„Máme problémy s marodkou,“ vysvětlil trenér Libor Zelníček a dodal: „Mladí by ale šanci i tak dostali, potřebuji si je vyzkoušet.“ S kombinovanými týmy na turnaji hrály také Sezimovo Ústí a Pelhřimov.


Cesta Třebíče k vavřínům byla poměrně trnitá. Domácí účastník okresního přeboru jí vzdoroval více než poločas, ale podlehl 0:3.
Ve finále bylo dlouho na koni Sezimovo Ústí, Třebíč svou převahu, nastřelené břevno a tyč zúročila až čtyři minuty před koncem.


To doslova dotlačil míč do sítě Durda. Penaltová přestřelka skončila 6:5 ve prospěch týmu z Vysočiny.


I přes prvenství neodjížděl kouč Třebíče Libor Zelníček z Počátek spokojen.


„Nehráli jsme dobře. Sice je to příprava, ale i ta by měla mít svou kvalitu. Nám to v souhře hodně skřípalo, dělali jsme dost banálních chyb.“


Druhý divizní zástupce, Pelhřimov, skončil třetí. S domácími Počátkami moc přáce neměl, o finále přišel v penaltovém rozstřelu se Sezimovým Ústím. Přitom v zápase byl lepším týmem, nastřelil břevno a tyč.


Trenér Cerhan na turnaji vyzkoušel případné nové adepty pelhřimovského dresu – útočníka Jaroslava Cecha a záložníka Martina Nepovíma: „Jsem potěšen, naprosto splnili očekávání. Rád bych je měl v týmu.“

Křišťálový pohár – kvalifikace: Třebíč – Počátky 3:0 (0:0), 35. Komínek, 48. Sedláček, 50. Chalupa, Sezimovo Ústí – Pelhřimov 1:1 (1:1), na penalty 3:0, 5. Brůžek – 18. Cech. O 3. místo: Pelhřimov – Počátky 5:0 (2:0), 9. Krčil, 15. Liška, 31. Papež, 44. Fišer, 45. Dýnek. Finále: Třebíč – Sezimovo Ústí 1:1 (0:0), penalty 6:5, 76. Durda – 45. Koutník (PK).