I. A třída – sk. A

DOBRONÍN – KOŽLÍ

5:0

Na Krautšnajdrův trestný kop Březina nedosáhl a domácí brzy vedli. Na těžkém terénu se několikrát pokusili zahrozit hosté, ale v koncovce byli bezzubí.
Dobronín ve druhé půlce oživil ofenzivu dvěmi změnami, které přinesly ovoce. Skořepa si vyměnil míč s Kalců a do protipohybu zvýšil na 2:0. Pak Kalců zužitkoval únik a po něm se podruhé v utkání prosadil po dvou narážečkách Skořepa. Parádičku na závěr si připravil Kalců, který si pohrál s oběma stopery a ležícího gólmana ladně přehodil.

„Výsledek sice napovídá tomu, že to byla jednoznačná záležitost, ale výkon nebyl ideální. V závěru, když už bylo rozhodnuto, jsme to zbytečně tahali a vyhledávali osobní souboje,“ komentuje trenér Dobronína Ludvík Haubert.

Góly: 12. Krautšnajdr, 57. a 79. Skořepa, 62. a 86. Kalců. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:3. ČK: 0:2 (81. M. Blažejovský, 86. Hrabaň). Diváci: 70. Poločas 1:0. Dobronín: Chvátal – Hypeš, Diviš, Sochor, Vaněk – Klenovský (46. Sobotka), L. Sedláček, Krautšnajdr (46. Skořepa), Hlávka (72. Pachl) – Kalců, T. Sedláček.

(2:1)
60. a 81. Kuchta (první PK), 29. Fukan, 34. vlastní 62. Mašek – 26. Bláha, 89. Žáček.

Ústrašín – Kamenice
2:1
(1:0)
13. Dedera, 84. Běloch – 54. A. Schober.

Věžnice – Chotěboř
4:4
(1:3)
20. Procházka, 46. Chalupník, 69. Martínek, 90. Černý – 19. a 61. Novotný, 23. Hromádka, 43. Motl (PK).

Dobronín – Kožlí
5:0
(1:0)
12. Krautšnajdr, 57. a 79. Skořepa, 62. a 86. Kalců.

(1:3)
30. Jůzl, 50. Nenadál – 14. vlastní, 31. Kučka, 40. vlastní, 56. Hořínek.

3:0

První změna skóre zajímavého utkání se „upekla“ po Kovačíkově narážečce se Svítilem, precizním zpracování Pazderníka na prsa a jeho nezištné střele. Hosté naráželi po celé utkání na velmi pevný obranný val Staré Říše, která si schovala další dva gólové momenty do závěrečné čtvrthodiny. Nejdříve se hlavou prosadil Tichánek a stejný hráč se po přiťuknutí Kovačíka opřel do míče, který skončil přesně u tyče.

„Bojovností a nezvratnou vůlí jsme získali zasloužené vítězství. Byl jsem celkem rád, že podzim už končí, ale po tomto výkonu bych klidně odehrál ještě pět kol,“ hodnotí hrající trenér Říše Luděk Kovačík.

Góly: 35. Pazderník, 75. a 81. Tichánek. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas 1:0. Stará Říše: Svoboda – Kouba, Nepraš, Holub, Pytlík – Vaňkát (88. Kvašnička), Kovačík (80. Martin Žák), Tichánek, Svítil – Štěpnička (84. Milan Žák), Pazderník.

NÁMĚŠŤ - TŘEŠŤ

1:3

Hosty už po čtyřiceti sekundách poslal po zpětné přihrávce do vedení Nosek. Prakticky okamžitě po rozehrání byla k vidění stejná šance, ale třešťský střelec tentokrát zaváhal. Poté domácí nastartovali neuvěřitelnou přehlídku zahozených šancí. Vedle Fraňka nevyrovnali z tutových pozic postupně Širila, Mašíček ani Vildomec. Hosté se do poločasu dostali za půlku jen jednou. Ale Trnkovi se podařilo náměšťským obráncům utéct a zvýšit vedení.

Druhou půli opět začal tutovkou Franěk, který tentokrát trefil tyč. To samé předvedl Klíma. Snížit se podařilo až Petzovi. Hned poté šel sám na branku smolař zápasu Franěk, který znovu nedal. Pak se Laštovička musel před gólmanem Jindřichem snad bát a z vyložené pozice minul branku. Zákonitý trest přišel po dalším brejku Trnky, který domácím opět ukázal, jakže se proměňuje samostatný únik.

Góly: 74. Petz - 1. Nosek, 42. a 87. Trnka. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Třešť: Jindřich - Gregor, Krejčí (74. Kříž),Veselý, Steklý – Trnka, Kadlec, Gutwald, Svěrák (90. Mareš) - Kodys, Nosek.

STONAŘOV – BOHDALOV

4:4

Domácí tlak utlumil krásným přímákem hostující Doležal a hosté nečekaně vedli. Pok ještě Čumpl děkoval dobře postavené tyčce. Snaha Stonařova nakonec vedla k vyrovnání. Před koncem poločasu se po pěkné kombinaci se Šánou trefil Bláha.

Vstup do druhé půlky vyšel opět Bohdalovu, kterému ale vedení vydrželo pouhých 11. minut. Kainova střela vedla přesně k tyči a obrat zařídil nádherným projektilem do šibenice Seknička. Hosty pak zpražil čtvrtým gólem Šmarda a zdálo se být rozhodnuto. Jenže bohdalovské snažení a nakopávané balony před branku domácích přineslo ovoce. Novotný snížil a v hektickém závěru a nastavení srovnal Vomela.

„Je to hrozná škoda, protože ty body nám můžou chybět,“ stručně a sklesle okomentoval kouč Stonařova Zdeněk Štancl.

Góly: 41. Bláha, 65. Kain, 80. Seknička, 84. Šmarda – 14. Doležal, 54. Kántor, 88. Novotný, 90.(+2) Vomela. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas 1:1. Stonařov: Čumpl – Špaček, Digrin, Jaroš, Seknička – Skála, Turoň (55. Martin Čumpl), Šána, Šmarda – Kain (90. Šindelář), Bláha.

KOUTY – RANTÍŘOV

3:1

Kouty mají formu a zvedají se ode dna. To potvrdily i proti Rantířovu. Do vedení dostal domácí střelou do protipohybu brankáře Parma. Jenže o pár minut později se k přímému kopu na druhé straně postavil Novotný a z pětadvaceti metrů vyrovnal. Nakopnutý Rantířov se dostal do dvou brejků. V obou případech však zazářil domácí brankář Korovjak.

Ve druhé půli už hru jednoznačně ovládly Kouty. O vítězný gól se postaral z přímého kopu Čáp. Poté ještě přidal pojistku krásnou střelou z dvaceti metrů Parma.

Góly: 29. a 67. Parma, 56. Čáp - 36. Novotný. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Rantířov: Jaroslav Kremín - Fiala, Novotný (87. Lát), Vácha, Živný - Zeman, Kubík, Pecha, Kovačik - Jan Kremín, Holec.