Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalový trénink s Třebíčským deníkem

Seriál pro mladé hráče a jejich rodiče

14.4.2009
SDÍLEJ:

Obr. 5: Přihrávky z nohy na nohu („horký brambor“)Foto: SK Fotbalová škola Třebíč

Čtvrtý díl tréninku

Dnes se zaměříme na tak zvané ostré změny směru vedení míče. Ostré proto, že změna směru bude výrazná, někdy půjde až o obrat s míčem do směru opačného. Ve hře je spousta situací, kdy musíš měnit směr vedení míče, abys nenarazil do protihráče. Začínáme přípravným cvičením – umět zastavit míč pohybující se po zemi.

Cvičení 9

Zastavení míče chodidlem (podrážkou). Kopni mírně do míče a hned za ním vyběhni a dříve, než se zastaví sám, ho zastav chodidlem. Kopej míč do různých stran, střídej nohy, které míč zastavují. Zkus také, jak míč zastavíš, ihned celou akci zopakovat, tedy co nejdříve znovu do něho kopnout a zastavit. (Obr. 9, čárkovaná čára = pohyb míče, plná čára = pohyb hráče.)

Cvičení 10

Zastav a veď. Stejně jako v předchozím cvičení míč kopni a zastav. Co nejdříve po zastavení míče ho ale několik kroků veď, opět do různých směrů, třeba se s ním můžeš vrátit na místo, kde jsi začínal. Zdá se ti to lehké? Zkus to tedy v nějakém omezeném prostoru, například ve slalomu (obr. 10). Míč musíš zastavit před prvním z trojice předmětů, mezi nimi proveď míč slalomem a zase míč kopni, doběhni a zastav před další trojicí předmětů. Stihneš míč doběhnout?

Cvičení 11

Zastavení míče jeho stažením a vyvedením. Opět začni stejně. Kopni do míče a běž za ním. Chodidlem, kterým míč zastavuješ, míč současně stáhni k sobě a vyveď několik kroků novým směrem. Rada: Abys mohl míč stáhnout k sobě, nepřikládej chodidlo na míč špičkovou částí, ale střední nebo až u paty. Jak se dotkneš míče, už se dívej před sebe, kam povedeš míč.

Cvičení 12

Zaseknutí míče (zasekávačka). Je to rychlejší způsob změny směru než zašlápnutí míče. Je také bezpečnější, protože míč je před možným soupeřem kryt zasekávající nohou. Při dobíhání míče noha na míč nenašlapuje chodidlem, ale musí se dostat až těsně za míč a dříve, než došlápne, lehce kopne do míče na jeho vzdálenější straně směrem zpět. Dalším dotykem navazuje další činnost (nová zasekávačka, vedení míče apod.). Nenatáčet se tělem. Obměny:
- cvičení 9 a 10, ale zastavení míče zašlápnutím nahraď zaseknutím vnitřní stranou nohy (obr. 11)
- totéž vnější stranou nohy (obr. 12) - pro začátečníky to může být příliš obtížné.

SK Fotbalová škola Třebíč

14.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Fotbal na Třebíčsku

Třebíčsko - Kam na fotbal na Třebíčsku.

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Třebíč - Pozor na kapsáře! Pohybují se prakticky všude. V supermarketech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, hernách i na parkovištích. Dokladem toho je jeden z posledních případů z policejních statistik.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Moravské Budějovice - Rovných deset let uplynulo od založení Městské policie v Moravských Budějovicích a strážníci chtějí kulaté výročí oslavit spolu s místními lidmi.

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Třebíč - Křižovatkou ulic Řípovská a Seifertova v Třebíči-Borovině v sobotu řidiči neprojedou. Zavřená bude kvůli pokládání nového povrchu. „Objížďka povede ulicemi Pražská, Sucheniova a Koželužská. Křižovatka bude uzavřena od 7 do 19 hodin,“ řekla mluvčí města Irini Martakidisová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení