ale domácí trenér uznal, že jeho tým měl v prvním poločase štěstí. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale oproti soupeři jsme dávali branky,“ řekl vrchovinský kouč Karel Havlík.Foto: David Mahel

VLADISLAV – ŽELETAVA 3:2
Zápas aktuálních sousedů v tabulce začali lépe hosté, kteří dobře kombinovali a vytvářeli si příležitosti, zatímco domácí se na hřišti úvodních dvacet minut hledali. Želetava měla po souboji O. Venhody a Simandla ve vápně výhodu pokutového kopu. Míč si na penaltový puntík postavil Simandl a poslal svůj tým do vedení. Vladislav odpověděla zanedlouho Svobodou. Těsně před pauzou se z hranice pokutového území trefil technickou střelou do šibenice Krátký.

Druhý poločas začal vyrovnaně s náznaky šancí na obou stranách. Vladislavi se podařilo po standardní situaci zvýšit, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Krátký. Pak mohl přidat čtvrtý gól domácích Petz, ale z malého vápna trefil jen padajícího hráče.
Želetava v 67. minutě snížila, když z vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě Michal Vrbka. Hosté otevřeli hru a soupeři se otevíraly možnosti brejků, ale samostatný únik neproměnil.
Góly: 38. Svoboda, 45. a 55. Krátký – 35. Simandl (PK), 67. Michal Vrbka. Rozhodčí: Budín. ŽK: 5:7. ČK: 0:1 (78. Simandl). Diváci: 65. Poločas: 2:1. Vladislav: Otruba ml. – Pavlík, Prokop, O. Venhoda, Paločko – L. Venhoda, Krátký (80. Otruba st.), P. Ciprys, Vyletěl (D. Ciprys) – Petz (88. Macek) – Svoboda. Želetava: Tománek – Kabelka, Polenda, Jičínský – Vladeka – Malík, Martin Vrbka, M. Čurda, Michal Vrbka – Simandl, Smetana.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – KOUTY 4:3
Domácí začali okresní derby hrubkou, když si dávali přednost při odkopu, toho využil Coufal, který proběhl mezi obránci a podél vybíhajícího gólmana Kováče otevřel skóre. Hosté měli převahu, v 18. minutě nacentrovali do vápna a váhajícího Kováče přehlavičkoval Roušar – 0:2.

Ve 34. minutě chybovali také Koutečtí. Následoval únik pozdějšího hrdiny zápasu Kučery, který podstřelil uklouznuvšího brankáře Stýbla. Náměšť pak vyrovnala hru. Ve 42. minutě se míč odrazil ke Kučerovi a ten dělovkou pod břevno vyrovnal. Těsně před pauzou došlo po závaru před brankou hostí k faulu, ale z nařízené penalty náměšťský útočník Stýblovu bránu přestřelil.

Jak první poločas pro domácí skončil, tak druhý začal. Hostitelé měli převahu, kterou zmírnil šťastný gól Havelky. Ten v 64. vyslal do pokutového území balon, který se od břevna odrazil za brankovou čáru.

Domácí se dostali do křeče, ale pak začali hosty zase přehrávat. Po levé straně pronikl do vápna Kučera a podél Stýbla vyrovnal. Náměšť v závěru přitlačila soupeře. Centr z pravé strany se dostal před vápno k Foretníkovi, který měl před sebou dva obránce, a tak přihrál postavenému Kučerovi a ten čtvrtou trefou zajistil Náměšti důležité tři body. Hosté v závěru zahrávali standardní situaci, kterou domácí obrana odvrátila.
Góly: 34., 42., 81. a 89. Kučera – 9. Coufal, 18. Roušar, 64. Havelka. Rozhodčí: Denev. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Náměšť-Vícenice: Kováč – Heres, Buchta, Křoustek, T. Hrazdíra 64. Anna) – Eliáš (46. Jonák), Rubák, M. Hrazdíra, R. Bednář – Foretník, Kučera (90. Veselý). Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička, Parma (78. Hrubý), Havelka – Paiskr (46. Tenkl), Semrád, Roušar, Příhoda – Navrátil (65. Navrkal), Coufal.

VRCHOVINA B – HROTOVICE 6:1
„Výsledek vypadá jednoznačně, ale v první půli jsme měli štěstí, že jsme oproti soupeři dávali branky," načal své hodnocení zápasu domácí kouč Karel Havlík. Radost mu udělala už 13. minuta, v níž si Polnický naběhl na Josífkův roh.

Na 2:0 zvyšoval po rychlém brejku Buřval, jemuž branku připravil zprava centrující Žák. Těsně před odchodem do šaten se měnilo skóre na obou stranách. Ve 43. minutě pláchl po levém křídle Vašíček, byl faulován a z penalty se nemýlil Petr Sodomka. Hrotovice povzbudil klasický gól do šatny, o který se po zaváhání obrany postaral Blatný.

O osudu zápasu rozhodla 58. minuta, po brance Michala Šmídy na 4:1 už hosté rezignovali. „Od čtvrtého gólu začali hosté působit odevzdaným dojmem," doplnil Havlík. To Vrchovina byla nadále při chuti a ještě se dočkala dvou branek.
Góly: 13. a 72. Polnický, 22. Buřval, 43. Petr Sodomka (PK), 58. M. Šmída, 62. Josífek – 45. Blatný. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Hrotovice: Harant – Novák, Bláha, M. Růžička, Hutař (46. M. Salák), P. Růžička, Škoda, Florián, Furiš, Blatný, Fiala.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – RANTÍŘOV 0:1
První poločas nabídl vyrovnanou partii. Hrálo se ve středu pole bez výraznějších šancí na obou stranách. Po změně stran měli hosté dobrý nástup a rychlý protiútok gólově zakončil Vaněk.

Rantířov měl po vedoucím gólu více ze hry, ale od poloviny druhého poločasu se hra vyrovnala. Domácí měli několik standardních situací, které ale k vyrovnání nevedly. Hosté si v nervózním závěru hubený náskok pohlídali.

„Měli jsme sice problémy se sestavou, ale to nás neomlouvá. Mrzí mě přístup některých hráčů. Chtěli jsme doma vyhrát, ale to se námnepovedlo a soupeř vyhrál zaslouženě," hodnotí trenér Budišova Libor Švec.
Gól: 46. Vaněk. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Trnka – T. Nováček, Hrádek, Dvořák, Veselý – Obůrka (80. Sedláček), R. Hort, Kafka, Molnár – K. Nováček, Jura (58. Pažourek).

TŘEBÍČ B – ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:0
Domácí měli v úvodu několik šancí, ale střely Novotného a Dočekala brankář Martenek za svá záda nepustil a Kovářův pokus skončil mimo tři tyče. Třebíč se ujala vedení v 19. minutě, kdy Dočekalův roh zužitkoval Mašek. Pak bylo utkání nervózní se spoustou karet na obou stranách a spíš se bojovalo, než hrál pohledný fotbal. „Byl to náš nejhorší poločas v sezoně," poznamenal domácí kouč Pavel Němec.

Po změně stran nevyužila juniorka HFK dvě příležitosti. Čáslavice tak byly ve hře o body, ale do výraznější šance se nedostaly. Pojistku přidal až v 77. minutě Novotný, který potrestal chybu hostujících hráčů při rozehrávce.

„Rozhodnout jsme mohli daleko dřív, ale na druhou stranu jsme soupeře do ničeho nepustili. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože Čáslavice jsou kvalitní tým a mají navíc než na poslední místo. Pro nás to byly povinné, ale vydřené tři body," uzavřel hodnocení trenér HFK Třebíč.
Góly: 19. Mašek, 77. Novotný. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (70. Tržil). Diváci: 55. Poločas: 1:0. Třebíč B: Procházka – Pohořilský, Mašek, Houser, Oberreiter – Valíček (79. Holý), Lorenc, Šmíd (71. Zsihovics), Kovář (62. Karásek) – Dočekal, Novotný. Čáslavice-Sádek: Martenek – Rygl, Zikmund, Busta, Kurtin, Šimek, Barák, Mai (60. Tržil), Šmehlík, Vaníček (74. Mach), Lampíř.

19.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů