„David byl ve Velké Bíteši jen na hostování do konce podzimu, teď dostane příležitost u nás,“ nechal se slyšet manažer Náměště-Vícenic Jan Jabůrek.

Jméno Jirgl je spojeno především s Hartvíkovicemi, kde jednatřicetiletý kanonýr po vážném zranění kolena také začal sezonu. Jenomže už před tímto ročníkem se Hartvíkovice vzdaly I. A třídy, přihlásily pouze krajský přebor a výrazná část kádru se přemístila do ambiciózní Náměště.

„Davida jsme nechali po zranění rozehrát v okresním přeboru, postupně se ale zjistilo, že i po táhlém zranění to je hráč vyšších kvalit, proto jsme ho přesunuli k ostatním do Náměště, s tím, že o jeho služby měla zájem Velká Bíteš. Brali jsme to jako ideální možnost pro jeho rozehrání,“ vysvětluje Jabůrek.

A Jirglovi tahle možnost výrazně prospěla. Velké Bíteši pomohl ze dna krajského přeboru. Sice naskakoval jen jako střídající hráč, ale stihl dát tři góly a na některé ještě nahrát.

„Splnil přesně to, co jsme od něj očekávali,“ pochvaloval si bítešský kouč Jan Dvořák.

Ten by měl o kanonýra zájem i pro jarní část soutěže. To je ovšem nejisté.

Lídr I. A třídy skupiny B Náměšť-Vícenice má postupové ambice, na druhou stranu vede soutěž před druhým Rantířovem o osm bodů a za 13 zápasů má na kontě úctyhodných 45 gólů, takže posílit o dalšího střelce rozhodně nepotřebuje.

„V útoku tady máme přetlak a relativně i dost velký bodový náskok, přesto si chceme Davida alespoň na zimní přípravu ponechat. Pak se uvidí, co bude dál,“ uzavřel Jabůrek.