A osmičku třebíčským mančaftů doplňují z I. A třídy sestoupivší Přibyslavice.

V uplynulém ročníku náš okres nejlépe reprezentoval nováček ze Želetavy, který i přes výkonnostní výkyvy obsadil solidní sedmou příčku.
„Na jaře jsme dostavovali tréninkové hřiště a moc se netrénovalo,“ vysvětluje želetavský kouč Pavel Vranka.

Ovšem letní příprava byla o něčem jiném. „Začali jsme před třemi týdny a na klucích byla znát obrovská chuť na sobě makat. Jsem s přípravou spokojen,“ pochvaluje si trenér Želetavy, který přehnané ambice nemá.

„První rok od postupu je vždycky lehčí než ten druhý. Přes léto se nám vyprázdnila marodka a pracujeme na zlepšení obrany. Máme tým moc mladý a všechno si musí sednout. Co se týče cílů, tak bude záležet, jak do sezony vstoupíme. Chtěli bychom skončit do pátého místa,“ svěřil se želetavský kormidelník.

Daleko nižší ambice má Studenec, který čeká čtvrtá sezona v I. B třídě. Poté první, kdy obsadil pátou příčku, bojoval o záchranu a jinak tomu zřejmě nebude ani letos. „Máme úzký kádr, takže cíl je jasný, záchrana bude úspěch,“ smutně konstatoval studenecký kouč Milan Holoubek.

Návrat střelce

Stabilní účastník soutěže Jakubov v minulé sezoně doplatil na odchod střelce Aleše Pacase, který hostoval v Moravských Budějovicích, a zůstal za očekáváním. Ovšem útočník se po půl ročním působení vrací zpět, a tak by ambice mohly být vyšší.

„To se ukáže až v samotné soutěži. Náš kádr se od minulé sezony moc nezměnil, akorát bychom mohli být produktivnější v útoku. Rádi bychom se záchranářským bojům vyhnuli,“ doufá jakubovský trenér Pavel Dvořák.

Po většinu loňského ročníku byly na padáka Šebkovice, které se zachránily díky závěrečnému finiši, když v posledních šesti zápasech pětkrát vyhrály a jednou remizovaly. Celek z Třebíčska si zachování bétřídní příslušnosti zajistil až v posledním kole vítězstvím nad poslední Borovinou.

Šebkovičtí by si rádi takové drama letos odepřeli. „Hlavním cílem je vyhnout se záchranářským bojům a pohybovat alespoň v klidném středu tabulky,“ nastiňuje druhý trenér Vladimír Přibil, který byl s letní přípravou spokojen.

Citelné oslabení

Ovšem s hráčským kádrem je to horší. „Citelnou ztrátou je odchod Pavla Kotačky na hostování do Jaroměřic. Umožnili jsme mu zahrát si vyšší soutěž. Nicméně kádr se doplnil o snad uzdravené hráče a kluky z dorostu či béčka. I nadále tak hrajeme pouze se svými odchovanci,“ prohlásil šebkovický kouč.

Jiné ambice mají hráči Mohelna, kteří se loni zachraňovali v hodině dvanácté, když jim pomohla výhra Studence v Bítovčicích.

„Chceme hrát atraktivní ofenzivní kombinační fotbal s vysokým presinkem a důrazem na standardní situace,“ říká mohelenský lodivod Martin Foretník, který je s tréninkovou morálkou mužstva spokojen, ale…

„Trápí nás slabá docházka. Změny v kádru hodnotím pozitivně, především příchod brankáře (Marek Křišťál z Dukovan – pozn. aut.) byl pro nás prioritou. Ostatní hráči se jeví dobře, ale musí na sobě ještě hodně pracovat,“ ví šéf mohelenské lavičky.

Po dvouleté odmlce se do nejnižší krajské soutěže vrací Hrotovice, které předtím I. B třídu hrály nepřetržitě 14 let.

„Jsme rádi, že jsme zpátky a soutěž chceme za každou cenu udržet. Samozřejmě napoví nám první tři nebo čtyři zápasy, jestli budeme hrát o záchranu nebo výš,“ má jasno hrotovický lodivod Jan Dobrovolný.

Úplným nováčkem soutěže je Stařeč, která před svou historicky premiérovou sezonou kádr vhodně doplnila o zkušené zadáky Michaela Frýborta z Náměště či třebíčského Michala Vejmelky či brankáře Michala Smetany z Boroviny.

„Rádi bychom se pohybovali v klidných vodách,“ netají se stařečský kouč Ladislav Průša.