Ve druhém derby se na domácím hřišti střetnou v dobré formě hrající Šebkovice, které již pět utkání v řadě neprohrály, s druhým celkem tabulky soutěže Náměšť-Vícenice.


„Chceme doma potvrdit stoupající formu z posledních zápasů. Také jsme si vědomi síly soupeře, který si po prohraném utkání s Kouty bude chtít napravit reputaci,“ prozrazuje cíl vedoucí mužstva Šebkovic Karel Stark.


Domácí se budou muset vypořádat s absencí obránce Radka Černého, který laboruje se zraněním třísel. Z rodinných důvodů bude ještě chybět záložník Zdeněk Přibil.


Odčinit prohru


Náměšť v minulém kole doma nečekaně utrpěla první porážku v sezoně, kterou jim uštědřili se zachraňujícími se Kouty.


„V Šebkovicích se pokusíme odčinit porážku s Kouty. Bude to těžký zápas, je to derby. Chtěli bychom alespoň bod,“ má jasno náměšťský kouč Tomáš Franěk.


Tomu se do sestavy oproti minulém utkání vrací obránce Lukáš Vrba a středopolař Ondřej Hlavatý. Otazník visí nad starty záložníka Jakuba Orálka a útočníka Pavla Laštovičky.


Další derby kola nabídne souboj Přibyslavic s týmem Budišova-Náramče.


Přibyslavicím se více daří na hřišti soupeře (dvě výhry a dvě remízy – poznámka autora). „Máme na kontě spoustu remíz, jen jednou jsme doma vyhráli, tak doufám, že to zlomíme,“ říká přibyslavický trenér Milan Kolman.


Pro něj to bude pikantní duel, neboť se velice dobře zná se svými protějšky. „S Kamilem Průšou jsem trénoval třebíčský dorost a Josef Cabejšek mě trénoval, když jsem hrával za Čechtín,“ vzpomíná přibyslavický lodivod.


Velký návrat


Kolmanovi se do sestavy po delší pauze vrací obránce Tomáš Plocek, od kterého si slibuje zlepšení obranné fáze (šest inkasovaných gólů za čtyři utkání – poznámka autora).


„Bude to derby, hodně těžký, ale zajímavý zápas. Myslím si, že k nám přijede i spousta lidí z Budišova,“ odhaduje situaci přibyslavický kouč.


Věří svým svěřencům


Stejný cíl mají i Budišovští. „Před začátkem soutěže jsem Přibyslavice pasoval na černého koně, ale jejich poslední zápas v Rapoticích jsem osobně zhlédl a troufám si říct, že tam jedeme minimálně pro bod,“ věří svým svěřencům budišovský trenér Kamil Průša.


„Přibyslavice hrají kombinační a útočný fotbal, je to soupeř, který nám svým stylem vyhovuje. Naši šanci vidím po křídlech, kde je podle mého názoru můžeme překvapit,“ poodhaluje taktiku budišovský lodivod.


Ten bude mít k dispozici kompletní kádr.


„Nemám informace o tom, že bychom neměli být kompletní,“ říká budišovský trenér Josef Cabejšek.


„V každém zápase se dá bodovat. My uděláme všechno pro to, abychom získali alespoň bod, ale musíme zůstat na zemi a být skromní,“ dodává budišovský kouč Cabejšek.