Pětadvacetiletý fotbalista už o víkendu odehrál v dresu HFK, které je po podzimu v divizi D na třetím místě a bude bojovat o postup, přípravný zápas proti Znojmu.

„V postatě je vše domluvené. Čekáme jen na administrativní formality,“ potvrdil místopředseda a výkonný ředitel HFK Třebíč Pavel Němec.

Čermák je třebíčským odchovancem, který v dorosteneckém věku přestoupil do Jihlavy. V FC Vysočina se hned podílel na postupu dorostu do nejvyšší soutěže. V dospělé kategorii hrál převážně za juniorku nejprve divizi a poté i MSFL. Za A-tým nastoupil ve druhé lize k jedenadvaceti zápasům. Naposledy působil v Rakousku.

„Slibujeme si od něj zkvalitnění záložní řady. Jedná se o kluka střední generace, který už má něco za sebou a do kabiny přinese zkušenost,“ podotkl Němec.
Třebíčská záložní řada tak na jaře bude s největší pravděpodobností čítat hned tři bývalé pilíře jihlavské juniorky. V HFK už totiž působí středopolaři Jiří Chlup a Michal Pacholík.

„Ale Čermák a Pacholík jsou vlastně našimi odchovanci, kteří odešli do Jihlavy v mládežnických kategoriích,“ upřesnil třebíčský funkcionář.

Staronovou tváří je také zkušený brankář Miroslav Rousek, který se vrátil z hostování v Náměšti. Jasné jedničce Michalu Beerovi na podzim kryli záda mladíci Rostislav Kruba s Pavlem Němcem. „Otázku brankářů teprve budeme řešit. Možná jeden z nich odejde na hostování, ale je klidně možné, že si necháme všechny čtyři,“ řekl Němec.

S dalším posilováním už prý nepočítá. „Pokud nenastane výjimečná situace, měl by kádr být kompletní,“ uzavřel Němec.