„Výhradně se zaměřujeme na nabírání fyzické kondice. Věnujeme se vytrvalostním běhům, kdy hráči poznávají krásy okolo Okříšek. Tyto desetikilometrové výběhy zpestřujeme plaváním,“ prozrazuje okříšský kouč Martin Mašek.


„V neděli se kluci vrátili z Jizerských hor, jezdili na kolech. Včera měli volno a dnes pokračujeme. Budeme nadále běhat a zaměřovat se na rychlost. Koncem týdne do hry zapojíme míč,“ nastiňuje další průběh trenér Okříšek a dodává: „Starší hráči především potřebují dobít baterky nabíráním fyzické kondice. S míčem to umí.“


Okříšský lodivod má v současné době v kádru 21 hráčů včetně zraněných Václava Vody a Patrika Netoličky. Kromě těchto dvou marodů se do přípravy zapojilo i přes drobné zdravotní problémy s klouby útočné eso Marián Kotrba. „Zatím to snáší dobře, ale uvidíme co nám na to jeho kyčle řeknou,“ obává se okříšský lodivod.


Ten má v přípravě i mladíka Radka Tůmu, jenž během jarní části hostoval v divizním týmu staršího dorostu HFK Třebíč. „Tůma má nevýhodu, že je menšího vzrůstu, ale zase je rychlý a mrštný, čímž dokáže být proti obraně soupeře správně drzý,“ uvádí na adresu mladého štírka šéf okříšské lavičky, který má o sestavě jasno.


„Sedm míst v základní sestavě je jasných a o zbylá čtyři místa se musí kluci poprat,“ dodal.


Dvanáctý celek uplynulého ročníku nejvyšší krajské soutěže sehraje první přípravný duel v Jihlavě, kde se příští sobotu střetne s účastníkem I. B třídy Bedřichovem.


„První srpnový víkend se zúčastníme turnaje v Jakubově, kde se utkáme s Kouty, ve druhé dvojici se střetne Borovina s Šebkovicemi. Poté přijdou na řadu zápasy vítězů a poražených,“ vysvětluje okříšský lodivod.


Ve druhé skupině se střetnou celky Přibyslavic s Jakubovem a Stará Říše s Náměští. Poté se utkají vítězové a poražení. Druhý den jsou na programu zápasy o umístění od posledních týmů z obou skupin až po vítěze.