Přihlášky do pilotní akce společnosti Fortuna na podporu regionálního fotbalu se totiž musí odevzdat nejpozději do konce měsíce.
V grantovém projektu, který je určen pro týmy hrající na různých úrovních, je pro letošní rok připraveno celkem pět milionů korun. Jednotlivé kluby mohou žádat až o sto tisíc korun.

„Odhadujeme, že průměrná částka, o kterou kluby budou žádat, se bude pohybovat okolo padesáti tisíc korun,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci Martin Todt, generální ředitel tuzemské dvojky v kursovém sázení.

Pokud se však kluby chtějí do grantového projektu zapojit, měly by splnit několik kritérii. Peníze, o které budou žádat, totiž musí investovat výhradně do své infrastruktury, navíc se z padesáti procent budou na projektu podílet z vlastních prostředků.

„Přihlášku jsme prozatím nepodali, ale budeme o tom uvažovat, protože každá koruna se hodí. Podpora regionálních klubů je důležitá, je dobře, že něco takového existuje,“ uvedl Josef Číž, sportovní manažer Jaroměřic nad Rokytnou, které si již předčasně zajistily účast v krajském přeboru.
„Největší problémy máme s travnatou plochou, která by potřebovala vylepšit. Potřeba by bylo udělat i technické zázemí, což nám momentálně velmi schází,“ doplnil.

S finanční podporou ale nemohou počítat zdaleka všichni, kteří o ni pořádají. Speciální komise, ve které zasedne sportovní manažer pražské sparty Jiří Plíšek nebo vyhledávač talentů londýnské Chelsea Jan Říčka, bude totiž zohledňovat kvalitu jednotlivých projektů.

„Prvořadé pro nás je, aby byl daný projekt smysluplný,“ vysvětloval Todt, podle jehož slov by peníze mohly kluby obdržet už v průběhu srpna, tedy na startu soutěží.