Takzvaný anglický týden nabídne několik zajímavých duelů.
Juniorka Třebíče se pokusí vyloupit stadion Vrchoviny, Jemnicko se bude snažit o totéž na půdě Pelhřimova, relativně pohodový zápas naopak čeká na hráče Boroviny-Opatova.

Zapomenout na blamáž z uplynulého víkendu má v plánu ve vloženém 30. kole rezerva divizní Třebíče. Po prohře 2:4 na trávníku na jaře matného Humpolce ji ale jednoduchá úloha zdaleka nečeká.

Rezerva Třebíče spoléhá na posily
„Soupeř má mladý kádr, hraje kombinační fotbal. V žádném případě to nebude procházka růžovou zahradou,“ přemítal hlavní trenér Petr Seifert.
Oproti domácím mají Třebíčští jednu nespornou výhodu. První tým má totiž volno, a tak může záložní mužstvo počítat s nejednou posilou.

„Samozřejmě, že posily budou, ale přesně nevím, kolik hráčů přijde,“ poznamenal Seifert.
„Nicméně chceme se pokusit zvítězit. Ale zase na druhou stranu hrajeme venku, takže by byla spokojenost i se ziskem bodu. Zklamaný bych byl jen v případě prohry,“ doplnil kormidelník Třebíče.
Na soupeřově pažitu se představí dnes vpodvečer taktéž hráči Jemnicka, jež čeká možná nejnáročnější část sezony – na pozice znamenající sestup mají pouze jednobodový náskok.

Hráčům Jemnicka teče do bot
Situaci si výrazně zkomplikovali po nešťastné nedělní prohře 1:2 doma s Vrchovinou, která se tak posunula na jedenáctou pozici.
„Na tabulku není příjemný pohled, k naší porážce nemělo vůbec dojít,“ smutnil kouč Martin Kincl.
Nevydařený duel, který mužstvu značně zkomplikoval záchranu v soutěži, se výrazně podepsal na složení mužstva. K utkání s Pelhřimovem kvůli zranění nevyběhne trojice hráčů - Zbyněk Kincl, Obrdlík a Vaculín.

„Rozpadne se nám tak defenziva. Zbraně dopředu ovšem neskládáme. Uvidíme, jak to nakonec bude se zraněnými, je možné, že povoláme nějaké hráče z rezervního týmu,“ vysvětloval Kincl.
Nebojíme se ničeho, vzkazuje kouč

Nemalý impuls dostane pro dnešní utkání sestava hráčů Boroviny-Opatova. Po rekonvalescenci už hlásí návrat Prokeš, který by měl týmu dopomoci ke kýženému zisku tří bodů.
„Už je úplně v pořádku, měl by tak k zápasu nastoupit,“ upozornil trenér Michal Kusák.
Měření sil s papírově slabší Velkou Bíteší může nicméně být pro mužstvo nesnadným oříškem k rozlousknutí.
Podceňovaný protivník v jarní části ožil, což prokázal naposledy cennou remízou s favorizovaným Pelhřimovem. „Nebojíme se vůbec ničeho,“ vzkázal sebevědomě soupeři kouč Kusák.

„Možná že snad jen určitého podcenění z naší strany. A také jejich posledních dobrých jarních výsledků,“ vyzdvihnul zářivou formu protivníka.
Domácí, kteří okupují střed tabulky krajského přeboru, mohou mít za jistých okolností s psychikou trable. Předešlý duel s outsiderem z Moravských Budějovic to jen potvrdil.

„Promarnili jsme dvoubrankový náskok, selhala defenziva. To se nesmí stávat, navíc když jsme pět minut před koncem mohli dát třetí branku,“ spílal kouč svým svěřencům po remíze 2:2.