DUKOVANY – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:5
Okresní derby nabídlo atraktivní fotbalovou podívanou. Hosté potvrdili jarní formu a už v prvním poločase si vypracovali po pohledné akci střídajícího Anny a Homolově trestném kopu slibný náskok. Ten Náměšť po změně stran zvýraznila zásluhou dvougólových střelců Anny a Šimončiče. Domácí se dostali ke slovu až po hodině hry, ale branky Hložka a Řezáče znamenaly už jen korekci výsledku.

„I když jsme dostali laciné góly, byl to pro oko diváka dobrý zápas, hrál se běhavý fotbal. Nás zlomila třetí branka. Za stavu 0:5 jsme dali dva góly a od té doby byli i lepší, ale víc jsme nestihli,“ shrnul dukovanský kouč Rostislav Štork.

„Začátek utkání byl vyrovnaný, obě mužstva si dávala pozor, aby neudělala chybu. Poločas jsme vyhráli 2:0 a věděli, že Dukovany budou ve druhé půlce muset hru otevřít, a to byla pro ně smrt. My jsme po rychlých akcích přidali dva góly a pátý byl jak z učebnice. Pak jsme polevili, hráli ležérně a po hrubkách dostali dvě branky. Výsledek jsme si ale pohlídali,“ hodnotí trenér Náměšťě-Vícenic Petr Kylíšek.

Góly: 60. Hložek, 67. Řezáč - 36. a 56. Anna, 40. Homola, 48. a 53. Šimončič. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 0:2.

Dukovany: Marek Křišťál – Sedláček (70. Pislcajt), Kunc, J. Fojtášek, Koudelný (46. Michalica) – Hron, Jašek (56. Řezáč), Prokeš, Černý – Hložek, Koníř. Náměšť-Vícenice: Bartošek – Lampíř, Heres, Čermák, Homola – Jonák, Rubák (79. J. Tržil), Durajka, Klíma (34. Anna) – Šimončič, Kučera (83. T. Tržil).

N. SYROVICE – JEMNICKO 1:4
Derby nabídlo bojovný fotbal plný osobních soubojů. Domácí měli míč častěji na kopačkách, místy i tlak, ale byli to zkušenější hosté, kdo se dostával do více šancí. Skóre otevřel po rychlém kontru Vacuška. Potom se více bojovalo než hrál pohledný fotbal a přes mírnou převahu Nových Syrovic opět udeřilo na opačné straně, po rohu zvýšil Grün.

Hostitelský tým zkraje druhé půle při brejku soupeře dvakrát podržel brankář Novák. Ve 48. minutě se dočkali domácí. Sosnar hlavou posunul míč na Dvořáka a ten se prosadil důrazem mezi třemi obránci – 1:2. Syrovice po zbytek zápasu soupeře zatlačily. Vyrovnat se jim však nepodařilo, a tak dostaly lekci z produktivity. Nejdříve se po autu dostal odražený míč k Andělovi, který z deseti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na konečných 1:4 upravil v závěru po rychlém protiútoku Grün. „Začátek jakoby ukázal, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. My jsme tvořili hru, ale zkušenější Jemnicko dávalo góly, a tak jsme poprvé v sezoně na svém hřišti prohráli,“ posteskl si novosyrovický kouč Jan Prígl.

Góly: 55. Dvořák – 13. Vacuška, 43. a 87. Grün, 78. Anděl. Rozhodčí: Ladislav Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Nové Syrovice: P. Novák - Filipský, Toman, Chalupa, Marek – Vlček (83. Jenerál), T. Lang, Dubský, Svoboda (86. Weidenthaler) – Dvořák, M. Sosnar. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, Rejthar, Grün, Vacuška, Krejča, Anděl (83. O. Tesař), Máca, Kalášek, Svěrák, Koutný.

ŽELETAVA – M. BUDĚJOVICE 5:2
Domácí začali dobře a už v páté minutě otevřel skóre Michal Vrbka. Jenže následovala chyba, po které brzy vyrovnal Petr Benda. Hosté pak měli více ze hry, ale skóre neotočili. Po změně stran převzala taktovku Želetava, kterou nasměroval k prvnímu vítězství na jaře Tomáš Vrbka. Vzápětí se podruhé zapsal do listiny střelců Michal Vrbka a pátou trefu pak zaznamenal Vojtěch Čurda. Moravské Budějovice korigovaly výsledek až za stavu 5:1 Malíkem.

„Měli jsme dobry vstup do zápasu, ale pak jsme soupeři vyrovnání doslova darovali. Do konce poločasu byli hosté lepší a dvakrát nás zachránila branková konstrukce. Ve druhé půli jsme byli efektivnější a urvali tři body,“ hodnotí želetavský kouč Aleš Pacas.

Góly: 5. a 60. Michal Vrbka, 57. T. Vrbka, 77. V. Čurda, 81. Malík – 12. P. Benda, 65. Dušek. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:1. Diváci: 95. Poločas: 1:1. Želetava: Tománek – Vicenik (66. V. Čurda), Vladeka, Martin Vrbka, Šrutka (86. Pavela) – Jičínský (83. Pacas), Vranka, Simandl, Malík, Michal Vrbka – T. Vrbka. Moravské Budějovice: Jelínek – Novotný, J. Benda, Busta, Povolný (46. Horecký) - P. Benda, Škoda, Kopeček, Kosmák (62. Dušek) - A. Svoboda, K. Svoboda (75. Stark).

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – MORAVEC 1:0
Domácí měli po celou dobu více ze hry, ale převahu střelecky nevyjádřili. Trefa budišovského kanonýra Karla Nováčka ze 38. minuty se tak ukázala jako rozhodující moment celého utkání. „Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Zejména v prvním poločase měla naše hra řád. Ve druhé půlce jsme dominovali na míči, soupeř hrozil z brejků a standardek. Jinak jsme si to pohlídali a zaslouženě vyhráli. Jen pojišťující gól nám chyběl, abychom na konci zápasu měli klid,“ komentuje trenér Budišova-Náramče Libor Švec.

Gól: 38. K. Nováček. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Molnár, Hrádek, Kozuň, Pavelec – Votoupal – T. Nováček (68. Pažourek), Horký (85. Věžník), Dvořák, M. Sedláček – K. Nováček. Moravec: Toufar – F. Kudiovský, P. Černý, Juračka, Smolík, Červinka (75. P. Kudiovský), Kovář, M. Černý (58. Kachlík), Christian, Šebek, Štěpánek.

ŠEBKOVICE – ČERNÍČ 2:1
Až na čtvrtý pokus se podařilo šebkovickým fotbalistům zvítězit. Ovšem záchranářský duel odstartovala lépe Černíč, kterou už ve třetí minutě poslal do vedení Lacina. Domácí však přispěchali s rychlou odpovědí, když po necelé čtvrthodině vyrovnal Přibil. Hosté nakopávali dlouhé míče a nejvíce hrozili z trestných kopů, při kterých se musel blýsknout Klubal. Tím udržel naději na plný bodový zisk. Živo bylo i před brankou hostí a Novák musel konečky prstů vytáhnout dvě přízemní střely Šebkovických. Rozhodnutí padlo krátce po návratu z kabin. Dvořák vyhrál osobní souboj s gólmanem Černíče a balon doklepl do sítě opět Přibil. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity.

Góly: 17. a 47. Z. Přibil – 3. Lacina. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 3:3. Diváci: 85. Poločas: 1:1. Šebkovice: Klubal – Hrůza, Busta, Říha, Netík (90. Holčapek), Kašpárek (82. Kuba), T. Kotačka (58. Pecka), Roupec, Z. Přibil, Dvořák Karásek. Černíč: Novák – V. Leitkep, Beseda, Deutschar, M. Leitkep, Borkovec, Hajdík (66. Lacko), Janoušek, Lacina, Lovětínský, Čermák.

HERÁLEC – TŘEBÍČ B 1:3
Herálec se před týdnem výsledkově chytili v Moravských Budějovicích, jenže doma opět propadli. Hned ve druhé minutě po hraniční ofsajdové situaci otevřel skóre hostující Doležal. Domácí favorit dostával soupeře pod tlak a po pěkné kombinaci ve 34. minutě vyrovnal Okurka. Ve druhé půli však přišla dvě zaváhání gólmana Bednáře po dlouhých nákopech hostů, v 55. minutě znovu Doležal a v 72. minutě Novák potrestali jeho špatná vyběhnutí. „Oba góly sice jdou na vrub gólmana, bylo by však nespravedlivé házet výsledek na něj. Náš výkon nesnesl přísnější kritéria, bylo to stejné jako v předešlých jarních utkáních,“ zkritizoval své ovečky za předvedený výkon kouč Herálce Jiří Skála.

Góly: 34. Okurka – 2. a 55. Doležal, 72. Novák. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Herálec: Bednář – Slováček (59. Cach), Boháč, Okurka, Uchytil, Kysilko, Bříza, Skála (78. Ptaszek), Veselský, Holec (65. Černý), Kovář. Třebíč B: Šplíchal – Novák, O. Uličný (88. Bence), Thomas, Suchna, Lorenc, Renát, Doležal, Valíček, Kovář (81. Staněk), Karásek.