VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladíci měli na podzim nejlepší obranu

Třebíč/ Po podzimu panuje v třebíčském HFK velká spokojenost. Áčku se daří v divizi a juniorka má dobré výsledky v krajském přeboru. Usadila se na sedmém místě tabulky s minimální ztrátou na čelo. Navíc je týmem, který inkasoval nejméně branek ze všech účastníků soutěže.

8.1.2009
SDÍLEJ:

V týmu třebíčské juniorky panuje dobrá atmosféra, která se podle kouče Kylíška odráží od dobrých výsledků divizního áčka. „Jsou to spojené národy, když se daří A–týmu, daří se i nám.“ Foto: DENÍK/ Josef Němec

„Když jsem mužstvo přebíral, tak bylo druhé nejhorší v inkasovaných gólech,“ podotkl kouč třebíčského B-týmu Petr Kylíšek.

Po podzimu sedmé místo se ziskem 24 bodů. Jste spokojený?

Samozřejmě velká spokojenost.

A týká se to i herního projevu vašeho mužstva?

Jak kdy. Vzhledem k tomu, že máme velmi mladé mužstvo, tak celkově jsem spokojený. Některá utkání se nepovedla, v jiných jsme naopak podali nadstandardní výkon. Musím se přiznat, že mě tým překvapoval v zápasech se silnějšími soupeři, kterým se hráči chtěli vyrovnat a některé dokonce i předčili. Více nám vyhovovali těžší soupeři. Je to také možná dané protivníkem. Hraje on, tak vy hrajete taky. Když se podívám na čelo tabulky, tak jsme vždy prohráli jen těsně – Brod, Humpolec, a naopak jsme ztráceli s mančafty ze spodku. Což mě tedy mrzí.

Myslíte, že to bylo dané jejich hrou?

Určitě. Nakopávají balony, nehrajou tolik, nedrží tolik balon. Kdežto Humpolec, Hartvíkovice, Pelhřimov, Brod, to jsou technická mužstva, a to klukům, kteří většinou vyšli z ligových dorostů, vyhovuje.

Juniroka dostala na podzim nejméně branek z celého přeboru…

To sice ano, ale naopak jsme pátí od konce v počtu vstřelených branek. Měli jsme vcelku stabilní obranu, tak nám to klapalo. Třeba když jsem mužstvo přebíral, tak bylo druhé nejhorší v inkasovaných gólech. To není možné, jich tolik dostat, a proto jsem říkal, že s tím musíme něco udělat. A povedlo se. Ono je také o hodně jednodušší branku odvrátit než dát. Vstřelit gól je o momentu překvapení, o sehranosti, a pokud každý zápas hraje někdo jiný, tak nám to chybělo. Proto jsme dali poměrně málo branek a navíc z dvaceti jich dal devět Durda.

Velkou roli jistě hrála i sehranost obranné řady.

Ano, obrana byla stabilnější a starší. Měli jsme vzadu dva solidní gólmany, kteří už mají něco za sebou. Jakoby starší obranu – Ošmera, který odehrál všechny utkání, a dá se říct i Venhoda, kterému je čtyčiadvacet. U nás je čtyřiadvacetiletý hráč už starý (smích). Plus tedy ještě Brabenec a Heres. Obrana se určitým způsobem usadila a odehrála pospolu nejvíc zápasů.

Když jsme u utkání, jaké bylo pro vás nejhorší, které byste rád vymazal z paměti, a naopak nejlepší?

Nejhorší bylo určitě v Okříškách. Chtěl jsem se tam ukázat, protože k nim mám citový vztah. Jenže my jsme tam hráli špatně, bez bojovnosti, a navíc jsem opravdu blbě postavil sestavu. Až po zápase jsem si uvědomil, že jsem dva tři posty měl udělat úplně jinak, a říkal jsem: Kyldo, těm klukům jsi to zkazil hlavně ty. A nejlepší? Když se poráží první, tak je to samozřejmě nádhera. Hartvíkovice byly do té doby neporažené. Do tohoto zápasu jsem nemusel kluky ani motivovat. Bylo vidět, jak se těší. Hráči předvedli opravdu skvělý výkon. Perfektní výkon byl i s Pelhřimovem a určitě velmi dobrý
zápas jsme odehráli i v Humpolci.

Komu byste tedy přál postup?

Postup přeju tomu, kam chodí lidi a kde to vypadá jako na fotbale – Humpolec, Pelhřimov, Havlíčkův Brod. Teď třeba napadnu Hartvíkovice, ale nechápu, proč se zase cpou do divize a budou ji hrát na mezi.

K týmu jste přišel v létě, kdy převzal A-tým i kouč Zelníček. Jak se vám s ním spolupracuje?

Dobře! Zelňa je pohodový chlap, navíc jsme stejně staří a známe se už z dřívější doby, takže to bylo vcelku bez problémů. My prostě musíme spolupracovat dobře. Kdybychom spolupracovali špatně, tak by to nemohlo fungovat. Například páteční trénink. Přijdu na hřiště, kolem mě si stoupne šest sedm hráčů a povídáme si a čekáme. Poté z druhé poloviny hřiště k nám přichází jeden, druhý, třetí, čtvrtý, a tak si s asistentem říkáme. On nám posílá dva defenzivní hráče, ale my bychom potřebovali jednoho ofenzivního (smích). Ale s tím bohužel nic neudělám. Já nikoho nepřemlouvám. Jsme tak se Zelníčkem domluvení, že nechci vědět, koho mi pošle. Mám to jako překvapení. Takže sestavu si poskládám vždycky až v pátek.

Tohle je asi úděl juniorek. Vychovávat mladé hráče pro áčko. Myslíte, že se vám to daří?

Když to vezmu, tak Brabenec, Linhart, Durda, Durajka, Křivánek jsou všichni kdykoliv použitelní do divizního áčka. Například dvacetiletý obránce Brabenec. Když hrál za áčko, tak to vyhrávalo, a neinkasovalo. A my jsme naopak ta tři utkání prohráli. Ti kluci na to samozřejmě mají, ale jde o to, že u dorostenců je hrozná úmrtnost – jdou na vysokou. U divize je nutné, aby pravidleně trénoval a pokud ne, tak se stane to, že skončí u mě v juniorce nebo někde pryč. Je jasné, že na prvním místě je škola, protože těch pár stovek, co dostanou za fotbal, je neuživí. Naše vedení má představu, že do dvou tří let by chtělo mít v juniorce dva tři hráče nad 24 let a zbytek do 24. Jenže kde to budeme brát? Je to hezká představa, bylo by to ideální, ale jak říkám, ta úmrtnost je obrovská.

Myslíte, že pohoda, která panuje u vás v juniorce, se odrazila i od toho, že se dařilo A-týmu v divizi?

To jsou propojené národy. Když se nedaří béčku, tak áčku to tolik nevadí. Jakmile je to obráceně, tak to juniorku jistě poznamená. Už jenom z toho důvodu, že třeba nepustí tolik hráčů. To je téměř u každého, zvlášť když B-tým je pojatý jako juniorka.

A co čeká třebíčskou juniorku během zimní přípravy?

Těžká práce. Čekají nás přípravné zápasy - Velká Bíteš, znojemské béčko, Polná, Náměšť a týden před soutěží Miroslav. Budeme trénovat třikrát až čtyřikrát týdně, kdy úterý a středa budeme mít společné tréninky s A-týmem. Ze začátku budeme hlavně běhat a postupně přidávat i balon. Jinak plán zimní přípravy já na starosti vyjímečně nemám. Připravu

je ho trenér Zelníček, ale myslím, že to bude klasika.

HRÁČI POD LUPOU KOUČE

BRANKÁŘI
Tady se potvrzuje to, že za mladým mužstvem musí stát zkušený gólman, který něco umí. Oba dva jsou zkušenější, kteří něco umí. Navíc jsou to dobří kluci. Jsem s nimi moc spokojený.
Pavel Hradecký: Odchytal devět zápasů. Málo chodí ven, protože s tím má špatné zkušenosti. Hodně jsme na tom dělali a zlepšuje se. Ale těžko se předělá, když bude předvádět takové výkony, jaké předvádí, tak budu spokojený.
Petr Koubek: Za nás nastoupil v šesti utkáních. Je to borec, který může kdykoliv jít chytat za áčko.

OBRÁNCI
Jakub Heres: Dobrý hráč, který v současné době trpí a trpět bude zaměstnáním. Takže stíhá páteční tréninky. Kdyby trénoval, tak bude prohánět kluky v áčku. Je to univerzál.
Vít Jurka: Je to levák, což je výhoda. Je výborný ve vzduchu. Je limitovaný školou a navíc se v Jemnici zranil, pak už jen paběrkoval.
Michal Ošmera: Jediný hráč, který odehrál všechna utkání. Je to kapitán a náš nejdůležitější hráč nejen výkonnostně, kdy diriguje obranu, ale i mentálně. Je to šéf kabiny. Kluk, kterého tam musím mít, potřebuju někoho staršího.
Jaroslav Brabenec: Za nás naskočil v devíti zápasech. Rychlostně dobře vybavený fotbalista, dobrý ve vzduchu a solidní v rozehrávce. Nadstandardní hráč.
Jaromír Pekárek: Je po zranění a pořád se to s ním vleče. Když hraje, tak jeho předností je rychlost, dobrý odhad na balon, rozehrávka a umí i podpořit útok. Myslím, že je to nadsatndardní hráč pro krajský přebor.
Ondřej Venhoda: Odehrál téměř všechno. Bojovný fotbalista, trošičku horší na míč, ale skvělý ve vzduchu. Při bránění byl jedním z našich nejstěžejnějších hráčů.

ZÁLOŽNÍCI
Petr Široký: Byl hodně zraněný. Je to příslib do budoucna, je to levák, kterých je málo. Takže když se do toho v zimě opře, tak by se mohl postupně propracovat i do divize. Na fotbal je sice moc hodný, ale umí s balonem.
Tomáš Man: To je kluk, který odehrál většinu zápasů na nezvyklém postu. Své si ale odvedl, ukázněný hráč, umí s balonem. Patří k těm starším. Je limitovaný školou.
Ondřej Žák: Rychlostně dobrý hráč, trošičku měkčí kluk. Občas vymýšlí nesmysly, ale když hrál, tak si své odvedl. Dal dva důležité góly. Navíc je nejlepší v docházce.
Martin Linhart: Je to menší záložník, ale o to je šikovnější a rychlejší. Trochu mi vadí, že málo chodí do koncovky. Určitě se porve o áčko.
Jan Durajka: Stále věřím, že tenhle kluk půjde divize. Když on hrál, tak hrálo celé mužstvo. A naopak když měl hluchou chvíli, tak ji měl celý tým. Občas má nálady, že bych ho roztrhl. Umí rozdat balon, a když se dá dohromady s Durdou, tak je to nebezpečná dvojice.

ÚTOČNÍCI
Roman Hruška: Ten z týmu vyletěl jako namydlený blesk, protože když mi bez omluvy někdo nepřijde na zápas, tak nemá v kabině co dělat.
Tomáš Netoušek: Kvůli pracovním povinnostem minimálně trénuje. Je to hráč, který kdyby trénoval, tak má na vyšší soutěž. Má čich na góly, umí dát branku, umí podržet míč, má dobrou střelu, ví, kam se postavit.
Radek Durda: Odehrál děvět zápasů, devět branek dal a na tři přihrál. Když řeknu, že to byl náš nejlepší hráč, tak nebudu daleko od pravdy. Umí se prosadit i přes dva tři hráče, dokáže vymyslet něco překvapivého a dát finální přihrávku. Věřím tomu, že se prosadí v áčku.

Autor: Edita Palkovičová

8.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V nohách jsem měl sotva pár stovek metrů, když jsem uviděl první odložené boty. Podle barvy pásků soudím, že patřily nějaké poutnici.
9

Boty u cesty, tiší svědkové daleké pouti do Santiaga de Compostela

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Jindřichovice – Tragicky skončila v sobotu před jedenáctou hodinou večer dopravní nehoda v Jindřichovicích u Želetavy.

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT