Úlohu tak mírnému favoritovi usnadnil první gól, který vstřelil rychlík Roman Durajka již v deváté minutě. „Naštěstí jsme utkání zvládli, mohli dát ještě v prvním poločase na 2:0, ale nestalo se,“ pokračuje Kylíšek.

Tomu nejvíce zatrnulo ve druhé půli, když Petr Dubský měl stoprocentní šanci k vyrovnání na 1:1. „Naštěstí jsme to ustáli a v závěru zvýšili na 2:0,“ podotýká trenér nováčka a na konto derby ještě dodává: „Asi jsme měli mírně navrch, ale byl to vyrovnaný zápas. Kdybychom inkasovali na 1:1, čert ví, jak by to bylo.“

Právě nástup do druhého poločasu nejvíce mrzel kouče Okříšek Gustava Cabúka. „Dubský mohl vyrovnat, pak tam ještě z pětky hlavičkoval dvakrát Martin Mašek. Bohužel jsme šance nedali,“ jmenuje hlavní příčinu porážky. „Soupeř byl velmi kvalitní, ale my jsme odehráli dobrý zápas. Ve druhé půli jsme byli více na míči, ale když nedáme šance, tak nemůžeme bodovat.“

Ilustrační fotografie.
Úspěšnou meziválečnou éru třebíčských ochotníků připomene Jaroslav Dejl

S výkonem však byl spokojený. „Teď už nám jen zbývá naši hru vyšperkovat góly a bude to v pořádku. Kdybychom dali ten gól, Náměšť by to měla hodně těžké,“ dodává Cabúk.

Tým Náměště-Vícenic tak splnil svůj cíl před vstupem do jarní části krajského přeboru. „Máme šest bodů, do Ledče tak můžeme jet v klidu a rozdat si to s lídrem,“ usmívá se Kylíšek.

V podzimním měření sil vyhrál nováček doma 6:1. Jak to dopadne v neděli?