Meziříčí rozstřílelo Kroměříž, Třebíč padla v Hulíně

Velké Meziříčí, Třebíč – Výsledková houpačka pokračuje. Velké Meziříčí odpovědělo na debakl z Uničova 1:5 svou historicky nejvyšší výhrou v MSFL. Do té doby pátou Kroměříž smetlo vysoko 7:2.

23.5.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

V. MEZIŘÍČÍ – KROMĚŘÍŽ 7:2

Kanonádu nad omlazeným celkem, který chvílemi působil odevzdaným dojmem, rozjel kanonýr Simr. Nejdříve se zastřeloval, trefil boční síť a posléze mu gólovou radost zhatil na brankové čáře stojící obránce. Ve 12. minutě už ale trkl po Dolejšově pasu přesně. Simr následně uvolnil kolmicí Dolejše, ten byl faulován, z penalty však neuspěl. A tak si vzal slovo opět Simr, jenž zužitkoval parádní spolupráci Puži s Dolejšem. Hosté zahrozili ze standardky, prostor u šibenice však Simandl excelentně utěsnil. Definitivní klid na domácí kopačky vnesl Bouček, po přihrávce od Demetera přehodil brankáře a zvýšil na 3:0.

Po přestávce to na hladký průběh nevypadalo, Kroměříž si vytvořila mírný tlak, kopala čtyři rohy, ale byla to opět ona, která inkasovala. Ve skrumáži uviděl rozhodčí ruku a Demeter ukázal, jak se kopou penalty, 4:0. V divokém závěru padlo ještě pět branek. O kosmetické snížení se v koncovce postaral po chybách domácí obrany střídající Cupák. „Dneska nám to hosté hodně usnadnili. Přes to všechno jsem moc rád, že jsme konečně vstřelili více gólů a na naši hru se dalo i dívat. Je to dobrý impuls před následujícím derby v Třebíči,“ řekl trenér Libor Smejkal.

Góly: 13. a 25. Simr, 41. Bouček, 55. a 86. Demeter (první z PK), 72. Dolejš, 75. E. Smejkal – 85. a 88. Cupák. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 0:3. Diváci: 264. Poločas: 3:0. V. Meziříčí: Simandl – Bouček (78. Bublán), Šimáček, Souček (56. Vyskočil), Krejčí – Dolejš, Puža, E. Smejkal, Šuta (65. Kratochvíl), Demeter – Simr. Kroměříž: Šustr – Čep, Kašík, Rajnoha, Silnica – Višněvský, Strašák, Stratil (64. Cupák), Jeleček – Ferko (69. Šmerda), Haša (82. Budín). Nejlepší hráči: Dolejš, Simandl, Simr.

HULÍN – TŘEBÍČ 2:0

V prvním poločase byly brankové příležitosti na obou stranách, ale prosazovali se výhradně fotbalovější hráči Hulína. Domácí udeřili po dvou kombinačních akcích. V prvním případě nevěnoval Bagnon příliš pozornosti Ondřejkovi a ten placírkou k tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou se hostitelé prokombinovali od rohového praporku až do zakončení a Laciga si věděl rady – 2:0.

Po změně stran měla více šancí Třebíč, ale selhávala v koncovce. Florián, který hraje po dlouhodobém zranění teprve krátce, mohl postupovat sám na brankáře, ale místo toho zvolil zasekávačku a následná střela už tolik starostí Chytilovi nenadělala. Pak dostal ideální míč do výhodné střelecké pozice z 15 metrů Chlup, ale bránu minul. Po Ošmerově centru hlavou netrefil zařízení na přední tyči Dočekal.

„Měli jsme spoustu šancí, stačilo jen trefit bránu. V jiných případech jsme nastřelovali bránící hráče. Soupeř byl fotbalovější, jeho gólové akce jsme jen koukali, ale zároveň byli hratelní. Zejména ve druhém poločase, kdy domácí prostřídali a nehráli na sto procent, jsme mohli a měli minimálně vyrovnat. O body jsme se připravili střeleckou nemohoucností,“ hodnotí třebíčský trenér Libor Zelníček.

Góly: 33. Ondřejka, 44. Laciga. Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:2. Diváci: 106. Poločas: 2:0. Hulín: Chytil – Barcuch (71. Vyskočil), Kostka, Ondřejka, Laciga, Dvořáček, Číhal, Steiner, Matoušek, Krhut, Pospíšil (64. Postava). Třebíč: Soukup – Bagnon, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa (61. Novotný) – Ošmera, Chlup, Dobrovolný (49. Benda), Klusák – Florián, Dočekal. Nejlepší hráči: Ondřejka, Laciga – Klusák.

Ostatní výsledky 27. kola: HFK Olomouc – Slovácko B 1:1 (0:0), Hulín – Třebíč 2:0 (2:0), Líšeň – Prostějov 1:3 (1:1), Mohelnice – Uničov 2:2 (2:1), Vyškov – Břeclav 5:0 (3:0), Vítkovice – Hlučín 0:1 (0:1).

16. Břeclav 27 4 6 17 27:66 18

Příští kolo: TŘEBÍČ - VEL. MEZIŘÍČÍ, Kroměříž - Mohelnice, Uničov - Vyškov, Břeclav - Líšeň, Prostějov - Zlín B, Otrokovice - Olomouc, Slovácko B - Vítkovice, Hlučín - Hulín.

Autor: Jiří Bubák, Jiří Oborný