HARTVÍKOVICE - OKŘÍŠKY 5:1

Okříšky zahrozily hned v sedmé minutě, z dobré pozice střílel Voda, míč se odrazil k jeho spoluhráči Kotrbovi, který dorážel, ale domácí brankář Chalupa byl proti.

Trest přišel ve 14. minutě, to když zakombinovali ve středu hřiště Dimitrov s Mičkem. Jeho střelu Fiala vyrazil pouze k Dušovi, který se štěstím otevřel do prázdné branky skóre.

Ve 33. minutě šel okříšský forvard Kotrba sám na brankáře, ale zakončoval vedle, a o osm minut později hostující útočník Aleš Valenta dokonce trefil tyč. Další šanci Okříšek ve 43. minutě zahodil opět Valenta.

Na špatný herní projev domácích hartvíkovický kouč Kolesa reagoval střídáním, nevýrazného Horvátha nahradil Jirgl. V úvodu druhého poločasu nejprve znovu zahrozili hosté, jmenovitě velmi aktivním Valentou, ovšem Chalupa opět potvrzoval výbornou podzimní formu. Zahozené šance hostujícího týmu Hartvíkovice nemilosrdně trestaly. V 53. minutě Mičko vyslal Neumanna, který odcentroval přesně na hlavu Jirgla, a bylo to 2:0.

V 61. minutě domácí Zedníček vyslal krásnou kolmicí za obranu Jirgla, jenž se sám před brankářem nemýlil. Ten o sedm minut později po přihrávce Komínka zkompletoval hattrick.

Vzápětí přišel čestný úspěch hostů. Záviškovi sebral míč středopolař Jůza a přihrál na zadní tyč před prázdnou branku Valentovi, který už měl snadnou úlohu.

V poslední minutě se dostal až sám před brankáře Jirgl, místo zakončení však oplatil Komínkovi nahrávku před prázdnou branku, a upravil tak na konečných 5:1.

„Byla to tvrdá lekce z produktivity, co je nám platná územní převaha, když ze sedmi šancí dáme jen jeden gól,“ litoval nad střeleckou nemohoucností trenér Okříšek Martin Mašek.

To jeho protějšek mohl být spokojen jen s výsledkem. „Je to pořád s naší hrou špatné, jen jsem rád, že nám vyšlo střídání, a Jirgl s Komínkem si v útoku náramně rozumí. Nutno dodat, že nás opět podržel Aleš Chalupa,“ vystihl po utkání domácí kouč Kolesa.

Góly: 53., 62., 68. Jirgl, 14. Duša, 90. Komínek - 70. Valenta. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Chalupa – Zedníček, Záviška, Rozsypal, Dimitrov (73. Matějek) - Duša (35. Hošek), Vodička, Neumann, Mičko - Komínek, Horváth (46. Jirgl). Okříšky: Fiala - Jančok, Ježek, Tekal, Večeřa (73. Jeřábek) – Dočkal (80. Tůma), Voda, Malý, Jůza – Kotrba, Valenta (73. Bastl). Nejlepší hráči: Chalupa, Jirgl – Jůza.
Příští kolo: Jaroměřice n. R. - Hartvíkovice, Třebíč B – Polná, Nová Ves - Velká Bíteš, Herálec HB – Vrchovina, Pelhřimov – Jemnicko, Humpolec - Světlá n. S., Havl. Brod - Bystřice n. P., Okříšky - M. Budějovice.