Na odchodu jsou všichni hráči, kteří v dresu HFK na podzim hostovali. Ambiciózní klub toužící po třetí lize, který na podzim ale zdaleka nesplnil očekávání, opouští dvojice znojemských fotbalistů David Odehnal a Petr Jakub.

Půlroční anabáze končí i útočníkovi Janu Karáskovi, který se vrací do mateřských Borů hrajících okresní přebor Žďárska.

„U těch dvou znojemských hráčů to byla dočasná výpomoc, protože jsme během podzimu měli hodně zraněných. Teď se nám někteří kluci uzdravili, takže na jaře by už se k nám vracet neměli. Hostování neprodloužíme ani Honzovi Karáskovi,“ potvrdil výkonný ředitel HFK Třebíč Pavel Němec.

Do jedenáctého celku divize D se naopak vrací čtveřice hráčů, kteří během podzimu hostovali v mužstvech krajského přeboru.

Martin Kopeček a David Macháček z Jaroměřic, Jiří Rygl z Čáslavic-Sádku a Miroslav Řezáč z Okříšek.

„Všichni tihle kluci se zapojí do přípravy. Záleží samozřejmě zejména na nich, jestli chtějí hrát v Třebíči,“ podotkl Němec.

Především návrat stopera Kopečka by výrazně pomohl defenzivě. „Martin byl přes jaro zraněný, začal podzim a v jeho průběhu se opět zranil. Na poslední zápasy jsme ho proto pustili na rozehrání do Jaroměřic. Samozřejmě by to posila byla, ale víme, že je pracovně vytížený, takže čekáme především na jeho postoj,“ upřesnil třebíčský funkcionář.

Ten by rád kádr oživil i minimálně dvěma hráči zvenku. „Jednáme o příchodu jednoho obránce a útočníka, ale jména samozřejmě ještě zveřejňovat nebudeme,“ nastínil Němec.

Podle něj nejde o fotbalisty z vysočinského regionu.

„To vůbec, v tuto chvíli se orientujeme směrem na Brno,“ dodal Němec.