Tým HFK má od začátku sezony výsledky jako na houpačce, doma vysoko zvítězí a potom následuje debakl na půdě soupeře.

„Chceme odčinit porážku z Rapotic a povinnost nám velí doma vyhrát. Chceme se vrátit na vítěznou kolej,“ má jasno asistent třebíčského trenéra Jiří Ondráček.

Štěpánov bude pro jeho tým neznámou. „Oni hrávali I. B třídu a my sestoupili z vyšší soutěže, takže by kvalita měla být na naší straně, ale my do každého zápasu jdeme s pokorou,“ říká Ondráček.

Rapotice posledně právě proti Třebíči ukončily čtyřzápasový půst vysokým vítězstvím. Nyní je však čeká duel na půdě druhého Rantířova. „Mentalita hráčů je různorodá, vždycky záleží, jestli bude hrát ten či onen. Když nám vypadnou dva klíčoví hráči, tak je to při úzkém kádru vždy problém,“ vysvětluje rapotický kouč Libor Sádlík.

„S Meziříčím se nám zranil Petr Matoušek a klíčoví hráči na některých postech zklamali. Myslím, že jsme soupeři výhru darovali. Posledně s Třebíčí tomu bylo naopak, ale také se našlo hluché místo, kdy jsme dvakrát po sobě inkasovali. Být to za stavu 0:0, šli bychom do kolen. Když se nedaří, tak ta vůle nepříznivý vývoj otočit, není,“ dodal rapotický lodivod, který bude do konce podzimu postrádat Petra Matouška a Otcela. „Studijní povinnosti má Liška a ještě nevím, jestli bude k dispozici, zdravotní problémy má Havel. To znamená, že máme čtyři hráče ze základu pryč,“ prozradil Sádlík, který je v prognózách opatrný.