„Náš výkon v zápase byl odrazem celého jara. Soupeř, ač byl hodně omlazený, hrál dobře kombinačně a my ne. Dostali jsme tři góly za poločas a bylo po zápase. Bez tréninku se hrát nedá žádný fotbal, natož I. A třída. Jsem hodně zklamaný,“ mávl rukou hrotovický trenér Jan Dobrovolný, který se nechal slyšet, že na lavičce sestupujícího týmu končí.

Stejným rozdílem prohrála i Želetava, která hostila Herálec. To však svěřence Petra Kylíška mrzet nemuselo. „Hráli jsme lépe než soupeř. Ale neproměňovali jsme vyložené šance a obdrželi prakticky čtyři stejné branky z brejků. A to rozhodlo,“ má jasno želetavský kouč, který dodal: „Hlavně, že jsme zachránění.“

Udržely se i Šebkovice, které si minulý týden domácí porážkou od Želetavy situaci zkomplikovaly. Mužstvo vedené Jiřím Stoklasem však potřebný bod v Rantířově uhrálo. „Jeli jsem tam bez čtyř hráčů základní sestavy. Cíl se nám splnit podařilo a musím pochválit kluky, kteří mají s touto soutěží minimální zkušenosti, do zápasu však dali srdíčko a pomohli nám se v soutěži udržet. Jinak utkání bylo vyrovnané se šancemi na obou stranách,“ ohlíží se za klíčovým duelem šebkovický kormidelník.

Ilustrační foto.
Třebíč ve středu roztančí a rozezní žáci umělecké školy

Konec soutěžního ročníku měl na programu i jedno okresní derby. Třebíčská juniorka remizovala s Vladislaví. Oběma týmům už o nic nešlo, tak se hrál bezstarostný fotbal. Jenže padlo pouze po jedné brance na každé straně. „Vyhrát jsme si nezasloužili. V naší hře byla spousta nepřesností i ztrát míče a nepodali jsme vůbec kvalitní výkon. Byl to jednoznačně jeden z našich nejhorších zápasů. I tak jsme vedli a je pro nás škoda, že jsme hubený náskok neudrželi,“ komentuje inkasovaný gól na 1:1 ze závěru utkání třebíčský lodivod Pavel Němec mladší.

Jeho protějšek byl s posledním vystoupením v sezoně spokojen. „Nastoupili jsme v sestavě jak posledně, akorát na lavičku nám přibyl Petz. Naše hra však byla dobrá, i když jsme hodně ztráceli balony, kombinačně jsme nepropadli. Soupeře jsme do mnoha šancí nepouštěli,“ komentuje vladislavský kouč Jiří Texl a pokračuje.

„Ve druhém poločase byla hra stejná. Gól jsme dostali po průnikové přihrávce, kdy nám za obranu zaběhl hráč (Novotný – poznámka autora) a obhodil si brankáře. Byla to pěkná akce. My jsme pak hru zredukovali na tři obránce a snažili se o vyrovnání, což se nám podařilo. Po pár pěkných přihrávkách na pravé straně nezištně vystřelil Petz pod břevno. Mohli jsme prohrát i vyhrát, bod bereme. Remíza je pro obě mužstva spravedlivá,“ uzavřel hodnocení Texl.

Policie ČR. Ilustrační foto.
VIDEO: Vloupání do školy kriminalisté objasnili, má je na svědomí recidivista