Křišťálový pohár ukořistila Třebíč

Počátky - Vítězem 55. ročníku Křišťálového poháru se stali fotbalisté Třebíče. Jejich mužstvo ale to divizní připomínalo jen málo, v Počátkách se představili pouze tři hráči základu.

13.7.2009

55. ročníku Křišťálového poháru.Foto: DENÍK/ Josef Němec

„Máme problémy s marodkou,“ vysvětlil trenér Libor Zelníček a dodal: „Mladí by ale šanci i tak dostali, potřebuji si je vyzkoušet.“ S kombinovanými týmy na turnaji hrály také Sezimovo Ústí a Pelhřimov.

Cesta Třebíče k vavřínům byla poměrně trnitá. Domácí účastník okresního přeboru jí vzdoroval více než poločas, ale podlehl 0:3.
Ve finále bylo dlouho na koni Sezimovo Ústí, Třebíč svou převahu, nastřelené břevno a tyč zúročila až čtyři minuty před koncem.

To doslova dotlačil míč do sítě Durda. Penaltová přestřelka skončila 6:5 ve prospěch týmu z Vysočiny.

I přes prvenství neodjížděl kouč Třebíče Libor Zelníček z Počátek spokojen.

„Nehráli jsme dobře. Sice je to příprava, ale i ta by měla mít svou kvalitu. Nám to v souhře hodně skřípalo, dělali jsme dost banálních chyb.“

Druhý divizní zástupce, Pelhřimov, skončil třetí. S domácími Počátkami moc přáce neměl, o finále přišel v penaltovém rozstřelu se Sezimovým Ústím. Přitom v zápase byl lepším týmem, nastřelil břevno a tyč.

Trenér Cerhan na turnaji vyzkoušel případné nové adepty pelhřimovského dresu – útočníka Jaroslava Cecha a záložníka Martina Nepovíma: „Jsem potěšen, naprosto splnili očekávání. Rád bych je měl v týmu.“

Křišťálový pohár – kvalifikace: Třebíč – Počátky 3:0 (0:0), 35. Komínek, 48. Sedláček, 50. Chalupa, Sezimovo Ústí – Pelhřimov 1:1 (1:1), na penalty 3:0, 5. Brůžek – 18. Cech. O 3. místo: Pelhřimov – Počátky 5:0 (2:0), 9. Krčil, 15. Liška, 31. Papež, 44. Fišer, 45. Dýnek. Finále: Třebíč – Sezimovo Ústí 1:1 (0:0), penalty 6:5, 76. Durda – 45. Koutník (PK).

Autor: Kamil Vaněk

13.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Záchranářské derby nováčku rozhodla v závěru penalta

Třebíčsko – Porážku lídra a sousedské derby přineslo 12. kolo I. B třídy. Duel nováčků, ve kterém fotbalisté Rokytnice hostili Stařeč, rozhodl dvě minuty před koncem hostující Rambousek z penalty. Rapotice podlehly Velkému Beranovu.