TŘEBÍČ B – TELČ 5:1
Domácí se museli obejít bez stopera Housera, který se nachází mimo republiku, ale ze zahraničí se jim naopak vrátil Martin Chalupa. „Kvůli chybějícímu Houserovi jsme museli změnit sestavu. Šlo nám také o to, aby si hráči, kteří nebyli tolik vytěžovaní, zahráli," vysvětluje třebíčský kouč Pavel Němec.

Jeho svěřenci příliš fotbalového umu v prvním poločase nepředvedli. „Bylo to utrápené. Stejně jako minulý týden si dal Mašek vlastní gól. Soupeř ale kromě dvou standardek, po jedné jsme dostali branku, nic neměl. Herně jsme byli vlažní a spíš než běhali, to odchodili. Soupeř dobře bránil, i tak jsme ale mohli vést vyšším rozdílem než o dva góly," komentuje Němec.

Po změně stran měli hostitelé více ze hry a převahu vyjádřili střelecky. „Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali. Do sestavy naskočili kluci z dorostu, hráli velmi dobře a Hronek dal gól," hodnotí trenér HFK Třebíč.
Góly: 10. Zsihovics (PK), 22. Dočekal, 61. Valíček, 67. Oberreiter, 81. Hronek – 40. Mašek (vlastní). Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:2. Diváci: 43. Poločas: 2:1. Třebíč B: Procházka – Oberreiter, Mašek, M. Chalupa, Karásek – Šmíd, Zsihovics (71. O. Uličný), Lorenc, Valíček (81. J. Uličný) – Kovář (74. Hronek), Dočekal.

KOUTY – ŽELETAVA 3:3
Domácí se snažili za silného větru kombinovat po zemi, zatímco hosté spoléhali na rychlé útočníky. Želetava se ujala vedení už v 10. minutě, kdy Simandl pláchl obraně – 0:1. Kouty mohly srovnat o čtyři minuty později, ale Roušar faul na Havelku z penalty nepotrestal. Hostitelé dál soupeře tlačili a hráči soupeře třikrát vykopávali míč z brankové čáry. Jenže ve 24. minutě chybovala obrana Koutů a Michal Vrbka nabídnutou příležitostí nepohrdl – 0:2. Želetava mohla zvýšit, ale další námaz soupeře stačil zachránit vracející se obránce Růžička.
Hosté bránili po změně stran náskok.

Jenže v 51. minutě si pohrál s jejich obranou Tenkl a přízemní střelou, která se otřela o tyč, snížil. V 62. minutě využil nedorozumění hostujícího brankáře s obránci Tenkl a bylo vyrovnáno. V 82. minutě zahráli Želetavští ve vápně rukou a z nařízené penalty poslal Kouty poprvé v zápase do vedení Příhoda.

Jenže domácí vedení neudrželi. V závěru se dostal za obranu po hraniční ofsajdové situaci Simandl a svým druhým gólem v utkání zajistil dělbu bodů. „Ofsajd to byl, ale pomezní nestál na stejné úrovni, tak to pustil," kroutil hlavou domácí funkcionář.
Góly: 51. a 61. Tenkl, 82. Příhoda (PK) – 10. a 90. Simandl, 24. Michal Vrbka. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (86. Havelka – 78. Polenda). Diváci: 98. Poločas: 0:2. Kouty: Stýblo – Růžička, Havelka, Navrkal, Parma – Semrád, Roušar, Coufal (67. Navrátil), Caha – Příhoda, Tenkl (88. Dočekal). Želetava: Jeřábek – Kabelka, Šrutka (76. Vladeka), Polenda, Jičínský – Malík, Martin Vrbka, M. Čurda, Michal Vrbka – Smetana (46. V. Čurda), Simandl.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – RANTÍŘOV 1:1
První poločas nabídl vyrovnanou partii. Domácí měli dva náznaky šancí, ale hosté z první vážnější situace dali vedoucí gól. Po útoku z levé strany zakončil centr podél brankáře Šťastný. Náměšť odpověděla až po změně stran. Po přihrávce za obranu se dostal k míči Radek Bednář a bylo vyrovnáno.

Hostitelé měli ve zbytku zápasu převahu, ale žádná z vyložených šancí nebyla využitá. Kučera sám před Krupicou trefil jen brankáře hostí. Poté Rous z malého vápna nastřelil břevno rantířovské branky. A když po rohu netrefil odkrytou bránu Foretník, musela se Náměšť smířit s další bodovou ztrátou.
Góly: 51. R. Bednář – 31. Šťastný. Rozhodčí: Holý. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice: V. Bednář – Heres, Buchta, Křoustek, T. Hrazdíra (84. Preisner) – Rous, Rubák (58. Klíma ml.), Foretník, R. Bednář – Kučera, Jonák.

VLADISLAV – ŽĎÁR N. S. B 0:1
Zápas sousedů v tabulce se hrál zpočátku mezi vápny s minimem šancí na obou stranách. Hosté se ujali vedení gólem Maria Filippiho, jehož střela z hranice šestnáctky byla v závěru poločasu tečovaná domácí obranou mimo dosah gólmana Otruby.

Po změně stran byla k vidění marná snaha Vladislavských o vyrovnání, ke kterému měl nejblíže Krátký. Toho vysunul za obranu Svoboda, ale domácí kapitán vhodný okamžik k zakončení prováhal, a tak Krátkého pokus skluzem zblokoval na roh dobíhající obránce.

Rezerva Žďáru hrozila rychlými kontry, ale naděje hostitelů držel Otruba, který dvakrát vychytal Lukáše Filippiho. Domácí ze závěrečného tlaku nic nevytěžili, když Svoboda z výhodné pozice hlavičkoval mimo tři tyče.

„Nedaří se nám střelecky. Bod by byl spravedlivý, ale když nedáme gól, nemůžeme uspět. Bez branek se body nezískávají," mávl rukou vladislavský trenér Lubomír Venhoda.
Gól: 38. M. Filippi. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Vladislav: Otruba – Pavlík (80. Macek), O. Venhoda, Prokop, Paločko – L. Venhoda, P. Ciprys (66. Orálek), Krátký, Vyletěl (83. D. Ciprys) – Petz, Svoboda.

Vladislav (v oranžovém) se trápí v koncovce a doplatila na to i proti Žďáru nad Sázavou B, kterému doma podlehla.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – HROTOVICE 2:1
Domácí začali aktivně a vytvořili si brankové příležitosti, ale dvě tutovky K. Nováčka zůstaly nevyužity. Po změně stran hráči Budišova přidali a odměnou jim byly branky Molnára a K. Nováčka. Hosté ke konci korigovali proměněnou penaltou Blatného, který potrestal faul J. Horta. Domácí měli po zbytek utkání hru pod kontrolou.

„Jsem rád za tři body. Myslím si, že výsledek je zasloužený, ale zejména v prvním poločase se nám hra nedařila. S výkonem až tak spokojen nejsem, ale počítají se body," hodnotí trenér Budišova-Náramče Libor Švec.
Góly: 55. Molnár, 67. K. Nováček – 76. Blatný (PK). Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (89. Škoda). Diváci: 110. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Trnka – T. Nováček, Hrádek, J. Hort, Molnár – Obůrka (64. M. Sedláček), Votoupal, Dvořák, Pažourek (86. Beránek) – K. Nováček (90. Bradáč), R. Hort. Hrotovice: Růžička – Škoda, Holoubek, Bláha, Blatný, Hutař, Fiala, Novák, Salák, M. Holoubek, Furiš.

NOVÁ VES – ČÁSLAVICE-SÁDEK 7:0
Domácí se prosadili během úvodních sedmnácti minut hned třikrát. Dva slepené góly Jana Šandery ukázaly, jakým směrem se bude duel ubírat. A když zvyšoval Košík na 3:0, bylo hotovo. Čáslavice se poté položily, přestaly hrát a zbytek utkání už byl jen o tom, o kolik branek Nová Ves vyhraje.

„Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Soupeř po špatném úvodu nekladl vůbec žádný odpor a tři body tady doslova odevzdal. Měli jsme vyhrát daleko vyšším rozdílem," zhodnotil snadnou výhru asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.
Góly: 9. a 11. Jan Šandera, 17. a 75. Košík, 38., 82. a 85. Havlík (první z PK). Rozhodčí: Polák. ŽK: 1:1. Diváci: 79. Poločas: 4:0. Čáslavice-Sádek: Vaníček – Klika, Zikmund, Šmehlík, Mach – Lampíř, Rygl, Kurtin, Šimek, Barák – Kacetl.