JEMNICKO – PŘIBYSLAV 3:0

Do první šance se dostali hosté, když centr z rohu velkého vápna našel Škachu, jehož střelu zblokoval Koutný tak, že míč těsně minul šibenici. Po několika nevyužitých možnostech ke skórování se hrálo mezi vápny, ale s blížícím se koncem poločasu začaly brankové příležitosti přibývat. Nejdříve z malého vápna neprostřelil Kopečka přibyslavský Strašil. Na druhé straně Netrda uvolnil Morkuse, který byl sám před Syberou, ale míč si zpracovával tak dlouho, až byl zablokován. Pak agilní Morkus přihrál Křížovi, jehož centr našel Tesaře, ale ten hlavičkoval nad. Ve 42. minutě využilo Jemnicko nepovedeného odkopu soupeře. Míč skončil u Tesaře, který našel Morkuse, jehož centr usměrnil do sítě Kříž. Zlom v utkání nastal krátce po obrátce. Tobolka oslovil Netrdu, který tvrdou střelou k tyči prostřelil gólmana hostí – 2:0. Domácí se pak dostali do pohody a měli další šance. Zatímco opařená Přibyslav se už do ničeho nedostala. Kopal po ruce ve vápně penaltu Kříž, jehož střelu sice vyrazil Sybera, ale z následné dorážky upravil na konečných 3:0 Tesař.

Góly: 42. F. Kříž, 48. Netrda, 79. Tesař. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 4:6. Diváci: 240. Poločas: 1:0. Jemnicko: Kopeček – Michal Máca, Bastl, Koutný, J. Kincl – Tobolka (80. Nevrkla), Křivánek, Tesař, Netrda – Morkus (75. Frechka), F. Kříž. Přibyslav: Sybera – Rosický, J. Vopršal, Strašil, Adamec (75. Ondra), Vykoukal, Flekal, M. Vopršal, Škacha, Jaroš (46. Musil), Krčál. Nejlepší hráči: Koutný, Tesař – Škacha.

OKŘÍŠKY – V. MEZIŘÍČÍ B 0:0

Zatímco Okříšky ještě neprohrály, nováček soutěže na první vítězství dosud čeká. Samotné utkání začalo opatrně. Rezerva Velkého Meziříčí nastoupila se čtyřmi hráči z třetiligového „áčka" a snažila dostat soupeře pod tlak kombinační hrou. Domácí obrana však hrála pozorně, a hosté se tak dostali k vážnějšímu ohrožení branky, až když Šuta střílel z 20 metrů těsně nad. Vzápětí zkoušel Beran ze stejné vzdálenosti překvapit Fialu, ale jeho pokus dopadl stejně. Okříšky pak podržel brankář při šanci Berana, který ale chybu soupeře nepotrestal a nechal vyniknout Fialu. Domácí mohl poslat do vedení Dubský, ale trefil tyč. Těsně před pauzou se řítil do šance meziříčský Vítek, ale Široký jej přidržel a musel pod sprchy. Okříšky však byly ve druhém poločase i přes početní nevýhodu lepší. Hosté ohrozili Fialu pouze Kratochvílem, jehož střela skončila vedle. Domácí kontrovali po rohu Rampíra, když hlavičkoval do břevna Dočkal.

Rozhodčí: Niederle. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (41. Široký). Diváci: 180. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Dočekal, Široký, Dubský, Dočkal, Jůza (84. R. Ryšavý), Bastl (60. Rampír), Zeman (46. Benda), Z. Ryšavý. V. Meziříčí B: Kruba – Souček (70. Polák), Kafka, Kratochvíl, Šuta, Vyskočil, Malec, Vítek (77. Bublan), Beran (59. Liška), Pokorný, Durajka. Nejlepší hráči: Jůza, Brabenec – Vítek.

ŽIROVNICE – HUMPOLEC 0:6

Derby mělo přinést vyrovnaný boj, ale to hlavně v prvním poločase neplatilo ani náhodou. Hosté byli pohyblivější, vyhrávali prakticky všechny osobní souboje. Do vedení je poslal střelou z druhé vlny Šerý, na 2:0 zvýšil po důrazném sledování míče Kubíček. Domácí absolutně nestíhali, nepomohlo jim ani brzké střídání P. Houšky Rozporkou. Do přestávky inkasovali ještě dvakrát, když sami zahrozili jen trestnými kopy Dýnka. Po ní se hra téměř vyrovnala, snížit mohl Kořínek. Žirovnici ale nebylo přáno a její debakl završili Kopic a Skryja.

Góly: 22. a 45. Šerý, 28. Kubíček, 34. a 79. Skryja, 71. Kopic. Rozhodčí: Mička. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:4. Žirovnice: Švec – P. Houška (30. Rozporka), Kuš, Kněžínek, Svoboda – M. Kořínek (53. Hadrava), T. Houška, Dýnek, Vilímek (75. Makovička) – Staněk, Hřebecký. Humpolec: Kříž – Málek, Maršík, Procházka, Alt – Skryja (83. Beránek), Šerý, Kratochvíl, Tomovič (68. Bláha) – Kubíček (46. Kopic), Pikl. Nejlepší hráči: Tomovič, Šerý, Skryja.

V. BÍTEŠ – SAPELI POLNÁ 1:1

Nečekaný lídr soutěže vstup do zápasu nezvládl. „Do 20. minuty byla Polná lepší, hrála velmi dobře z defenzivy, podobně jako my v Meziříčí," upozornil domácí kouč Jaroslav Kubec. Po ztrátě míče rovněž trestala, na konci rychlé akce stál Szabó.

Bíteš se po inkasovaném gólu začala postupně zvedat a její tlak se s blížícím se závěrem stupňoval. „Velmi dobře jsme bránili, rychle rozehrávali vpřed a Polná to hasila velmi tvrdými, místy až ragbyovými zákroky. Vše vyvrcholilo v 90. minutě. Polná se o výhru připravila sama," upozornil Kubec na klíčovou situaci. Na vysoký balon do malého vápna naskočil Dvořák, v souboji se srazil s brankářem, který s míčem v ruce uhájil své brankoviště. Povaleného útočníka však na zemi nakopl dobíhající nejzkušenější hráč Špendlíček a sudí Fridrichovský byl nucen vytasit červenou kartu a odpískat za zcela zbytečný zákrok penaltu. Na hřišti se fotbalisté po červené porvali, Dvořák následně vyrovnal a šlo se domů.

Góly: 91. Dvořák (PK) – 16. Szabó. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (90. Špendlíček). Diváci: 180. Poločas: 0:1. V. Bíteš: K. Janoušek – Kopáček, Střecha, Mrňa, Hamřík (83. Hemala) – Antoš, Mucha, Ivančík (65. Horký), Nekuda – Dvořák, Rozum. Sapeli Polná: Koubek – Barák, Takács, Tržil, Rychetský – Fišer, Brnický, Špendlíček, Zamazal – Záškoda (72. Koukal), Szabó (88. Šebesta). Nejlepší hráči: K. Janoušek, Dvořák – Szabó.

H. BROD B – JAROMĚŘICE N. R. 3:1

Rezerva brodského Slovanu se dočkala premiérové výhry v krajském přeboru. Po remízách ve Světlé a v Humpolci a prohře doma s Moravskými Budějovicemi to Na Losích odnesly Jaroměřice. Slovan bral tři body díky skvělému nástupu do utkání, kdy se dvakrát trefil „víkendový" střelec Němec (o den dříve zaznamenal trefu za A-tým v Rosicích) Na 3:0 zvyšoval ve 23. minutě Rokos. Pře poločasem se podařilo snížit Neumanovi a po přestávce si juniorka Slovanu velmi cenné vítězství uhájila.

Góly: 11. a 26. Němec, 23. Rokos – 42. Neuman. Rozhodčí: Rosický. Bez ŽK. Diváci: 150. Poločas: 3:1. H. Brod B: Kubát – Molák, K. Svoboda, Novotný, Vendl – Burjetka (46. Horn, 80. Fikar), Rokos, Tuhý, Halák – Teplan (84. Sůva), Němec. Jaroměřice: Klubal – D. Karásek, Urbánek, Frühauf, Křivánek – M. Svoboda, Hutař, F. Svoboda, Neuman – Z. Karásek, Hověz. Nejlepší hráči: Němec, Rokos – Neuman.

HERÁLEC ZR – M. BUDĚJOVICE 2:4

Hosté šli do vedení už v 8. minutě, když po levé straně prokličkoval Dušek a prostřelil brankáře. Herálec to nakoplo k velkému tlaku, který přinesl během první půle obrovské množství šancí. Při hostech stáli v rozmezí 35. až 45. minuty všichni svatí a děkovat mohli za vedení zejména brankáři Jelínkovi. V 50. minutě zazdil tutovku ze tří metrů Kovář. Domácí smůlu prolomil až Boháč, který po výborné individuální akci z levé strany vyrovnal. Radost však domácím moc dlouho nevydržela. Vysoký oblouček vyrazil brankář Chyba na břevno a odražený míč doklepl do sítě důsledný Stehlík. A když se ujal i trestný kop, jenž tečoval Karel Busta, bylo hotovo. Frustrované domácí dorazil v závěru Ondřej Busta, který po rohu dotlačil míč do sítě. Slabou náplastí bylo netradiční snížení Uchytila, jehož nastřelil vyběhnuvší gólman.

Góly: 52. Boháč, 89. Uchytil – 8. Dušek, 54. Stehlík, 58. K. Busta, 86. O. Busta. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 220. Poločas: 0:1. Herálec: Chyba – Uchytil, J. Ptaszek (68. Myška), Kovář, O. Černý – Bureš (90. Čejka), Slováček, Hamák, Okurka – Boháč, Šusták. M. Budějovice: Jelínek – Svoboda, Novotný (86. J. Benda), K. Busta, Procházka (60. Pařízek) – Šplíchal, Dušek, P. Benda (67. Švanda), O. Busta – Stehlík, Kopeček. Nejlepší hráči: Boháč, O. Černý – Stehlík.

CHOTĚBOŘ – SVETLÁ N. S. 3:1

Chotěboři se podařil vstup do utkání, kdy se už v 6. minutě protáhl do vápna L. Dvořák a vybídl ke skórování Hanouska. Po čtvrt hodině se po podobné akci Hanousek tentokrát mýlil po individuálním průniku Hlaváčka. Před poločasem se ještě vyznamenal Adamec po střele Moravce. Po přestávce zahrával Marek Somerauer roh na hlavu bratra Martina a domácí vedli 2:0. V 75. minutě zachytil míč L. Dvořák a šťastnou střelou navýšil vedení. Světlá se zmohla už jen na korekci výsledku, kdy se střelou na zadní tyč prosadil Vodička.

Góly: 6. Hanousek, 47. Martin Somerauer, 75. L. Dvořák – 83. Vodička. Rozhodčí: J. Dvořák. ŽK: 2:0. Diváci: 340. Poločas: 1:0. Chotěboř: Dobrovolný – Čáp, Hromádka, Jiří Hlaváček (62. Koutný), L. Dvořák – Marek Somerauer (75. Šimoňák), Martin Somerauer, Bělovský (80. Svoboda), Moravec – Hanousek, M. Odvářka. Světlá n. S.: Adamec – Klaus, J. Valenta, Karel, Pohnětal – Vodička, Muzikář (54. Štros) – Rezek, Křikava, P. Dvořák – D. Valenta. Nejlepší hráči: Martin Somerauer, Hanousek – Vodička.

14.  V. Meziříčí  4 0 2 2  5:8   2

Příští kolo: Velké Meziříčí B – Havl. Brod B, M. Budějovice – Chotěboř, Sapeli Polná – Okříšky, Světlá n. S. – Jemnicko, Humpolec – Herálec ZR, Jaroměřice n. R. – Žirovnice, Přibyslav – Velká Bíteš.