Předzápas obstará již dnes třebíčská juniorka s Havlíčkovým Brodem. Zbylá utkání se odehrají ve středu.


Ve šlágru kola se setká dravé mládí se zkušeností. „Na naší straně by měla být právě ta zkušenost. Třebíčská juniorka má ve svých řadách mladé hráče a navíc je to špatně čitelný soupeř,“ souhlasí brodský šéf lavičky Leoš Mitas.


Dvacet pět fotbalistů


Rezerva je totiž velice specifický tým, většinu utkání totiž hraje v jiné sestavě. To potvrzuje i třebíčský kouč Petr Kylíšek. „Počítal jsem to, a za čtyři kola za nás hrálo dvacet pět různých hráčů.“


Ovšem sestava Slovanu také není ještě dotvořena. „Skládáme ještě pořád nový kádr. Hrajeme také s novými hráči. Potkáváme se buď se zraněními nebo s kartami,“ potvrzuje Mitas, který chce využít týmové zkušenosti a konečně bodovat. Jeho svěřenci se totiž zatím krčí na předposledním místě tabulky, když si připsali jednu výhru a tři prohry.


Kylíšek přijde – a spočítá hráče


Kouč Kylíšek si je vědom, že jeho svěřence nečeká jednoduchý zápas.


„Brod hrál loni divizi a je to kvalitní mužstvo. Sice jsem ho tři roky neviděl, ale co vím, tak mají velice dobré věkové rozložení,“ uznal lodivod, který o sestavě rozhodne po předzápasovém tréninku.


„Přijdu na hřiště, spočítám hráče, pak zajdu za trenérem Zelníčkem (kouč A-týmu pozn. aut.), koho by mi mohl půjčit, a pak se teprve uvidí, kdo bude hrát,“ popsal peripetie při sestavování týmu Kylíšek. Tyto každotýdenní změny mají odraz i v herním projevu .


„Střed pole nám nefunguje jak by měl. Je to tím, že na sebe kluci nejsou zvyklí.“

Dnes v 17.00: Třebíč B - Havlíčkův Brod.
Zítra v 17.00: Hartvíkovice - Jemnicko, Vrchovina - Světlá nad Sázavou, Velká Bíteš - Bystřice nad Pernštejnem, Polná - M. Budějovice, Jaroměřice nad Rokytnou - Okříšky, Nová Ves - Humpolec, Herálec (HB) - Pelhřimov.