Desátý tým uplynulého ročníku divize se tak může těšit na velkou finanční injekci.


„Když jsem uslyšel tu sumu, tak jsem málem spadl ze židle,“ popisoval svou prvotní reakci nový trenér Třebíče Libor Zelníček. „Mám i docela obavy, protože na nás bude vyvíjen tlak.“


Město, které v minulosti investovalo především do infrastruktury klubu, bude od nového roku hradit i jeho provoz. Přispět by mělo několika miliony korun.


„Zvýšená podpora by měla vyplynout z nově schválené koncepce dotace sportu. Třebíčský fotbal by město mělo podporovat až dvěma a půl miliony korun,“ uvedl starosta Třebíče Ivo Uher.


Postoj radnice jde ruku v ruce s rozhodnutím nově zřízené komise. Ta měla za úkol zprůhlednit tok peněz sportovním klubům a vytipovat odvětví, do něhož poputuje největší balík financí.


Na nejvýraznější výpomoc se může těšit hokej, atletika a nově právě i fotbal. „Jsou to pro nás prioritní sporty, proto do nich vložíme nejvíce peněz,“ poznamenal starosta Uher.


S radikálně zvýšeným rozpočtem už vedení HFK Třebíč víceméně plně počítá, nicméně je si vědomo i problémů, které může tak razantní podpora z městské kasy způsobit.


„Samozřejmě pomoc města jen vítáme. Na druhou stranu je nutné zdůraznit, že peníze nejsou všechno. Radní budou muset možná mít s pokrokem klubu i trpělivost,“ nechal se slyšet člen představenstva HFK Třebíč Petr Seiffert.


Podle Seifferta by ale plánovaná dotace určitě situaci klubu změnila. „Jsou to velké peníze, mohli být přijít kvalitní hráči, zlepšit se zázemí. Ještě není nic jisté, ale je to na dobré cestě,“ podotkl.


Budoucnost třebíčského fotbalového klubu bude podle všeho ještě zářivější. Účastník čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže jedná o příchodu strategického partnera, ten by měl podle neoficiálních informací přispívat až milionem korun ročně.


„Ještě není nic podepsané. Nechci vytahovat nějaké kachny. Až to bude na papíře, rád zavolám,“ řekl Seiffert.


Díky mnohamilionové injekci by tak klubový rozpočet rázem nabobtnal až na běžný standard ve vyšších soutěží. „To bychom se v pohodě dostali na úroveň mužstev ve třetí lize,“ ví trenér Zelníček.


Vedení klubu se ostatně ambicemi netají. „Naším cílem je hrát v budoucnu MSFL,“ zdůraznil Seiffert. „K tomu nám může pomoci i snaha radnice, díky ní by mohli přijít další sponzoři.“