Divize D st. dorostu
Třebíč - H. Brod 3:1
Derby přineslo spoustu šancí na obou stranách. Hned zkraje naservíroval Jan Uličný ideální přihrávku do pokutového území Holému, který ale přestřelil. Vzápětí přišla spolupráce bratří Uličných, Ondřej přihrál do sprintu Janovi, ale ten samostatný únik zakončil jen střelou do hostujícího brankáře. Skóre se měnilo až v šesté minutě, kdy právě Jan Uličný brodského gólmana tentokrát prostřelil.

Radost domácích trvala jen do 18. minuty. Třebíč se dostala pod tlak. Slovan zahrával několik rohů v řadě a po jednom z nich přišlo vyrovnání. Brankové příležitosti byly dál k vidění. Po zblokované střele Benceho se dostal k dorážce Doležal, ale mířil nad branku hostí. HFK zkoušel štěstí i ze standardních situací, ale Benceho rána levačkou těsně minula tyč. Těsně před pauzou pronikal do pokutového území Bence, který našel Holého, ale ten trefil jen bránícího hráče.

Udeřit mohlo i na opačné straně, ale míč skončil po nájezdu na gólmana v náruči Hagary. „První poločas byl festivalem brankových příležitostí. Hosté byli mírně lepší, vyspělejší, vyhrávali osobní souboje a dominovali ve vzdušných soubojích," komentoval vedoucí třebíčského mužstva Vojtěch Šťáva.

Hostitelé začali aktivně i druhou půli a už po dvou minutách hry spálil další tutovku Holý. Nebezpečný byl i Havlíčkův Brod a domácí musel při dvou šancích podržet Hagara. Známé pořekadlo „nedáš-dostaneš" na sebe nenechalo dlouho čekat. Doležal s Hronkem postupovali sami na jednoho brodského hráče. Prvně jmenovaný nahrál útočnému parťákovi, který prostřelil brankáře. Za nedlouho se Hronek znovu dostal do přečíslení, tentokrát s Ondřejem Uličným, ale místo přihrávky volil střelu.

V 78. minutě dostal Holý míč za obranu, nacentroval do vápna, kde stál nabíhající Hronek - 3:1. V samotném závěru se opět vyznamenal Hagara, jenž znova vychytal samostatný únik hostí. „Po celý zápas byli hosté lepší. Oba brankáři podali vynikající výkon a pár střeleckých šancí zmařili. Dobře zahrál i útočník Hronek, který se vrátil po dlouhém zranění. Dobře pozičně zahrál i kapitán Pecka. Na krásu se nehraje, my jsme byli šťastnější," hodnotí Šťáva.
Góly: 6. J. Uličný, 67. a 78. Hronek – 18. Křivohlavý. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:1. Diváci: 32. Poločas: 1:1. Třebíč: Hagara - Hrbáček (78. Renát), Sáček, Suchna, R. Bence - Rybníček (53. Hronek), Pecka, O. Uličný (89. Benáček), J. Uličný - Doležal (85. Mitáš), Holý (78. Trnka).

Ostatní výsledky 2. kola (první hrané): Boskovice - Kohoutovice 0:2, Otrokovice - Humpolec 2:0, Velké Meziříčí – Žďár nad Sázavou 4:4, Břeclav - Svratka Brno 0:0, Pelhřimov - Sparta Brno 0:0, Vrchovina - Blansko 1:3.

Divize D ml. dorostu
TŘEBÍČ – H. BROD 3:3
Do úvodního zápasu sezony vstoupili lépe hosté, kteří už po osmi minutách vedli o dvě branky. Domácím se podařilo o pět minut později po faulu a následné penaltě snížit Maletou. Hra potom nabízela šance na obou stranách. Skóre se však měnilo už jen jednou, když těsně před pauzou srovnal Bence.

Druhý poločas už tak bohatý na gólové příležitosti nebyl. Havlíčkův Brod znovu poslal do vedení z ojediněle šance v 51. minutě Král. Dlouho to vypadalo na rozhodující branku. Jenže v nastaveném čase podruhé v zápase skóroval Maleta a zajistil tak Horáckému klubu alespoň bod.

„Hosté byli po celý zápas lepším týmem. My jsme ale nedokázali proměnit několik gólových příležitostí. Remíza je pro oba týmy spravedlivá," hodnotí trenér HFK Třebíč Ivoš Nejedlý.
Góly: 13. a 80. Maleta (první z PK), 36. Bence – 7. Pecka, 8. Voborník, 51. Král. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:2. Diváci: 31. Poločas: 2:2. Třebíč: Šplíchal - Šabata, Holík, Kouřil – Meczl (65. Brada), Hrobař, Průša, Mitáš – Vala - Maleta, Bence.

Ostatní výsledky 2. kola (první hrané): Vrchovina – Blansko 0:4, Otrokovice – Humpolec 1:4, Pelhřimov - Sparta Brno 0:7, Velké Meziříčí – Žďár nad Sázavou 5:0, Boskovice – Kohoutovice 3:1.

Příští kolo: Žďár nad Sázavou – Boskovice, Havlíčkův Brod - Velké Meziříčí, Vrchovina – Břeclav, Sparta Brno – Třebíč, Humpolec – Pelhřimov, Kohoutovice – Blansko.