„Dvě kola před koncem jsem hráčům slíbil sud piva, když nastřílí sto branek za sezonu. K tomu jsme před zápasem v Rapoticích potřebovali tři góly. Doufal jsem, že dáme jen dva, ale k mé smůle byly tři, tak jsem musel zaplatit,“ s úsměvem vysvětluje náměšťský trenér Petr Kylíšek.

Derby na jaře neporažených týmů bylo podle jeho slov jednoznačnou záležitostí. Hosté dali do poločasu dvě branky. Gólů mohlo být víc než jen třetí, která byla pro kouče osudová. „Po celé utkání jsme jasně dominovali měli převahu. Branek mohlo padnout daleko víc,“ hodnotí náměšťský kormidelník.

Jarní neporazitelnost držely i Rapotice, a tak byl pro poslední utkání v sezoně cíl jasný. „Chtěli jsme začít aktivně, to se nám ale nepovedlo. Náměšť byla v první půlce lepší a zaslouženě vedla. Za stavu 0:1 jsme mohli vyrovnat, ale šanci jsme neproměnili a dostali druhý gól,“ popisuje domácí trenér Karel Kovařík.

Jeho tým už soupeře nezastavil. „Ve druhé půli jsme se zlepšili mohli snížit, ale a místo toho dostali třetí branku. Chtěli jsme udržet jarní neporazitelnost a Náměšť potrápit, ale vyhrála zaslouženě,“ uznal Kovařík.

O největší drama ve skupině se postaraly Hartvíkovice, které o setrvání v nejnižší krajské soutěži na dálku bojovaly s Křovím. Nováček I. B třídy se představil v Kněžicích.

„Zápas jsme začali výborně a na hráčích byla vidět chuť o záchranu zabojovat. Do 30. minuty jsme dali tři branky po pěkných akcích. Pak jsme ale neuhlídali jednu standardku a inkasovali. Gól nás dostal do nervozity a do přestávky Kněžice snížily na 2:3. Ve druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale naštěstí jsme po brejku zvýšili a utkání dotáhli do vítězného konce,“ těšilo hartvíkovického kouče Luďka Hadrabu.

Jeho tým však neměl osud ve svých rukou a potřeboval, aby Křoví doma neporazilo Nedvědici. „Museli jsme tak trochu doufat v zázrak. Sedm minut před koncem zápasu mi přišla zpráva, že je to v Křoví 3:3 a potom, že tam Nedvědice vede. Jsme rádi, že se nám soutěž podařilo udržet,“ oddychl si trenér Hartvíkovic.