Jihlavané trefovali jen tyče, výhru Sparty zařídil Kanga

Jihlava - Smolná porážka. Statečnou partii odehráli jihlavští fotbalisté v duelu proti pražské Spartě. Hostující favorit byl sice po většinu zápasu aktivnější, větší brankové příležitosti ale měli domácí. Žádnou však neproměnili a devět minut před koncem je krutě potrestal dalekonosnou ranou Kanga.

11.5.2018

Utkání 28. kola první fotbalové ligy: FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha.Foto: Deník / Jaroslav Loskot

Duel začal náporem Sparty, která do páté minuty zahrávala dva přímé a dva rohové kopy. Nic však z nich nevytěžila a postupně se osmělili i domácí.

Na přelomu 12. a 13. minuty dvakrát zkoušel vystřelit z dálky Urblík, jeho projektily však mířily hodně daleko od svatyně Pražanů.

Poté se začaly rodit i brankové příležitosti, které hráči dávkovali po deseti minutách. Ve 27. minutě pádil Václav Kadlec sám na Rakovana, který včasným vyběhnutím šanci hostů zhatil. „V prvním poloč jsme měli velkou převahu, hodně těžko jsme se však dostávali do brankových příležitostí,“ uznal sparťanský lodivod Pavel Hapal.

Hrozit totiž začala i Jihlava. Ve 37. osamocený Buchta z osmi metrů hlavičkoval po rohu těsně vedle Nitovy branky. Už po změně stran v sedmačtyřicáté minutě Rakovan v malém vápně přetlačil v boji o míč Lafatu a dostal míč do bezpečí.

Otevřít skóre mohl i Ikaunieks, který po závaru pálil ze dvou kroků jen do břevna, od toho se potměšilý míč odrazil do tyče, na brankovou čáru a ven do hřiště.

Nejvíce se diváci rozparádili na začátku závěrečné dvacetiminutovky, kdy šance střídala šanci. Nejprve Vaculík z osmnácti metrů poslal přímý kop nad branku, vzápětí na druhé straně po centru Plavšiče hlavičkoval Šural z penaltového bodu vedle. A hned poté na druhé straně nejprve z malého vápna Ikaunieks nepropálil Nitu, dorážku Fulneka vyhlavičkoval z brankové čáry Štetina. „Při dvou šancích domácích jsme přežili klinickou smrt,“ oddechl si Hapal.

Devět minut před koncem pak napřáhl Kanga z pětadvaceti metrů, míč před nešťastným Rakovanem skočil a zaplul do jihlavské sítě - 0:1. „Míč jsme viděl, bohužel přede mnou nadskočil.

Nevím, jestli to byla přímo moje chyba, to si ještě musím rozebrat, ale mrzí to,“ popsal nešťastný okamžik jihlavský brankář.

Vyrovnat skóre ještě mohl v nastaveném čase Keresteš, jeho hlavičku z deseti metrů ale přistála znovu na sparťanské tyči. „Bylo jasné, že kdo ve druhém poločase udělá chybu, prohraje. A my jsme ji udělali tím, že jsme neproměnili naše šance,“ lakonicky zhodnotil duel trenér Vysočiny Martin Svědík.

JIHLAVA - SPARTA 0:1
Gól: 81. Kanga. Rozhodčí: Berka - Kotík, Blažej. ŽK: Levin - Kanga. Diváci: 4 500. Poločas: 0:0.

Jihlava: Rakovan – Vaculík (77. Popovič), Štěpánek, Buchta, Schumacher – Mara, Urblík (59. Levin) – Fulnek, Dvořák, Zoubele (73. Keresteš) – Ikaunieks.

Sparta: Nita – Zahustel, Kaya, Štetina, Costa – Kulhánek – Stanciu (90. Sáček), Kanga, Plavšič (87. Vatajelu) – V. Kadlec (43. Lafata), Šural.

Autor: Karel Líbal

11.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 18 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zajištění chodu recepce (zpracování rezervací, ubytování hostů), průvodce prohlídek muzea a pivovaru, objednávky a prodej suvenýrů, administrativa, e-mailová komunikace, organizace kulturních akcí., Požadujeme: zodpovědnost, komunikativnost, flexibilitu, organizační schopnosti, schopnost týmové spolupráce, dobrou znalost práce na PC, výbornou ČJ, komunikativní znalost AJ nebo NJ, ŘP sk. B., Nabízíme: práce v dobrém týmu., Zaměstnanecké výhody: podnilkové stravování, telefon.. Pracoviště: Akciový pivovar dalešice, a.s., 675 54 Dalešice. Informace: Kateřina Mrňová, +420 568 860 942. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 5 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ/POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 5000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme recepční/pokojskou na penzion v Třebíči, Karlovo nám., Požadujeme znalost anglického jazyka., Osobní pohovor na adrese Karlovo nám. 24/18, Třebíč. Osobní návštěvu nutno nejprve domluvit telefonicky!. Pracoviště: Stratos real s.r.o. - provozovna, Karlovo nám., č.p. 44, 674 01 Třebíč 1. Informace: Rostislav Komenda, +420 602 721 917vevšednídny8:00-16:00hod.. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Možnost i domácí práce, případně na ŽL., Kontakt:, - osobně: Bačice č.p. 36 od 8:00 - 14:00 hod., - telefonicky: 736 179 069 od 8:00 do 18:00 hod.. Pracoviště: Alena padělková, provoz, 675 55 Hrotovice. Informace: Alena Padělková, +420 736 179 069od8:00do18:00hod.. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 24 000 Kč Zahradníci travnatých ploch, greenkeepeři DĚLNÍK PŘI ZAKLÁDÁNÍ A ÚDRŽBĚ ZELENĚ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidický průkaz B,T, motorová pila, křovinořez, zkušenosti s údržbou zeleně (není podmínka)., Během měsíců říjen - duben se drží zimní pohotovost o víkendech a svátcích, v těchto měsících může začínat pracovní doba od 3,30-4,00 hod. , V zimních měsících je pracovní doba a náplň ovlivněna počasím., Mzda od 24.000,- Kč hr./měsíc (dle druhu práce) - upřesnění při osobním jednání., Zaměstnanecké výhody: prémie 0-50 %, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní-životní připojištění, , První kontakt e-mailem: park.jedu@raz-dva.cz. Pracoviště: Park - sadovnické a krajinářské úpravy s.r.o. jaderná elektrárna dukovany, 675 50 Dukovany-elektrárna. Informace: Polehlová Zdeňka Březina Petr, +420 777 326 184.

Hokejbal ilustrační foto

Jasná záležitost. Favorit si zaslouženou výhru pohlídal

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Konečně výhra. Snipers vezou body z Horní Suché

Horní Suchá, Třebíč – V dalším kole Národní ligy cestovali třebíčští florbalisté do Horní Suché. Soupeř byl v tabulce pod Snipers, takže body na zpět domů byly více než žádaným artiklem. Po velmi dobrém výkonu v prvních dvou třetinách se to hostům podařilo.