Kdo slyší na narážku – udělej kjavičku, u toho je jasné, na co po šestnáct pondělních večerů v televizi koukal.

Nadšení diváci se dožadují pokračování seriálu, tvůrčí tým ale dal nakonec přednost celovečernímu filmu. V něm se nosnou postavou stal Pepík Hnátek, ten, jehož popel Housličtí rozprášili na domácím trávníku už v prvním dílu seriálu.

Už jen do 16. září!

Film se nyní natáčí, do kin půjde za rok. A malé fotbalové kluby v celé republice teď mají šanci objevit se ve snímku také. Jako soupeř Houslic.
Stačí maličkost: Na Facebooku získat pro svůj klub co nejvíce fanoušků. Tým, který jich dokáže nasbírat nejvyšší počet ze všech, nastoupí proti Slavoji Houslice koncem října na hřišti v Lochovicích na Berounsku. Jak se dají získat fanoušci? Jednoduše. Na speciální facebookové aplikaci má každý klub od okresního přeboru níž vytvořen svůj profil.

Do 16. září letošního roku mohou všechny týmy zapojit do „hlasování“ své přátele, kamarády, kolegy, příbuzné, bývalé spoluhráče, fanoušky a vůbec kohokoli, kdo jim chce vyjádřit podporu a umožnit jim prožít mimořádný den se Slavojem Houslice ve filmu Okresní přebor. Příležitost zahrát si fotbal s Jirkou Luňákem nebo Jardou Kuželem se rozhodně neobjeví každý den. Neváhejte a pomozte svému týmu ke slávě! Fanoušci se mohou přihlásit ke svému klubu na odkazu apps.facebook.com/kopemezafotbal/.

Pepíka Hnátka si zahraje Miroslav Krobot. V jednom z rozhovorů pro Deník při natáčení řekl: „Hnátek mě baví. Je posedlý fotbalem, nic jiného moc nevnímá, to je na něm zajímavé,“ míní. „Že mu byla žena nevěrná, bere s klidem. Ale fakt, že jeho tým nepostoupil do kraje, je pro něj tragédií. Taky jsem to dřív zažil, člověk měl v sobě určitou soutěživost, ale to je minulost“. Kvůli filmu se učil jezdit na motorce Simson. „V životě jsem na tom neseděl, byl to adrenalin,“ směje se. „Trochu zlobilo řazení, to víte, německý stroj, někde asi udělali soudruzi z NDR chybu…“