ST. ŘÍŠE – ŽIROVNICE 2:4

Do zápasu vstoupili o dost lépe hosté, kteří zaskočili hodně improvizovanou sestavu Říše aktivní hrou, a hned v 8. minutě je po rychlém výpadu poslal do vedení Moravec. Domácí jako by nevěděli, co hrát, a až Ticháčkův trestný kop a vyrovnávací gól je vrátil do hry.

Po změně stran se Stará Říše zčistajasna dostala do vedení. Žirovnice zaváhala v defenzivě, přišel pokutový kop, se kterým si Tichánek opět věděl rady. Jenže to Žirovnici nepoložilo. Naopak. Za pět minut přišla hrubka defenzivy celého týmu a Moravec srovnal. Tentýž hráč, který byl nejlepším na hřišti, se v 80. minutě po další chybě domácích postaral o obrat a vítězství Žirovnice poté pečetil v poslední minutě Pokorný.

Góly: 34. a 60.(PK) Tichánek - 8., 65.(PK) a 80. Moravec, 90. Pokorný. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas 1:1. Stará Říše: Neuman – Chramosta, Hekerle, Kratochvíl, Merhaut – M. Pokorný, Tichánek, Ansuma, Rygl (70. Holub) – Štěpnička, Osmanu (12. R. Pokorný). Žirovnice: Basík – Kořínek, Staněk, Dvořák, T. Houška – M. Moravec (85. Pokorný), P. Houška, Dýnek, Blažek (87. Časta) – Weith, Kněžíček. Nejlepší hráči: Moravec, Basík, T. Houška.

M. BUDĚJOVICE - BYSTŘICE 1:1

V prvním poločase se diváci branky nedočkali, i když šance měla obě mužstva. V 9. minutě poslal míč za obranu hostí L. Šplíchal na Marka Černého, ten však nezakončil. O minutu později roh hostů skončil na malém vápně u Veselého, ale jeho střelu pod břevno Klouda reflexivně vyrazil. Minutu před koncem poločasu mohli jít do vedení domácí, ale Dudáš si se střelou Pařízka z hranice penalty poradil.

Ve 47. minutě trestný kop Škody mířil do břevna a odražený míč hlavou uklidil do branky Nevařil. Budějovice se z vedení neradovaly dlouho. Na centr z trestného kopu Klouda nedosáhl a Vícha hlavou srovnal. Po hodině hry se neujala křížná střela J. Šplíchala. Hlavičku Illka z malého vápna Klouda zázračně vyrazil. V závěru se prohnal kolem brankové čáry Marek Černý, ale na jeho centr nikdo nedosáhl. Při další šanci Bystřice L. Šplíchal vykopával míč z prázdné branky před Horákem. V 89. minutě vyškrábl Illkovu tvrdou střelu Klouda na roh.

Góly: 47. Nevařil - 53. Vícha. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Buďa, L. Šplíchal, Toman, Novotný - Nevařil (68. Michal), Pařízek, Škoda, Veselý (90. Pevný) - J. Šplíchal, Marek Černý. Bystřice n. Per.: Dudáš - Nepejchal (46. Buchta), Veselý, Vícha, Mitáš - Špatka, Zbytovský, Illek, Holý - Prášil (81. Fulneček), Horák. Nejlepší hráči: Pařízek, L. Šplíchal – Illek.

TŘEBÍČ B – VELKÁ BÍTEŠ 2:4

Domácí si v první půli vytvořili převahu, ale v koncovce byli sterilní. To se potvrdilo už v 15. minutě, kdy mohli jít do vedení, ale místo toho záhy po hrubé chybě inkasovali. Navíc těsně před odchodem do kabin se podruhé prosadil Pokorný a bylo to 0:2. Talentovaný Florián potom srovnal, ale střelecký den měl Jiří Pokorný, jenž rozhodl o tříbodovém exportu pro Velkou Bíteš. „My jsme hráli, hosté dávali góly. V koncovce jsme byli neproduktivní, doplatili jsme i na hrubé chyby. Bíteš využila z minima maximum,“ posteskl si trenér Třebíče B Lubomír Venhoda.

Góly: 55. a 72. Florián – 17., 44., 60. a 86. J. Pokorný. Rozhodč: Bína, ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Třebíč B: Kruba – Kučera, J. Brabenec, Dvořák, O. Venhoda - Kresa (71. Mir. Řezáč), Sedláček, Chalupa, Křivánek - Florián, L. Venhoda (43. Burda). Velká Bíteš: Šula – Šeba, Pohl, Kerber, Kopáček - Antoš, Nekuda, T. Dvořák, O. Loup - Pokorný, Ivančík. Nejlepší hráči: Florián – Pokorný, Šula.

PACOV – NOVÁ VES 0:3

Pacov nastoupil bez pěti hráčů základu a na premiérové vítězství si bude muset nejméně týden počkat. Nutno říci, že zaslouženě. Nová Ves byla lepší ve všech směrech, po celé utkání měla převahu. Už v 9. minutě mohl otevřít skóre Starý, jenže nemířil přesně. Pacov měl v první půli jedinou šanci, míč však skončil ve skrumáži před brankou Fuksy. Ve 27. minutě hosté trefili břevno a chvíli před přestávkou už se radovali. Čech přešel přes dva hráče a přesnou střelou je poslal do vedení. Po přestávce se nic nezměnilo, hosté byli stále pány na hřišti. Jejich převahu vyjádřil dvěma gólovými hlavičkami Havlík.

Góly: 37. Čech, 60. a 67. Havlík. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Pacov: Hartl – Stejskal, Praveček, Přibyl, Kokeš – Bártů (46. Jiřík), Váňa, Maršík, Šlechta (75. T. Kuran) – Gavrecký (61. Kostroun), Jan Vlach. Nová Ves: Fuksa – Havlík, Starý, Pohanka, T. Novotný - Krejčí, R. Novotný, Ondřejka, J. Šandera - Čech (80. P. Šandera), Bureš (86. Nečas). Nejlepší hráči: Havlík, Bureš, Čech.

HUMPOLEC – OKŘÍŠKY 2:0

Humpolec pokračoval ve zlepšených výkonech a podržel si vítěznou sérii. Ani hosté však nehráli špatně, ale jako klíčový se ukázal moment ze 12. minuty. To sám na brankáře postupoval Štěpán, Fiala ho na hranici šestnáctky fauloval a musel předčasně ze hřiště. Z trestného kopu nic nebylo, ale ve 24. minutě už se skóre měnilo. Paťha našel kolmicí Kopice, který byl ve vápně sražen, a z penalty se stoper Černík nemýlil. I když hosté hráli oslabení, zle domácím zatápěli a měli několik šancí na vyrovnání. Zlomila je až 69. minuta, kdy po pravém křídle unikl Paťha, od koncové čáry poslal přihrávku Farkovi, který v pádu usměrnil míč do sítě.

Góly: 24. (PK) Černík, 69. Farka. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (12. Fiala). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Krejčí (76. Beránek), Pecha, Černík, Hes – Zdeněk Štěpán (46. Farka), Jeřábek, Kříženecký, Machala – Paťha, Kopic. Okříšky: Fiala – Dočkal, Voda, Zeman (12. Partl), Večeřa – Řezáč, Jančok, Rampír (46. Široký), Jůza – Valenta, Kotrba. Nejlepší hráči: Hes, Jeřábek – Valenta.

HAVL. BROD – JAROMĚŘICE 2:1

Domácí na soupeře vlétli a vypracovali si za první poločas pět gólových příležitostí. Jenže pokusy Váchy, Pajera, Adama, V. Ganobjaka ani Hübnera brankou neskončily. Byl to souboj těchto hráčů s výborným brankářem Kašparidesem. Až tři minuty před poločasem se k odraženému míči dostal M. Mareš a propálil hostujícího brankáře. Po změně stran pokračovali domácí v tlaku a v 54. minutě proměnil Vácha pokutový kop. S tímto výsledkem jako by se domácí uspokojili a přenechali hru soupeři. Ti vše řešili nakopávanými míči, se kterými si však domácí obrana věděla rady. V 83. minutě hosté snížili na rozdíl branky zásluhou Vybírala. Jaroměřice se snažily o vyrovnání, ale domácí obrana byla už pozorná.

Góly: 42. M. Mareš, 54. Vácha (PK) – 83. Vybíral. Rozhodčí: Pfeifer, ŽK: 3:2. Poločas: 1:0. H. Brod: Rezničenko – Bláha, Novotný, Mišta, Jakeš – Pajer (70. Kunc), V. Ganobjak, M. Mareš, Hübner (80. Kvanka) – Vácha, Adam (90. Halamka). Jaroměřice: Kašparides – Kalay, Čermák, Ošmera, Brabenec – Vybíral, Václavek, M. Karásek, Z. Karásek – Neumann, Chládek. Nejlepší hráči: M. Mareš, Hübner – Kašparides.

ŽDÍREC – HERÁLEC 2:1

Zápas probíhal v režii domácích, kteří svedli boj s hostujícím brankářem Březinou a tyčemi jeho branky. Ždírec se prosadil až ve 26. minutě, kdy z pravé strany Šnobl našel z trestného kopu Klupku a ten si návrat do áčka okořenil brankou – 1:0. O šest minut později stejného hráče našel před brankou tentokrát Smejkal a bylo to o dvě branky. Herálečtí se dostali poprvé před Lengála až v poslední minutě prvního poločasu a hned to skončilo úspěchem.

To dlouhý nákop heráleckého hráče našel na zadní tyči naběhnutého Kuchtu, který snížil a aniž by v té chvíli sám věřil, upravil na konečných 2:1. Po přestávce si opět zachytal Březina a Smejkal trefil tyčku. Herálec se zaměřil na bránění a zkoušel chodit do náhodných brejků, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Góly: 26. a 32. Klupka – 45. Kuchta. Rozhodčí: Křenek, ŽK: 1:4. Poločas: 2:1. Diváci: 250. Ždírec: Lengál – Carda, Klupka, Sobotka, Pleva – Šnobl (85. Kučera), R. Mareš, Smejkal, Novotný – Kolouch, Máša (73. Blažek). Herálec: Březina – J. Stojan, O. Ganobjak, Kuchta, Paclík – L. Stojan, Mašek, Král, Filipský – V. Vašák (80. Med, 89. Popelka), J. Pátek. Nejlepší hráči: Klupka, Sobotka - Březina