„Chtěli jsme tam získat alespoň bod, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého," pravil trenér Jemnicka Pavel Klejdus.
Jeho slova naplnil první poločas, který vedoucí tým tabulky neodehrál dobře. Domácí byli lepší a jejich převahu umocnilo vyloučení Tobolky. Jaroměřice využily přesilovku brankou Neumanna těsně před odchodem do kabin.

„Byl to zápas rozdílných poločasů, v tom prvním jsme hráli velice špatně a pak byl přísně vyloučen Tobolka. Druhá žlutá byla v pořádku, ale ta první karta vůbec neměla být! Tam jen vypíchl balon. Rozhodčí to špatně vyhodnotil, ale na to se nebudeme vymlouvat," má jasno kouč Jemnicka.
Ten za nedisciplinovanost uděluje sankce, ale tentokrát udělal výjimku. „Hráči dostávají za vyloučení pokuty, ale Tobolkovi jí nedám, za to nemohl," prozradil šéf hostující lavičky.

Jeho svěřencům po změně stran pomohla malá bouře v kabině a také vyloučení domácího Rygla. „O přestávce jsme si řekli, co musíme zlepšit, ale když jsme dostali gól na 2:0, myslel jsem si, že to máme sečtené. Ale kluci se semkli a začali jezdit a ve druhém poločase jsme byli lepší. Je pravda, že kdyby Rygl nešel ven, asi bychom to těžko doháněli," uznal Klejdus.

S tím souhlasil i jeho protějšek. „Uškodila nám nedisciplinovanost Rygla," doplňuje jaroměřický lodivod Petr Macháček. Domácí hráči začali ztrácet půdu pod nohama. Jemnicko srovnalo v rozmezí osmi minut po trefách Borkovce a Krejči. „I když jsme se na standardky soupeře připravovali, inkasovali jsme na 2:2 z trestného kopu," posteskl si jaroměřický kormidelník.
Vedení jeho mužstvu vrátil v poslední minutě řádné hrací doby střídající Kalay. Ovšem Jemnicko ihned po rozehrání srovnalo zásluhou Koutného.

„Když dáme gól v poslední minutě, musíme to ukopat. Místo toho uděláme hloupou chybu, že nedokážeme odkopnout míč," mrzelo Macháčka, který s remízou nebyl spokojen. „Dva body jsme ztratili. Pro diváka to byl atraktivní ale pro nás trenéry infarktový zápas," hodnotí trenér Jaroměřic.

Spokojenost byla na opačné straně. „Ve druhém poločase jsme byli pro změnu lepší my a vyrovnali zaslouženě. Kluci ukázali obrovskou vnitřní sílu, jak se semkli a dvakrát vyrovnali. Za to jim patří velký dík," uzavřel hodnocení kouč Jemnicka.