Humpolec ostudně selhal s Pacovem

Vysočina - V předposledním podzimním kole se největší překvapení zrodilo v Humpolci. Předposlední Pacov si tam dojel pro tři body a vysokou výhru 5:1. Nečekala se ani výhra Moravských Budějovic nad Ždírcem.

2.11.2009 1

Ilustrační foto - fotbalFoto: Jan Bartoš

OKŘÍŠKY - POLNÁ 4:2

Domácí začali výborně a už v 5. minutě centroval do šestnáctky hostí Jůza, odražený míč se dostal ke Kotrbovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O deset minut později vystřelil Malý a Rampír změnil směr střely tak, že na to nemohl Skočdopole reagovat. Snížení měl na noze střídající Tlačbaba, ale nastřelil jenom břevno Hostům to vyšlo až v 36. minutě, když vystřelil z 25 metrů Adamec a Jančok na jeho střelu nedosáhl.

Druhý poločas se očekávaný tlak favorita nekonal. Malý zahrával standardní situaci a Skočdopolemu zkomplikovalo situaci slunce tak, že doputoval s míčem až do své sítě. Okříšky hrály svůj nejlepší poločas podzimu, čtvrtý gól přidal Kotrba, který využil chyby polenského beka a jeho malou domů poslal hlavou do sítě. V závěru hezkou střelou z přímého kopu kosmeticky upravil výsledek Kovář.

Góly: 5. a 76. Kotrba, 24. Rampír, 52. Malý - 36. Adamec, 80. Kovář. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:3. Diváci: 220. Poločas: 2:1. Okříšky: Š. Jančok - Večeřa, Zeman, Tekal, O. Jančok, Voda, Rampír (85. Dočkal), Malý, Tůma (88. Jeřábek), Jůza, Kotrba (81. Klíma). Polná: Skočdopole - Tomas, Pártl, Kovář, Adamec (26. Tlačbaba), Kaplan, Frolda, Holas, Matula (55. Holub), Urbánek (65. Takacs), Pražák. Nejlepší hráči: Kotrba, Jůza, Malý.

HARTVÍKOVICE - BYSTŘICE 0:2

Hartvíkovice, které se musely obejít bez čtyř obránců (Heres, Outrata, Záviška a Zedníček), v prvním poločase zvolily defenzivní hru. Ta slavila úspěch, když jedinou šanci Bystřice měl ve 12. minutě hlavičkující Horák, který mířil přesně doprostřed branky. Poté již zahazovali šance pouze domácí. V 19. minutě postupoval z poloviny hřiště zcela sám na brankáře Moczára ovšem v koncovce mířil nad. Po rohu ve 26. minutě měl dorážku na noze Beneš, ale neuspěl. Ve 36. minutě postupoval sám na brankáře Mozol, ovšem Trávníček ho vychytal a stejně dopadl o několik minut později i Beneš.

Rozhodnutí přišlo v 76. minutě, kdy po rohovém kopu zblízka hlavou otevřel skóre Havlík. Hartvíkovičtí poté museli hru otevřít a hosté měli možnost brejků a po jednom z nich v 83. minutě zvýšil Holý. Hartvíkovice se tak opět nedočkaly prvního domácího vítězství.

Góly: 76. Havlík, 83. Holý. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Prokeš - Matějek, Foretník, Kubala (88. Kafka), J. Sýkora - Kopuletý, Hošek, Duša, Mozol - Beneš, Moczár (75. M. Sýkora). Bystřice: Trávníček - Konig, Mitáš, Havlík, Veselý - Zbytovský, Z. Sklenář, Matuška (46. Vícha), Hladík (60. Sklenář) - Horák, Holý (84. Padrtka).

M. BUDĚJOVICE - ŽDÍREC 2:1

Hosté měli v úvodu obrovskou šanci, ale tu skvělým zákrokem zmařil budějovický gólman Klouda. Pak se hráči obou týmu zastřelovali, ale obě obrany s brankáři byly pozorné. Ve druhém poločase domácí soupeře přimáčkli a v 52. minutě po akci Veselého se ke střele dostal Pařízek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Budějovicím vyšla další útočná akce, když se do centru po rohovém kopu z voleje opřel Josef Šplíchal a zvýšil na 2:0. Ždírec se pak snažil z nepříznivým stavem něco udělat. V 70. minutě si domácí obrana Sobotkovu střelu zpoza šestnáctky tečovala za Kloudova záda, to však bylo ze strany hostí vše.

Góly: 52. Pařízek, 68. J. Šplíchal - 70. Sobotka. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Michal, Bratrů, J. Šplíchal, Michal Černý (73. Novotný) - Buďa, Škoda, Veselý, Pařízek (80. Marek Černý) - J. Šplíchal, Karásek. Ždírec: Vašíček - Kučera, Klupka, Sobotka, Pleva - Carda, Smejkal, Mareš, Horáček - Hanousek, Dobrovolný. Nejlepší hráči: Klouda, J. Šplíchal - Hanousek.

ST. ŘÍŠE - V. BÍTEŠ 1:0

První poločas jasně ovládli domácí, kteří diktovali tempo hry a byli i nebezpečnější. V dobrých pozicích se zjevili Rygl, Rychtecký, nebo Pazederník, ale skóre se nezměnilo. Až po standardní situaci, kterou zahrál z levé strany Bartoš přímo na hlavu nekompromisního Rychteckého, se Stará Říše ujala vedení. Po změně stran chtěli domácí přidat pojistku, a několikrát k tomu měli blízko, jenže nadějná přečíslení do gólového konce dotáhnout nedokázali.

Gól: 25. Rychtecký. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas 1:0. Stará Říše: Neuman - Hekerle, Popovych, Procházka, Merhaut - Tichánek, Pazderník (78. Hradil), Bartoš, Kratochvíl (82. Kouba) - Rygl (77. Laštovička), Rychtecký. V. Bíteš: Šula - Horký, Burian, Nekuda, Pohl - Pelán, Antoš, Hammer (77. Šimeček), Buchta - Pokorný, Loup. Nejlepší hráči: Rychtecký, Neuman - Burian.

HUMPOLEC - PACOV 1:5

V okresním derby se zrodil hodně překvapivý výsledek, ale je nutné poznamenat, že hosté brali body naprosto zaslouženě. Domácí zklamali na celé čáře, a zejména jejich výkon v defenzívě byl doslova tristní. Ve 41. minutě ztratil Nermut míč, Černík ve vápně fauloval Váňu a Vejsada zajistil Pacovu poločasové vedení. To sice rychle smazal Staněk a Humpolec se dostal do chvilkového tlaku, ale pak hosty vysadil na koně dvěma góly střídající Přibyl.

Domácí už se z šoku neprobrali, po další chybě obrany skóroval Váňa a výsledek podtrhl tečí Hrobského střely Vejsada.

Góly: 46. Staněk - 41. (PK) a 78. Vejsada, 58. a 60. Přibyl, 72. Váňa. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž - Honzárek (66. Štecher), Pecha (60. Hlaváč), Černík, Nermut - Kameš, Jeřábek, Hes, Kopic - Staněk (66. Beránek), Holoubek. Pacov: Basík (46. Jíša) - Vejsada, Praveček, Zíka, M. Kerouš - Váňa, Pivovarník, Hrobský (85. Gavrecký), Vlach (51. Přibyl), Kokeš - Kubů. Nejlepší hráči: Vejsada, Přibyl, Praveček.

HERÁLEC - HAVLÍČKŮV BROD 2:2

První poločas derby zápasu ovlivnila situace v páté minutě, kdy hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop. Michal Mareš se nemýlil a poslal hosty do vedení. Vzápětí nastřelili hosté pouze břevno. Jinak se hrál pohledný fotbal, kdy jedna akce střídala druhou. V druhém poločase se Herálečtí zlepšili a Paclík přesnou střelou vyrovnal.

V 65. minutě se do vedení dostali opět hosté, když se Slanař trefil z přímého kopu. Domácí chtěli vyrovnat, ale nedovedli překonat výtečného gólmana Rezničenka. Až v 89. minutě vyrovnal z penalty Hrala.

Góly: 57. Paclík, 89. Hrala (PK) - 5. Mareš (PK), 65. Slanař. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 5:2. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Herálec: Koubek - Ganobjak, Kuchta, J. Stojan (79. Bína), Paclík - Hrala, Filipský, Král, Mašek - Pátek (39. V. Vašák), L. Stojan (89. P. Vašák). Havlíčkův Brod: Rezničenko - Bláha, Háněl, Novotný, Machala - Turek, Slanař, Hejkal (75. Halamka), Mareš - Adam, Provazník (88. Polívka). Nejlepší hráči: Paclík - Rezničenko, Mareš.

VRCHOVINA - JAROMĚŘICE 7:2

Zprvu to na nějaké trápení nevypadalo. Hned na začátku vysunul Skalník Šustáčka a ten křížnou střelou otevřel skóre. Jenomže hostům se podařilo vyrovnat, když se do otevřené obrany dostal Karásek. Na to dokázala Vrchovina znovu odpovědět vedoucím gólem. Skalník tentokrát našel Zedníčka a ten levačkou k tyči nedal Piskovi šanci.

Na konci poločasu mohl vedení zvýšit Michal, ovšem Pisk ho bravurně vychytal, založil protiútok, který skončil faulem, a z následného přímého kopu Pokorný znovu vyrovnal. To, že hlasivky trenéra Zemana o poločase na hráče Vrchoviny pravidelně platí, potvrdil hned po přestávce Michal, který ukázkově uvolnil Zedníčka a ten poslal domácí opět do vedení a odstartoval nevídanou gólovou smršť. Sám se trefil ještě jednou za dvacet minut a pak začal úřadovat mladíček Pohanka, který v rozmezí neuvěřitelných pěti minut zaznamenal čistý hattrick.

Góly: 4. O. Šustáček, 12., 49. a 69. Zedníček, 74., 78. a 79. Pohanka - 10. Karásek, 45. Pokorný. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:1. Diváci: 350. Poločas: 2:2. Vrchovina: Adamec - Laštovička, O. Poul, Smetana, M. Škorpík - O. Šustáček (84. P. Šustáček), Oros (69. Buchta), Michal, K. Skalník - Pohanka (80. Mužátko), Zedníček. Jaroměřice n. R.: Pisk - Mička, Pokorný, T. Brabenec, J. Brabenec (76. Němec) - Paul (90. Nedvědický), Dusík, Vybíral (85. Hambálek), Novotný - Neumann, Karásek. Nejlepší hráči: Michal, Zedníček, Pohanka.

2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Střední průmyslová škola v Třebíči má nové učebny.
20

Průmyslová škola v Třebíči má sedm nových učeben

Ilustrační snímek

Muž ležel opilý na chodníku jen v riflích a tričku

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

S lednem startuje nominace do Zlaté jeřabiny a Skutku roku

Vysočina – Od Nového roku bude mít opět veřejnost měsíc na to, nominovat vysočinskou aktivitu či skutek z právě uplynulého roku do dalšího ročníku anket Zlatá jeřabina a Skutek roku. Ty pořádá Kraj Vysočina.

Mejzlík: V nadstavbové části bychom chtěli uspět

Třebíč – Zachránit, co se dá. To bude hlavním cílem hokejistů Horácké Slavie v nadstavbové části Ligy mladšího dorostu. Třebíčským mladíkům se do skupiny o postup probojovat nepodařilo, a tak na ně zbylo jen neoblíbené play-out.