V derby 25. kola Mohelno hostí Rudíkov, kde oba celky potřebují bodovat. Domácí se nacházejí v nepříjemné situaci, neboť se potýkají s rozsáhlou marodkou a z pracovních důvodů bude chybět i brankářská jednička Miloš Ležák.


„Máme spoustu zraněných včetně záložníka Davida Horkého. Budeme muset nastoupit se čtyřmi dorostenci v základu,“ posteskl si mohelenský kouč Josef Mutl.
Podobně na tom bude i Rudíkov, který se bude muset vypořádat s absencí klíčového obránce Lukáše Benáčka a forvarda Antonína Voborného. Otazník visí i nad startem útočného esa Jaromíra Trnky. „Trnka má drobné zdravotní problémy. Přesto hrát bude, ale nemohu od něj očekávat stoprocentní výkon,“ neskrývá zklamání rudíkovský kouč Alois Komínek.


Chtějí vyhrát


Jeho svěřenci se zítra pokusí zabodovat. „Naším cílem je jednoznačně vyhrát, ale nebude to vůbec jednoduché. Já už nejsem takový optimista jako dříve, neboť už jsme několikrát dokázali zremizovat vyhraný zápas,“ má jasno trenér Rudíkova.


Hosté na půdě Mohelna nebudou hrát „zanďoura“. „Nejde to hrát vzadu na nulu, protože obrana vždy nějakou tu chybičku udělá. Pokusíme se na ně vlétnout a rozhodnout co nejdříve,“ prozrazuje taktiku šéf rudíkovské lavičky.


Ve složitější situaci se nacházejí Hrotovice, které se krčí na předposledním místě tabulky a zítra je v Lukách nad Jihlavou čeká zápas pravdy o šest bodů.
„Jedeme tam bojovat o teoretickou naději. Musíme tam vyhrát, nic jiného pro nás neexistuje,“ má jasno hrotovický kouč Jan Dobrovolný, jehož svěřenci na Jihlavsku mají stoprocentní úspěšnost, neboť dva předchozí duely na půdě soupeře vyhráli (2:0 a 2:1 – pozn. red.). „Doufám, že na to navážeme,“ řekl s úsměvem a dodal: „Nejedeme tam s poraženeckou náladou.“


Šéf hrotovické lavičky, který bude mít s výjimkou distancovaného obránce Zdeňka Krajča k dispozici kompletní kádr, nebere nic jiného než tříbodový zisk. „Jedině výhra nás udrží ve hře. Zítřek hodně napoví, ale stejně bude rozhodovat až poslední kolo,“ řekl.


„Když zítra vyhrajeme, tak máme šanci, ale bude to boj. Luka mají zkušený tým, hrají technický fotbal, ale neefektivní,“ cítí šanci hrotovický lodivod.


Osud ve svých rukou


Luka po výhrách nad Bedřichovem a Studencem vyskočila ze sestupového pásma a vše mají ve svých rukou. „Při dobré konstelaci hvězd budou tři body stačit, ale my víme, že matematika je složitá a ten červík tady pořád je,“ upozorňuje trenér David Votava na zatím nevyluštěný sestupový rébus, který nabízí hned několik možností, protože je do hry zapojena i skupina A, ze které mohou sestoupit tři týmy.


Já klukům věřím, že to zvládnou. Zdravotně jsme na tom dobře a také jsme tak naladěni. Celý týden jsme se na to připravovali a v tuto chvíli budeme svým největším soupeřem už jen my sami,“ říká kouč Luk nad Jihlavou.


Ten Hrotovice dobře zná. „Hrotovice nejvíce ztrácejí na začátku. Takže musíme se dostat do rychlého vedení, protože za takového stavu už umíme hrát v pohodě,“ přibližuje Votava.


„Dvakrát jsem je viděl. Musíme hrát svoji hru a nepustit je ke standardkám, protože mají vysoké hráče. Musíme otupit tu jejich největší zbraň,“ uzavírá.

JIŘÍ OBORNÝ
VÍT BRABEC