KOŠETICE – PELHŘIMOV 1:2

Více ze hry měli hosté. Košetice ale měly rychlejší přechod do útoku a působily nebezpečněji. Do vedení mohly jít ve 41. minutě, kdy poslal střílený centr z křídla Starý a gólovou střelu L. Kubů Sochor vytlačil na roh. Po změně stran už začaly padat góly. Pelhřimov udeřil v 58. minutě, kdy si střílený centr A. Vejsady prodloužil do vlastní sítě Hanousek. Za čtyři minuty poslal dlouhý pas dopředu Kordík, brankář Sochor chyboval při výběhu a T. Vejsada už zakončoval do prázdné. Pelhřimov to ale mrzet nemuselo. O jeho vítězství rozhodl nekompromisním volejem D. Poul.

Góly: 62. T. Vejsada – 58. A. Vejsada, 78. D. Poul. Rozhodčí: Terber. ŽK: 3:2. Diváci: 380. Poločas: 0:0. Košetice: Jíša – Suk, Kordík, Hanousek, Skořepa – Bartoška, Duba (74. Kadlec) – Starý, L. Kubů, T. Vejsada – P. Kubů (68. Marek). Pelhřimov: Sochor – A. Vejsada, Chadim, Šimák, Homolka – Jeřábek, D. Poul – Vlk (90. Zajíček), Rážek, Mazač (86. Bumbálek) – Mazanec (64. V. Poul). Nejlepší hráči: T. Vejsada – D. Poul, Homolka.

JAROMĚŘICE – V. MEZIŘÍČÍ B 2:3

Na začátku domácí Kurtin trefil břevno. Poté převzali iniciativu hosté, kteří byli lepší v kombinaci, ale několik gólových příležitostí ke zdárnému konci nedotáhli. Posledních pět minut poločasu patřilo domácím, ale dvě tutovky nevyužili. V 64. minutě udeřily Jaroměřice, které rychle rozehrály standardní situaci, Palát napřáhl z 25 metrů a střelou o tyč překvapil Simandla. Hosté vyrovnali v 71. minutě, kdy po chybě v rozehrávce využil šanci Polanský a přehodil padajícího Šebelu. Velké Meziříčí zasadilo soupeři další úder během pěti minut. Nejprve se důrazem prosadil Svoboda, po něm se do otevřené obrany vydal Polanský. Domácí se kontaktního gólu dočkali až v závěru.

Góly: 64. Palát, 89. Barák – 71. a 82. Polanský, 78. Svoboda. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Šebela – Kurtin, Urbánek, Menčík, Svoboda (81. Hvězda) – Rygl, Palát, Křivánek, Stejskal (67. Barák) – Netrda, Dúcký. V. Meziříčí B: Simandl – Kafka, Dufek (69. Partl), Malec, Svoboda, Krčál, Crkal, Mužátko, Polanský (88. Hlávka), Pech (69. Pech), Vlk. Nejlepší hráči: Menčík – Mužátko, Polanský.

Ždírci zařídil výhru syn trenéra

NOVÁ VES – PŘIBYSLAV 1:0

Domácí začali aktivně, už po šesti minutách hry Jan Starý centroval před branku, kde Jan Šandera na míč jen těsně nedosáhl. Hosté zahrozili po půlhodině hry, Vopršala však vychytal jistý Fuksa. Do vedení mohla jít Nová Ves tři minuty po změně stran, Nečas ale z malého vápna pálil jen do gólmana Pazderky. V 76. minutě se v dobré příležitosti ocitl Jan Starý, ale také neuspěl. Rozhodnutí tak přišlo v předposlední minutě, v níž Tomáš Novotný trestný kop krásně zakroutil do šibenice hostující svatyně.

Gól: 89. T. Novotný. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:2. Diváci: 155. Poločas: 0:0. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný, Havlík, Krejčí, Kuchta – M. Novotný (61. O. Šandera), F. Nečas, O. Starý, Josef Šandera – Jan Šandera (78. V. Novotný), J. Starý. Přibyslav: Pazderka – Vopršal, Eis, Votava, Korel, Pospíchal (75. Flekal), Pochop, Vykoukal, Krčál, Vostál (69. Bačkovský), Sibera. Nejlepší hráči: Krejčí, T. Novotný – Pospíchal.

HUMPOLEC – CHOTĚBOŘ 1:1

Hosté byli díky velkému důrazu v osobních soubojích lepším týmem. K jejich škodě jim chyběla ve finální fázi přesnost. Pak domácí zvýšili pohyb a převzali iniciativu. Jako první dostal míč do sítě Šerý, ale rozhodčí viděli ofsajd, takže se skóre neměnilo. K tomu došlo až ve 35. minutě, kdy se po křídelní akci prosadil Dalík. Po přestávce začal Humpolec hodně pasivně a rychle na to doplatil. Odvářka přešel přes tři hráče a poradil se i s brankářem Křížem. Zbytek zápasu se dohrál za převahy Chotěboře. Ta si vytvořila několik šanci, ale rozvaha v koncovce ji nezdobila.

Góly: 35. Dalík – 50. Odvářka. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 3:3. Diváci: 320. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Kopic, Pecha, Maršík, Benáček – Tomovič, Nermut, Skryja (73. Štěpán), Šerý – Dalík (90. Alt), Pikl. Chotěboř: Dobrovolný – Keller, Čáp, Ďoubal, Jan Hlaváček – Běloušek, Dvořák, Somerauer, Jiří Hlaváček (82. Bělovský) – Hanousek, Odvářka. Nejlepší hráči: Kříž – Odvářka, Dvořák.

LEDEČ N. S. – BYSTŘICE 1:4

Ledeč nastoupila proti favorizované Bystřice ve velmi oslabené sestavě, které se nepovedl vstup do utkání. Již v 6. minutě po trefách Malého a Sklenáře prohrávala 0:2. Ani za toho stavu se ale domácí nevzdávali a vytvořili si několik slibných příležitostí. Ovšem ke gólu ani jedna nevedla. Po přestávce hosté přidali ještě třetí branku a zdálo se být prakticky po zápase, ale o minutu později se Ledči podařilo snížit zásluhou Touly. Ale jejich radost překazila rychlá odpověď hostů, kteří se trefili o tři minuty později.

Góly: 57. Toula – 2. Malý, 6. Sklenář, 56. Mezník, 60. Sodomka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Ledeč n. S.: Beránek – Kuja, F. Gramer, Žemlička, Karel – Vodička, Nepovím (19. Voplakal), Toula, J. Pešek – Trpišovský, Martinek (88. Turek). Bystřice: Mrňous – Vařejka, Blaha, Mezník, Adamec – Samek (75. Čech), Sklenář, Smolík, Padrtka (82. Zítka), Malý – Sodomka (86. Černý). Nejlepší hráči: Trpišovský – Sklenář, Sodomka.

OKŘÍŠKY – SPEŘICE 0:3

V úvodu utekl hostující Pohan a poslal svůj tým do vedení. Okříšky soupeře přitlačily a vytvářely si i šance, ale neproměnily. Ve 20. minutě dostali domácí druhou lekci s produktivity. Tentokrát Pohan v úniku předložil Jančíkovi a ten skóroval do prázdné branky. Na druhé straně po centru Zeman hlavičkoval do břevna a dorážku Rampíra chytil na brankové čáře Žáček. Hned po změně stran zmrazil diváky Jančík, který střelou ze šestnáctky mířil přesně – 0:3.

Góly: 3. Pohan ml., 20. a 50. Jančík. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 3:3. Diváci: 190. Poločas: 2:0. Okříšky: Fiala – Dočekal, Dubský (82. Bulant), Dočkal, R. Ryšavý, Zeman, Rampír (83. L. Mašek), Večeřa, Tůma, Binka (70. Němec), M. Mašek. Speřice: Žáček – Holenda, Jančík, Honzárek, Štěpánek, Vlček, Eremiáš, Pohan ml. (87. Pohan st.), Boček (83. Krejčí), Holenda, Fukan (42. Sadský). Nejlepší hráči: Dočekal – Jančík, Pohan.

KOUTY – SAPELI POLNÁ 2:2

Tým z Jihlavska využil dvou chybných rozehrávek soupeře, které potrestal Brabec – 0:2. Kouty snížily až gólem do šatny, po závaru byl spoluhráčem při odkopu nastřelen Navrátil a od něj se míč odrazil do sítě. Po změně stran přidali oba aktéři na důrazu. Jenže Kouteckým chyběl klid při zakončení a ve vyložených šancích stříleli vedle. A když se jim nedařilo střelecky, musel jim pomoci k remíze soupeř. Bambula při snaze odvrátit míč nůžkami překonal Koubka.

Góly: 45. vlastní Navrátil, 90(+2). vlastní Bambula – 25. a 39. Brabec. Rozhodčí: Müller. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Kouty: Stýblo (71. Coufal) – Štveráček, Havelka (58. Vařejka), Neumann, Roušar, Navrátil, Cejpek (85. Dočekal), Tenkl, Nestrojil, Semrád, Parma. Sapeli Polná: Koubek – Kozojed, Varhaník, Vacek, Boháček, Fišer, Navrátil (46. Reiterman), Dvořáček, Brabec (65. Tržil), Bambula, P. Mašek. Nejlepší hráči: Havelka, Cejpek – Koubek.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy: FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha.