Hartvíkovice zvládly důležitý zápas v Kněžicích a I. B třídu udržely

Třebíčsko – Alespoň jeden z nováčků se zachránil. Fotbalisté Hartvíkovic před posledním kolem neměli osud ve svých rukou, ale dokázali zvítězit na půdě již sestupujících Kněžic. Křoví, které před týdnem „zázračně" vyhrálo ve Velké Bíteši, husarský kousek proti Nedvědici nezopakovalo, doma prohrálo a vyslalo k Dalešické přehradě radostnou zprávu.

19.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník / Oborný Jiří

RAPOTICE – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:3
Souboj na jaře neporažených týmů vyšel lépe hostům. Lídr tabulky měl od začátku více ze hry a v prvním poločase si zásluhou Kučery a Rouse vypracoval dvougólový náskok. Domácí po změně stran zabrali, ale snížit se jim nepodařilo, a tak znovu udeřilo na opačné straně. Podruhé v utkání se trefil Kučera, který tak obstaral stý gól Náměště-Vícenic v sezoně. Rapotice stačily v závěru už jen korigovat Milanem Lašem. „Chtěli jsme udržet jarní neporazitelnost a Náměšť potrápit, ale vyhrála zaslouženě,“ uznal rapotický kouč Karel Kovařík. „Po celé utkání jsme jasně dominovali, měli převahu a branek mohlo padnout víc než tři,“ trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

Góly: 87. Milan Laš – 21. a 70. Kučera, 33. Rous. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 0:2. Rapotice: T. Laš – Opálka, Milan Laš, Švarc, Dobeš – Martin Laš (70. Císař), Illek, J. Matoušek, Dvořáček (82. Zezula) – P. Matoušek, Sobotka. Náměšť-Vícenice: Pokorný – T. Tržil, Lampíř, Heres, J. Tržil – Anna (58. Rubák), Durajka, Čermák, Rous – Kučera (86. L. Rybníček), Jonák.

ŠTĚPÁNOV – DUKOVANY 0:2
Ve svém závěrečném vystoupení v letošní sezoně přivítali Železáři postupující Dukovany. V případě výhry se v tabulce ještě mohli posunout do první poloviny, ale tyto plány dostaly výraznou trhlinu již ve druhé minutě hry. V ní se prosadil Černý a celek z Třebíčska tak šel rychle do vedení. Na další branku pak čekala necelá šedesátka diváků až do závěru zápasu. Jedenáct minut před koncem se prosadil útočník Pislcajt a Dukovany si tak ze Žďárska odvezly všechny tři body. Štěpánov tak zakončí tuto sezonu na osmém místě.

Góly: 2. Černý, 79. Pislcajt. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:2. Diváci: 55. Poločas: 0:1. Dukovany: Marek Křišťál – M. Fojtášek (73. Miroslav Křišťál), Kunc, J. Fojtášek, L. Pelán – Hron, Černý, Koníř, Horák – Řezáč, Pislcajt (84. V. Pelán).

KNĚŽICE – HARTVÍKOVICE 3:4
Domácím vůbec nevyšla pasáž od 15. do 29. minuty. Vše začalo brankou Horkého, který otevřel skóre. Po něm se trefil i Křehlík, a aby toho nebylo na Kněžice málo, tak po necelé půlhodině a zakončení J. Sýkory to už bylo o tři góly! Takřka ztracený zápas ale domácí nezabalili. Pejchal překonal Chalupu, který ve 35. minutě lovil míč zpoza svých zad podruhé. Díky Krupicovi tak bylo zaděláno na drama. Kněžičtí se moc chtěli rozloučit se soutěží, kterou opouští, vítězstvím. Jejich snaha ale končila na gólmanovi Hartvíkovic, nebo nepřesnou koncovkou. Hosté tak čekali na brejk, kterým v 76. minutě výhru pojistili. Snížení Svobody přišlo pozdě.

Góly: 31. Pejchal, 35. Krupica, 87. Svoboda – 15. Horký, 25. Křehlík, 29. J. Sýkora, 76. Martin Kopuletý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas 2:3. Hartvíkovice: Chalupa – Melkes, Kafka, M. Sýkora, D. Outulný – M. Outulný (84. Rous), Horký, Michal Kopuletý, Vlk – Křehlík (79. Moczár), J. Sýkora (54. Martin Kopuletý).

TŘEBELOVICE – MORAVEC 1:3
Domácí měli v více ze hry, ale šance neproměnili, včetně penalty. To hosté potrestali góly Červinky a Urbánka ještě v prvním poločase. Pohledný fotbal se hrál i po přestávce. V závěru padlo po jedné brance na každé straně. Nejdříve zvýšil zásluhou střídajícího Petra Kudiovského Moravec. Vzápětí zaznamenal na opačné straně čestný úspěch z pokutového kopu Jan Jurka. „Po dvou debaklech jsme sehráli dobrý zápas a s I. B třídou se důstojně rozloučili,“ shrnul třebelovický trenér Bohuslav Veverka.

Góly: 88. J. Jurka (PK) – 7. Červinka, 26. Urbánek, 86. P. Kudiovský. Rozhodčí: J. Kůrka. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Třebelovice: Nesiba – Pavel Sedlák, Šimka, Kotačka, Coufal, Krula – Michal, J. Jurka, Novotný, Janíček (80. Skoumal) – Kapko.

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Fotbal na Třebíčsku

Třebíčsko - Kam na fotbal na Třebíčsku.

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Třebíč - Pozor na kapsáře! Pohybují se prakticky všude. V supermarketech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, hernách i na parkovištích. Dokladem toho je jeden z posledních případů z policejních statistik.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Moravské Budějovice - Rovných deset let uplynulo od založení Městské policie v Moravských Budějovicích a strážníci chtějí kulaté výročí oslavit spolu s místními lidmi.