RAPOTICE – STONAŘOV 2:5

Stonařov na začátku nevyužil dvě vyložené šance. Nakonec to byli Rapotičtí, kdo se ujal vedení. V 10. minutě po akci Stéra se dral do šance Vaverka, ale míč před ním zasáhl hostující Šmarda a srazil jej do vlastní sítě – 1:1. Tým z Jihlavska odpověděl za deset minut Jarošem. Ve 29. minutě Stér prošel přes tři obránce a individuální akci zakončil gólově – 2:1. Střelec druhé branky domácích vybídl vzápětí ke skórování Vaverku, ale ten neuspěl. To hosté potrestali z protiútoku Šmardou.

Druhá půle začala pro Rapotice smolně. Nejprve s zranil klíčový hráč Stér, jehož absence na ofenzivě domácích byla znát. Stonařovští toho začali využívat od 65. minuty, kdy je poslal do vedení Gavaller. Hostitelé při hře vabank inkasovali ještě dvakrát, když se podruhé v utkání prosadili Jaroš a Gavaller.

Góly: 10. vlastní, 29. Stér – 20. a 84. Jaroš, 65. a 86. Gavaller, 30. Šmarda. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Rapotice: T. Laš - Šic, Milan Laš, Jašek, Otcel - Prokeš ml., Strašák, Stehlík, Vaverka (46. Schmeidler) - Martin Laš (75. Střecha), Stér (60. M. Matoušek).

TŘEŠŤ – PŘIBYSLAVICE 1:0

Na začátek utkání se hosté dostali do tlaku, vyhrávali souboje ve středu hřiště, ale branku domácích neohrozili. Hra se pomalu vyrovnala, jenže do vyložených šancí se ani jeden celek nedokázal probít. Oba gólmani si se střeleckými pokusy v klidu poradili. Druhá půlka začala oboustranně opatrně a Přibyslavice hrozily po standardních situacích, ovšem skórovat nedokázaly. A tak rozhodla 64. minuta, kdy Guttwald poslal míč do vápna a jeden z beků ho odkopl tak nešťastně, že nastřelil dotírajícího Trnku, od kterého se odrazil do sítě. Hosté otevřeli hru a domácím mohli několikrát vedení pojistit, jenže dvakrát Trnka ani Chalupský v šancích pohořeli.

Gól: 64. Trnka. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (90. Kratochvíl). Diváci: 100. Poločas 0:0. Přibyslavice: Svoboda – Plocek, Rozsypal, Milostný, Masopust – Čech, Kratochvíl, Karafiát (67. Veselý), Štveráček - Samek, Kovář (70. Semrád).

ŠEBKOVICE - BUDIŠOV-NÁR. 1:2

Kvalitu fotbalu značně ovlivňoval silný vítr. Obě mužstva dělala co mohla a v poli se hrál vyrovnaný zápas. Góly padaly až v samotném závěru prvního poločasu, kdy nejdříve poslal do vedení hosty Nováček. Vyrovnat stihli domácí ještě do přestávky, když proměnil penaltu Busta.

Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila. Domácí fotbalisté si ovšem nedokázali vytvořit vážnější šanci, a tak přišel v závěru zápasu trest v podobě vítězné branky hostů, kdy skóroval podruhé v zápase Nováček.

Góly: 45. Busta (PK) - 44. a 85. T. Nováček. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Šebkovice: Kuba (85. K. Klubal) - Pecka, A. Kotačka, Růžička, Busta - Tengeri, Svoboda (89. T. Klubal), V. Kotačka, Roupec - V. Přibil, Beroun. Budišov-Nárameč: Syrový - I. Nováček, Kašpar, Koš, Beránek - Hort, Mezlík (23. Večeřa), Z. Dvořák, T. Nováček (M. Mezlík) - J. Dvořák, Holubář (90. Langr).

ŠTOKY – NÁMĚŠŤ 0:2

Domácí podali s lídrem tabulky sympatický výkon, i když tři body si odvážejí hosté. Oba týmy si vypracovaly po pěti brankových příležitostí, avšak produktivní byli pouze hosté. V prvním poločase nejvíce domácí ohrozili branku Kuncem, který orazítkoval jen břevno. Ve druhém poločase vstřelili hosté dvě branky, když se nejdříve trefil Franěk a na konci zápasu hlavičkou Hlavatý.

Góly: 62. Franěk, 85. Hlavatý. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Náměšť: Rousek – Frýbort, Sázavský, Rous, Budzinský - Dočekal, Klíma, Zvěřina (70. Hlavatý), Franěk - Kučera (86. Vašíček), Hošťálek.

NOVÁ VES - KOUTY 2:1

Po vyrovnaném úvodu měli domácí převahu. Lukáš Čech neměl tentokrát svůj den. V první šanci přestřelil prázdnou branku s ležícím gólmanem a při druhé příležitosti ho Eliáš vychytal. Hosté šli do vedení těsně před pauzou. Odraženou střelu vrátil do sítě Cejpek. Ve druhém dějství se už příliš pohledný fotbal nehrál. Utkání bylo prakticky bez šancí, až přišla 84. minuta, ve které si na roh naskočil střídající dorostenec Šandera a zajistil Nové Vsi tři body.

Góly: 45. P. Bureš, 84. P. Šandera – 38. Cejpek. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Kouty: Eliáš - Neuwirth, Čech, Novotný, Kašpar – Nováček (88. Růžička), Parma, Tenkl, Doležal – Caha (57. Netoušek), Cejpek.

Vladislav se Studencem zvládla regionální derby

BOROVINA–OPAT. - LUKA N. J. 5:2

V 15. minutě rozehrál Brzezina trestný kop na Doláka a jeho centr proměnil Urban ve vedoucí gól domácích. Brzezinův centr prodloužil hlavou Urban na Štěpničku, který tvrdou střelou pod břevno nedal Žatečkovi šanci - 2:0.

Ve 42. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Štěpnička - 3:0. Ve 45. minutě uviděl kapitán hostí žlutou kartu za faul ze zadu na Doláka. Faulovaný hráč si při odchodu do kabin za protesty vysloužil kartu červenou.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostům. Ve 47. minutě odpískal rozhodčí po střetu Smetany s protihráčem penaltu, kterou Bratršovský proměnil - 3:1. V 54. minutě stáhl Kubeš za dres Urbana ve vyložené pozici a podruhé žluté musel předčasně pod sprchy. Míč si postavil na značku pokutového kopu opět Štěpnička a bezpečně proměnil - 4:1.

Hráči Luk ještě jednou snížili. V 77. minutě se o to zasloužil parádní trefou z 35 metrů do šibenice Boháček. Za minutu borovinský kapitán Tomek po centru Kohlstroma upravil hlavou na konečných 5:2.

Góly: 15. Urban, 30. a 42. (PK) a 54. (PK) Štěpnička, 78. Tomek - 47. Bratršovský (PK), 77. Boháček. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 4:5. ČK: 1:1 (45. Dolák – 54. Kubeš). Diváci: 50. Poločas: 3:0. Borovina-Opatov: Smetana - Pavlík, Kohlstrom, Zahrádka (58. Novák), Dolák - Štěpnička, Brzezina, Tomek, Konečný - Pokorný (76. Mai), Urban (61. Hricák).

STUDENEC – JAKUBOV 2:1

Po opatrném začátku se jako první prosadili domácí. Konkrétně se trefil v 7. minutě Kučerňák. Poté si hostitelé vytvořili několik dalších slibných šancí, ale ani jednu nevyužili. Hosté byli během prvního poločasu méně aktivní. Výjimku tvořila 25. minuta, kdy nastřelili břevno. Těsně před koncem první půle Jakubov několikrát nebezpečně zahrozil, ale stav se do přestávky nezměnil.

Ve druhé půli byli aktivnější hostující hráči. Největší šanci spálil Lukáš Petz, který nebezpečně hlavičkoval. Poté Jakubov nastřelil podruhé v utkání břevno. Vyrovnání se hosté dočkali v 64. minutě, kdy se prosadil Michal Dunkler.

Domácí odpověď byla ovšem blesková, neboť se v 65. minutě prosadil Holoubek, který přízemní střelou z trestného kopu vrátil domácímu týmu vedení. Do konce utkání byly k vidění šance na obou stranách. Závěr byl velmi nervózní s nastavený čas se protáhl na osm minut.

Góly: 7. Kučerňák, 65. Holoubek – 64. Dunkler. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 4:6. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Studenec: M. Strnad – Rousek, Buršík, Kučerňák, J. Strnad, Chalupa (75. Kryštof), K. Mrňa, Komárek, Hájek, Holoubek, M. Mrňa. Jakubov: Klíma – P. Petz, Milan Dunkler, Michal Dunkler, Veselský (46. Kabelka) – Kratochvíl, L. Petz, Pacas, Jelínek – Zika, Tržil.

VLADISLAV – ČÁSLAV.-SÁDEK 4:1

Lídr soutěže začal náporem, který ovšem přerušili domácí ve 25. minutě. Vladislavský Texl přímo z rohového kopu otevřel skóre.
Hosté se ani neotřepali a už prohrávali o dvě branky. Po brejku Vladislavi perfektně nacentroval Hrůza a hlavou zvýšil Krátký.

Ve druhém poločase Čáslavičtí soupeře tlačili, ale byli to naopak domácí, kdo se prosadil střelecky.

Po dvou brejcích v 65. a 76. minutě se dvakrát prosadil Hrůza. Hosté už stačili jen korigovat Tomášem Ryglem v 86. minutě, který se prosadil hlavou.

Góly: 65. a 76. Hrůza, 26. Texl, 28. Krátký – 86. T. Rygl. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 5:2. ČK: 0:1 (57. J Rygl). Diváci: 215. Poločas: 2:0. Vladislav: Doležal – Hekerle, Otruba, Venhoda, Texl, Kašpar – Paločko (86. L. Slavík), Krátký, Martének (70. Vaněk) – P. Vyletěl (52. Z. Slavík), Hrůza. Čáslavice-Sádek: Dítě – Bělák, Jiří Novák, Bajgl (80. Klika), Zikmund, S. Rygl, Čermák, Šimek, J. Rygl, Urban (85. Sedláček), Hoc.

VRCHOVINA B – MOHELNO 2:0

Domácí měli od začátku převahu. Aktivní byl především Bukáček, jehož přímý kop gólman vyrazil jen před sebe a Laštovička poslal béčko Vrchoviny do vedení.

Mohelno mělo jen jedinou příležitost, která ovšem skončila střelou vedle. Naopak na druhé straně narazil Bukáček Wolkerovi, který protáhl Ležáka, ale změnit skóre se mu nepodařilo.

To vyšlo až Novákovi, kterému nahrál všudybyl Bukáček a domácí vedli o dvě branky.
Průběh druhého dějství hodně ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího Němce. Poté se utkání dohrávalo prakticky jen z povinnosti.

Góly: 14. Laštovička, 37. Novák. Rozhodčí: Servít. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (56. Němec). Diváci: 60. Poločas: 2:0. Mohelno: Ležák – Žák (24. Šanda), M. Foretník, Sladký (46. Vaníček), I. Foretník – Vlasák, Mohelský (46. Malý), Drápela, Horký – Štěpán, Němec.