Venku naplno bodovala i Želetava, která zvítězila ve Štěpánově. Náměšť je od dobrovolného sestupu z krajského přeboru v nižší soutěži stále stoprocentní, na vlastním hřišti přehrála vítěze loňského ročníku žďárskou rezervou.

TŘEBÍČ B - KOUTY 3:1

Domácí o osudu zápasu de-facto rozhodli v samotném úvodu. Třebíčská juniorka měla více ze hry a převahu korunovala okamžitě dvěma góly během pěti minut, o které se postarali Kovář s Válkem. Kouty se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Krubovy branky dostali až v závěru poločasu, ale Hrubého tvrdou střelu vychytal Kruba. Hostitelé stihli navýšit vedení zásluhou dorostence Novotného ještě do přestávky. Hosté měli převahu až po změně stran, ale šance zůstalyn nevyužity. Havelka postupoval sám na branku, ale stroskotal na Krubovi. Třebíčský gólman si poradil i se střelou Semráda z místa penaltového puntíku. Domácí brankář ještě stačil zlikvidovat samostatný únik Cejpka. Kouty se dočkaly čestného úspěchu až po Růžičkově trefě v 74. minutě, ale víc už nestihly.
"Rozhodly ty dva góly na začátku. V prvním poločase jsme byli lepší a sopeře kromě jedné šance do ničeho nepustili. Musím opět pochválit celý tým a hlavně mladé kluky z dorostu, kteří podali opravdu solidní výkon," těší sportovního manažera HFK Třebíč Pavla Němce. Jako rozhodující moment derby označil úvodní pětiminutovku i hostující kouč. "Zaspali jsme začátek a pak museli dotahovat. A když potom neproměníme několik šancí, nemáme šanci vyhrát. Zbývá už jen pogratulovat soupeři," má jasno koutecký trenér Richard Chylík.

Góly: 3. Kovář, 5. Válek, 44. Novotný - 74. Růžička. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Třebíč B: Kruba - Oberreiter, Valík, Mašek, P. Malý (78. Houser) - Sedláček, Hošek, Kovář (46. Matějek), D. Lorenc (62. Zbožínek) - Válek, Novotný. Kouty: Stýblo - Navrkal, Paiskr (60. Caha), Nestrojil, Růžička - Havelka, Semrád, Roušar, Tenkl (28. Hrubý) - Cejpek, Coufal.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – HROTOVICE 1:3

Domácí měli katastrofický vstup do zápasu. Už v 5. minutě se nedohodl Hort s gólmanem Trnkou a Blatný do odkryté branky bez problému zavěsil. Budišov pak soupeře přitlačil a v 19. minutě srovnal po Hortově trestném kopu Pažourek. Hra poté upadla do průměru a v úvodním dějství nebyla k vidění jediná šance. Dvě stovky diváků si musely počkat na další změnu skóre do druhého poločasu. Nástup vyšel opět lépe Hrotovicím, když po brejku vsítil svůj druhý gól Blatný. Domácí ve zbytku utkání předváděli nemastný a neslaný fotbal a do útoku nehnal ani soupeř. Až v 80. minutě napřáhl z dálky hrotovický Fiala a bylo prakticky rozhodnuto. Hostitelé se pak dostali do křeče a na zvrat neměli sil.

Góly: 19. Pažourek – 5. a 54. Blatný, 80. Fiala. Rozhodčí: O. Tomášek. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (77. Carda). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Budišov-Nárameč: L. Trnka – Carda, Horký (83. P. Trnka), Hrádek, Kozuň (73. Kašpar), Hort, Votoupal (64. Sedláček), T. Nováček, Dvořák, Urban, Pažourek. Hrotovice: Slatinský – Bláha, Pekárek, P. Růžička, D. Růžička, Škoda, Blatný (88. M. Růžička), Fiala, Novák, Čtvrtníček, Holoubek.

VLADISLAV – RAPOTICE 4:0

Hosté ještě v prvním poločase drželi s lepším soupeřem výsledkově krok. Vladislav odcházela do kabin pouze s hubeným náskokem. Ovšem po změně stran byli jednoznačně lepší domácí, kteří přidali další tři trefy a mohli zvítězit vyšším rozdílem.

Góly: 30. Krátký, 51. O. Venhoda (PK), 53. a 80. Svoboda. Rozhodčí: Mička. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba ml. – D. Ciprys, O. Venhoda, Krátký, Petz (78. Chytka), Vyletěl – Svoboda, Slabý (58. Macek). Rapotice: T. Laš – Švarc, Bíreš (70. Babčan), Jašek, Antoš, Milan Laš, Matoušek, Chládek, Stehlík, Sobotka (81. Martin Laš), Paulec (46. Svoboda).

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE - ŽĎÁR N. S. B 4:1

Utkání týmů, které odstartovaly novou sezonu rozdílně, vyšel lépe z minulého kola úspěšnější Náměšti. Už v 6. minutě se po rohu pokoušel otevřít skóre Kučera, ale jeho směr jeho střely změnil mimo dosah hostujícího brankáře Buchta - 1:0. Ve 25. mintuě předvedla žďárská rezerva pohlednou kombinaci, na jejímž konci stal volný Kunstmüller a bylo vyrovnáno. Vedení vrátil domácím až ve druhém poločase po Kučerově akci a jeho přihrávce na vápno Záviška, který skóroval podél gólmana Hanuse. Zatímco hosté se snažili o vyrovnání, soupeř hrozil z rychlých kontrů. Pojistku Náměšť přidala až v 69. minutě po individuální akci Kučery, který procedil balon pod paží Hanuse. O tom, že Žďár bude bez bodu i po druhém kole, definitivně rozhodl krásnou trefou do šibenice Musil.

Góly: 6. Buchta, 49. Záviška, 69. Kučera, 85. Musil - 25. Kunstmüller. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Náměšť-Vícenice: V. Bednář - Horký, Heres, Buchta, Rabušic - R. Bednář (90. Veselý), Křivánek, Záviška (88. Kopuletý), Lokaj - Kučera, Musil. Žďár n. Sáz.: Hanus - Havlík (74. Peňáz), Řeháček, Růžička, Landsman - Frieb, Otoupalík, Kunstmüller, Jelínek - Dvořák (81. Toman), Novotný.

ŠTĚPÁNOV – ŽELETAVA 0:2

Štěpánov odehrál smolný zápas. Většinu času držel míč na kopačkách, ale jeho produktivita byla stejně jako v minulém zápase nulová. Hosté poprvé zahrozili ve 12. minutě a hned skórovali. Po brejku z pravé strany dostal přihrávku Simandl a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. Štěpánov si poté vypracoval několik šancí, všemi pohrdl a ještě do přestávky za to pykal. Další brejk dotáhl do zdárného konce Tomáš Vrbka - 0:2.

Ve druhém poločase se hrálo převážně na želetavské straně hřiště, platonický tlak domácích vyústil v dobrou šanci Haraptsa, branka však byla pro domácí střelce podruhé za sebou zakletá. „Není to nic příjemného. Máme za sebou dva domácí zápasy bez vstřelené branky a bez bodu. Jde o velmi špatný vstup do soutěže," uvědomoval si trenér Štěpánova Ivo Jílek a dodal: „Teď jedeme do Žďáru, který je na tom stejně jako my, uspět bude těžké, ale doufám, že už se to konečně otočí."

Góly: 12. T. Simandl, 41. T. Vrbka. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Štěpánov: Sára – Císař, Buček, Sedláček, Kovalchuk – Vrzal, Haraptso, Kutnyk, Šikula – Tichý (76. Jan Veselský), Neudecker (46. Jaroš). Želetava: Mastný – Polenda, Jičínský, Malík, Martin Vrbka, Simandl, Čurda (61. Ondráček), Šrutka, T. Vrbka (76. Pavela), Vranka, Michal Vrbka (85. Jakeš).