Už se dá hovořit o krizi. Divizní fotbalisté Třebíče na jaře získali pouhé dva body za hubené remízy, střelecky se trápí a ze solidního pátého místa se během měsíce dostali na devátou příčku a nebezpečně se přibližují sestupovým vodám. Posledním selháním byla porážka na hřišti zachraňujícího se Havlíčkova Brodu.

„Hned po zápase jsem si vzal v kabině slovo. Řekl jsem, že za těmi pěti jarními koly uděláme tlustou čáru a začneme od nuly,“ prozradil Ivo Koníř, kapitán a zároveň novopečený asistent třebíčského trenéra Antonína Saláka.

Dva jarní paradoxy

Zápas v Havlíčkově Brodě přinesl hned dva paradoxy. Třebíč se trápí v koncovce a poprvé na jaře vstřelila dva góly. Naopak v defenzivě si počínala zatím solidně, ale v neděli inkasovala tři branky.
„Ale vnímal bych to spíš pozitivně. Ukázali jsme, že dávat góly umíme. I já se konečně po dlouhé době trefil, i když to nic moc neřešilo,“ usmívá se Koníř.

V kabině je prý jeden zásadní problém - chybí sebevědomí. „Po těch výsledcích se ani není čemu divit,“ připouští třebíčský špílmachr.
Novou roli asistenta bere s nadhledem. „Nic moc se nezměnilo. S hráči si normálně tykám (smích), jen se teď víc bavíme s trenérem o sestavě. V Brodě jsme zkusili hrát na jednoho útočníka Radka Durdu, za kterým jsem byl já s Romanem Durajkou, navíc nás podporovali krajní záložníci,“ vysvětluje obměnu systému. „Hlavní je, aby Radek zase začal dávat góly.“

V neděli se musí vyhrát

Veškerá pozornost jeho i spoluhráčů teď směřuje na nedělní domácí zápas s Rájcem-Jestřebí. „Tady si nic jiného než vítězství nepřipouštíme. Ten zápas prostě musíme zvládnout,“ dodává odhodlaně.