„Nikdo nemohl počítat, že projedeme soutěží hladce a vyhrajeme o parník,“ nepropadá panice hartvíkovický kouč Karel Kolesa, ale zároveň není rozhodně spokojený s přístupem hráčů. „Neplní moje taktické pokyny.“


Jeho svěřenci předvedli několik hloupých individuálních chyb, které je odsoudili k prohře 3:0.


„Nejprve jsme nedali šanci, a poté při první brance neodkopli balon, druhý padl po našem nedůrazu při standardní situaci a třetí z penalty za ruku ve vápně,“ zlobil se Kolesa, kterého samozřejmě výsledek mrzí, ale ještě více mu dělá vrásky to, že přišel hned o dva hráče, kteří dostali červené karty.


Zbytečná červená


„Hlavně Jirgl nám bude chybět. Ten dostal červenou v 90. minutě za protesty. Bylo to zbytečné.“


Hartvíkovická první příčka se třese v základech, náskok se po dvou kolech bez bodu zúžil na jediný, když se na dostřel přiblížily Humpolec a Jaroměřice. Navíc v posledních čtyřech kolech hartvíkovičtí fotbalisté hrají třikrát venku.


„Nebude to nic jednoduchého. Hrajeme především s týmy ze spodu tabulky, které se před námi budou chtít vytáhnout,“ přemýšlí již dopředu šéf lavičky, který už určitou představu o bodovém zisku má, ale prozradit ji nechtěl. „Určitě budeme chtít bodovat,“ mlžil.


Bystřický kouč Zdeněk Hovorka do poslední chvíle nevěděl, v jaké sestavě jeho celek nastoupí. „Máme hodně zranění a navíc přibyla i chřipka,“ předesílal před duelem.


Chtějí udržet kontakt se špicí


„Nakonec nastoupili i někteří hráči se zraněním, takže jsme utkání zvládli,“ mohl se radovat po tříbodovém zisku. Jeho svěřenci spoléhali na zabezpečenou obranu, a to se jim vyplatilo. Navíc jim soupeř vítězství usnadnil. „Určitě ano, ale musím říct, že kluci předvedli dobrý výkon. Dodrželi to, co jsme si řekli,“ potvrdil Hovorka.


Závěr podzimní části sezony se blíží, do konce zbývají pouhá čtyři kola, a ještě navíc s jedním vloženým. Týmy tedy opět čeká neoblíbený anglický týden. „Máme dlouhodobě zraněné, ale musíme doufat, že se nám vrátí alespoň Špatka, který byl nemocný a pak měl i svalové zranění. Do zimní přestávky chceme udržet malý odstup na čelo,“ přeje si bystřický lodivod.