Náměšť deklasovala Rantířov, šesti brankami

Třebíčsko -V 25. kole I. A třídy se vyznamenali především hráči Náměště nad Oslavou, kteří před svými diváky nasázeli Rantířovu šest branek.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vladimír Kopečný

Hezkého fotbalu si užili diváci taktéž v Koutech, kde domácí fotbalisté nakonec remizovali s Čáslavicemi 4:4.

ŠEBKOVICE - VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 0:0
V závěrečném domácím duelu letošní sezony se diváci v Šebkovicích branek nedočkali. Svižný fotbal se hrál jen v prvním poločase, kdy šance hostí končily u brankáře Kuby a šance domácích, víceméně ze standardních situací, mimo branku. Na začátku druhého poločasu se dostal dvakrát do brejku hostující hráč, ale neuspěl, na druhé straně zůstalo bez povšimnutí stažení v šestnáctce, po kterém se hráči i diváci dožadovali pokutového kopu. Zbytek utkání už příliš fotbalový nebyl.

“V tomto zápase už nikomu o nic nešlo, což se projevilo i na hře. Jelikož to byl můj poslední zápas na lavičce před domácím publikem, trochu mě mrzí horší výkon ve druhém poločase, ale i přesto bych chtěl poděkovat všem příznivcům, rodině za velkou toleranci a hráčům popřát hodně zdaru v příštích obdobích,“ poznamenal po utkání trenér domácích Šebkovic Zdeněk Čech.

Rozhodčí: Kosička. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Šebkovice: Kuba - Tržil, Černý (70. Kořínek), A. Kotačka, Beroun (65. V. Přibil) - V. Kotačka, Klubal (Vejtasa), Roupec, Z. Přibil - P. Kotačka, Říha. Velké Meziříčí: Kučera - Kružík, Krejčí, Invald, Netolický - Skořepa (46. Jaša), Halámek (19. Souček), Kafka, Zeman - Pokorný, Smejkal.

NÁMĚŠT NAD OSLAVOU – RANTÍŘOV 6:0
Jednoznačné vítězství si připsali před svými diváky hráči Náměště nad Oslavou, velkou měrou se o to zasloužil kanonýr Laštovička, který zaznamenal hattrick. Za vysokým vítězstvím domácích se však skrývá i pořádná dávka štěstí, neboť jejich první čtyři střeli na branku skončili vždy gólem. Zdecimovaní hosté se již ve druhém poločase na odpor nezmohli, naopak inkasovali ještě ve dvou případech.

Góly: 6. Franěk, 8. Vašíček, 29., 37. a 80. Laštovička, 58. Orálek. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 4:0. Náměšť: Kouklík – Frýbort, Mašíček, Vrba, Sedlák (89. Pospíšil) - Kratochvíl (74. Hlavatý), Klíma, Orálek, Franěk - Rous, Laštovička. Rantířov: Jaroslav Kremín – Fila, Novotný, Vácha, Živný - Molák (69. Jan Kremín), Zemna, Karol, Kubík, Pecha (69. Hrubý), Kovačík.

KOUTY – ČÁSLAVICE/SÁDEK 4:4
Domácí začali tlakem a hned v 3. minutě po rohovém kopu hlavou Smejkalem se ujali vedení. O tři minuty později pěknou akci na jeden dotek zakončil Tenkl na 2:0.

V 22. minutě přestaly domácí hrát pro údajný ofsajd, toho využil Novák a snížil na 2:1. Po přestávce znovu začali lépe domácí a v 50 minutě střelou s 25 metrů Parma zvýšil na 3:1. v 66. minutě snížili hosté na 3:2 po uniku Lampíře. Domácí znovu v 71 minutě vedli o dvě branky po pěkné akci Tenkla. Pak úřadovali hosté, kdy znovu po uniku snížili na 4:3 Lampířem a v 78. minutě po penaltě na Nováka viděl brankář Štefl žlutou kartu a Šimek promělil na konečnou remízu.

Góly: 3. a 71. Smejkal , 6. Tenkl, 50. Parma – 22. Novák, 66. a 78. Šimek, 75. Lampíř. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:3. diváci: 150. Kouty: Štefl - Chaloupka, Čech, Neuwirth, Smejkal - Šalda, Doležal, Parma, Fejt (52. Nováček)- Tenkl, (90. Dočekal), Semrád(88. Caha) Čáslavice: Smetana – Jakub Novák, Hanzal (64. Kuba), Suchna, Polovčík - Rubák, Šimek, Kurtin, Mach(81. Plichta) - Novák Jiří, Lampíř.

PŘIBYSLAVICE - TŘEŠŤ 1:4
Hosté se ujali vedení už v 15. minutě na 1:0. Domácí však v zápětí vyrovnali na 1:1. Do poločasu však hosté po dvou stejných akcích otočili výsledek. Domácím se i po snaze ve druhém poločase nepodařilo výsledek zvrátit. Vypracovali si několik slibných gólových příležitostí, jenže v koncovce pokaždé zaváhali. Hosté si tak nakonec odvezli vysoké vítězství.

Góly: 29. Čech - 17. a 33. Gutwald, 39. Trnka, 45. Kadlec. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Přibyslavice: Pysk - Marzini, Dohnal, Musil, Kovář - Masopust, Čech , Vaněk, Rozsypal - Karafiát, Samek, (Částka). Třešť: Jindřich - Gugor, Roth, Trnka, Mikeš - Veselý, Mareš, Gutwald, Svěrák - Pěnička, Kadlec, (Svoboda, Fajtl).

STONAŘOV – JAROMĚŘICE N. R. 3:1
Góly přinesla až druhá půlka. Kain vyslal do pěkné uličky Šánu, který z dvanácti metrů prostřelil Kupku. Stonařov se ale po pár minutách musel probírat z šoku. Sova využil podklouznutí Šmardy a pohodlně do odkryté branky skóroval.
Hosté nakonec dohrávali bez vyloučeného gólmana Kupky, který fauloval před vápnem Kaina. A domácí výhodu proměnili. Účet utkání uzavřeli pálící Procházka a dorážející Jaroš.

Góly: 60. Šána, 76. Bláha, 85. Jaroš – 63. Sova. Rozhodčí: Masopust. Bez ŽK. ČK: 0:1 (55. Kupka). Diváci: 150. Poločas 0:0. Stonařov: M. Šmarda – M. Špaček, Bláha (86. Čumpl), Skála (55. Jaroš), Příhoda – Digrín, Šána, J. Šmarda, Kain – Seknička, Procházka. Jaroměřice n. R.: Kupka – Foltýn, Krontorád, Pokorný, Plíšek – Hanák, Vybíral, Novotný, Svoboda– Hutař (65. Bartoš), Sova.

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tentokrát však budou hráči Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) a Pelhřimova (v černém) bojovat o body do tabulky krajského přeboru. Sobotní tahák 12. kola začíná v 14.30 na bystřickém trávníku.

Exdivizní souboj: Bystřice hostí Pelhřimov

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

Vladislav – V městysi Vladislav za první hodinu parlamentních voleb přišlo volit skoro 10 procent ze 756 oprávněných voličů.

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.