TŘEBÍČ B – BYSTŘICE B 6:1

Mladíci HFK soupeře z nejnižší krajské soutěže jasně přehrávali od úvodních minut. Třebíčští se po úvodním oťukávání ujali vedení, které ještě do přestávky zvýraznili dalšími dvěma trefami.

„Byl to první zápas našich mladíků a dopadl velmi dobře. Klukům se dařilo a nakonec si i zastříleli. První poločas byl však takový trošku vlažnější," komentuje asistent kouče třebíčského A-týmu Miloslav Loucký, který s kolegou Liborem Zelníčkem vedl juniorku po předchozím střetnutí „áček" obou klubů.

Oba trenéři sledovali ve druhém dějství, jak si počínají případní adepti na dres třetiligového mužstva. Hattrickem se blýskl dorostenec Richard Novotný, který se prosadil střelecky také ve zmíněném utkání prvních týmů Třebíče a divizní Bystřice.

Mladý útočník Horáckého klubu navíc zařídil vítězství A-týmu na hřišti juniorky brněnské Zbrojovky, kde dvěma góly strhl vítězství na stranu svého týmu. „Novotný, který se znovu prosadil střelecky, se jeví velmi dobře. Uvidíme, jestli se zapracuje do základní sestavy," uvedl na konto talentovaného forvarda hlavní trenér prvního mužstva Libor Zelníček.

Domácí přehrávali B-tým Bystřice a ve druhé půli, která byla o deset minut po dohodě obou týmů zkrácena, přidali další tři trefy. Hosté se dočkali pouze čestného úspěchu.

„Snaha tam byla a ve druhé půlce už to bylo mnohem lepší. Celkově šlo o povedený výkon," uzavřel hodnocení Zelníčkův asistent Miloslav Loucký.

Góly Třebíče: Novotný 3, Válek, Lorenc, Kovář. Poločas: 3:0. Třebíč B: Tesař – Rybníček, Mašek, Benda, Oberreiter – Šmíd, Kovář, Novotný, Lorenc – Válek, Staněk. Střídali: Ustohal, Pohořílský, Matějek.