Vedoucí Jemnicko v sobotu hostí nováčka soutěže Herálec. Podzimní mistr v úvodu sezony na Žďársku prohrál a nyní potřebuje Herálci porážku oplatit, aby na špici přezimoval. „Uděláme všechno proto, abychom tam zůstali," slibuje kouč Jemnicka Pavel Klejdus.

Ten si je vědom síly soupeře, ale přesto věří v úspěch. „Herálec má dobře poskládané mužstvo a nebude to nic lehkého, ale hrajeme doma a první místo je zavazující. Povinnost nám velí vyhrát, ale míč je kulatý a fotbal ošidný. Stát se může cokoliv. Pokud ale kluci odvedou to, co ve Ždírci, neměl by to být problém, ale musíme hrát zodpovědně a s pokorou," má jasno Klejdus.

Jeho tým by měl nastoupit ve stejném složení jako ve Ždírci, kde Jemnicko uspělo v přímém souboji o pomyslný titul podzimního krále. „Vítězná sestava se nemění," potvrzuje šéf jemnické lavičky.

Úplně jiné starosti mají v Jaroměřicích. Trenér Petr Macháček musí řešit absence a v dnešním derby na půdě Okříšek může postrádat až čtyři hráče.

„Rygl je zraněný, Urbánek bude v práci a u Kopečka uvidíme, jestli se mu podaří si zařídit volno. Problémy se zády má Novotný, zatím nevíme (rozhovor byl pořízen včera – pozn. aut.), jak to dopadne," vyjmenoval jaroměřický lodivod, který si však alibi nehledá.
Macháček chce i v okleštěné sestavě uspět. „Příležitost dostanou kluci z lavičky a popereme se alespoň o bod," burcuje jaroměřický kormidelník, který sílu soupeře zná. „Mají nebezpečné stadnardky a také si musíme ve vápně pohlídat Mirka Řezáče," nechal se slyšet Macháček.

Cíl bodovat mají i domácí. „Chceme napravit minulé zaváhání se Světlou a zvítězit, aby se nám na jaře dýchalo lépe," netají se asistent okříšského trenéra Milan Tekal. O sestavě se rozhodovalo na předzápasovém tréninku.