Z plného bodového zisku se raduje i loňský nováček ze Starče, který v domácím derby porazil Jakubov. Hrotovice proti Přibyslavicím potvrdili famózní vstup do sezony.

STAŘEČ - JAKUBOV 3:1

Ve vyrovnaném utkání padaly branky až v závěrečné půlhodině. Domácí šli do vedení v 68. minutě zásluhou přesné hlavy Michala Vodičky. Na vyrovnání se nečekalo dlouho a o tři minuty později skóroval hostující Kurtin. Brankovou pětiminutovku zakončil v 74. minutě Ježek, který utekl po pravé straně a lišácky poslal Stařeč opět do vedení. Poté se hra přelévala nahoru-dolů. Pojistka a první vítězství domácích přišlo tři minuty před koncem, kdy Smolík využil přesné nahrávky Kaňky.

Góly: 68. Michal Vodička, 74. R. Ježek, 87. Smolík 71. Kurtin. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Stařeč: Smetana Frýbort, Vejmelka, Marek Vodička (50. Pivoňka), Kaňka R. Ježek, Martenek, Michal Vodička, Malý (75. Linhart) Kylíšek (82. Smolík), Lauš. Jakubov: Klíma Forman, J. Dunkler, Smetana, Šibor Kratochvíl, Petz, Kurtin, M. Dunkler Zika, P. Dvořák.

HROTOVICE - PŘIBYSLAVICE 2:0

Sto padesát diváků vidělo kvalitní utkání z obou stran. Hosté nepřijeli prodat kůži lacino. Ve 38. minutě poprvé zahrozil Salák, ale jeho střela hlavou skončila na břevně branky hostí. Tři minuty před pauzou poslal do vedení domácí Matěj Růžička. V 50. minutě zachránil nájezd hostí 2:1 výborným zákrokem brankář Slatinský. Když v 55. minutě Hrobař zvýšil na 2:0, utkání pak již domácí kontrolovali a dotáhli do vítězného konce.

Góly: 42. Růžička, 55. Hrobař. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 4:4. Poločas: 1:0. Hrotovice: Slatinský Hrůza, M. Růžička (46. David), P. Růžička (70. Furiš), Pekárek, Hrobař, Fiala, Škoda (78. Přepechal), Salák, T. Holoubek, Z. Holoubek. Přibyslavice: Svoboda Plocek, Mrkvica, M. Karafiát, Rozsypal (64. Kolman), Petz (64. Kovář), Man (72. Částka), D. Samek, Štveráček, I. Samek, Škorpík.

ŠEBKOVICE - KŘIŽANOV 2:0

Šebkovičtí potvrdili zisk tří bodů z venku a i na domácím hřišti se jim podařilo tentokrát naplno bodovat. Během úvodní půlhodinky se hrálo převážně mezi šestnáctkami, mírnou optickou převahu však vykazoval hostující celek. Ten však srazila do kolen 33. minuta, kdy byl vyloučen Pálka a musel dohrávat v oslabení.

V závěru první půle pak vybídl ke skórování Přibil gólovou uličkou Pavla Kotačku a ten už sám před brankářem nezaváhal 1:0. Ve zbytku zápasu už měli hru pod kontrolou domácí fotbalisté, kteří v 62. minutě upravili na konečných 2:0, když Busta proměnil penaltu. Další velice slibné šance už zůstaly nevyužity.

Góly: 42. P. Kotačka, 62. Busta (PK). Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (33. Pálka). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Šebkovice: Kuba Vejtasa (83. Kurucz), Roupec, Busta, Večeřa Přibil (74. A. Kotačka), V. Kotačka, Svoboda, Říha Durda (52. Chytra), P. Kotačka.

ROKYTNICE - BOHDALOV 2:0

Jako první zahrozili hosté, ale Pokorný, na kterého zývala odkrytá část branky, míč patou nezasáhl. Za nedlouho na druhé straně se dostal do vyložené šance Železník, ale mířil vedle levé tyče. Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě, kdy Rokytnici nasměroval k prvním bodům od postupu do I. B třídy Sochna. Jeho pokus zapadl k zadní tyči.

Domácí měli po většinu času mírnou převahu se šancemi, ale možnosti ke skórování měl i Bohdalov. Ovšem ve druhém poločase se ujala pouze branková příležitost Sochny, který pečetil premiérové vítězství nováčka v 75. minutě.

Góly: 8. a 75. Sochna. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Rokytnice: M. Herbrych Tvrdý, Šulc, Sochna, Široký Syrový (85. J. Herbrych), Dalecký (78. Hakl), Jičínský (76. Svoboda), Carda Barák, Železník.

STUDENEC - BYSTŘICE 1:3

Studenec se poprvé v sezoně představil na domácím hřišti a hned o pouti. Úvod patřil hostům, kteří během pěti minut měli tři střelecké pokusy mezi tyče. Ve 12. minutě se po zaváhání domácí obrany k míči dostal Nepejchal. Nacentroval před bránu, Pěnčík míč vyrazil nešťastně na nohu Čecha, který lehce placírkou skóroval.

O tři minuty později Komárek poslal kolmici do vápna, Mrňa přihrávku zpracoval a lehce přes padajícího brankáře vyrovnal. Vzápětí bystřický stoper Zítka zaváhal, Mrňa se dostal k míči, šel sám na bránu a přeloboval Novotného, ale trefil pouze tyč.

Ve 30. minutě hosté zatáhli míč po levé straně až k lajně a zpětnou přihrávku na vápno, zužitkoval technickou střelou Horák 1:2. Poté následovalo několik šancí studeneckého Vrby, ale bez efektu.

Ve druhé půli stoper Petr Matějek poslal míč po pravé straně na J. Strnada. Ten se proháčkoval po brankové čáře, poslal míč na malé vápno, ale Mrňa mířil vysoko nad. Později mohlo být srovnáno, kdy po trestném kopu hlavičkoval Pavel Matějek, ale na poslední chvíli míč vyhlavičkoval Horák.

V 86. minutě po úniku z vlastní půle Karásek táhl míč na stopera, v pravý okamžik přihrál na pravou stranu Špatkovi. Ten šel sám na Pěnčíka, udělal kličku a se štěstím upravil na konečných 1:3.

Góly: 15. K. Mrňa 12. Čech, 30. Horák, 86. Špatka. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: bez karet. ČK 1:1 (57. Kučerňák 57. Svoboda). Poločas: 1:2. Studenec: Pěnčík Petr Matějek, Vrba, Kučerňák, J. Strnad, Chalupa (46. P. Strnad), Mrňa, Komárek (65. Holoubek), Rousek, Nejedlý, Pavel Matějek.