„Samozřejmě, že bychom chtěli bodovat, ale soupeř je nesmírně kvalitní a nám se na jaře zatím příliš nedaří. Na výlet ale do Bystřice nejedeme,“ říká borovinský kouč Michal Kusák.

Fotbalisté mají v Bystřici nad Pernštejnem co napravovat, v posledním vzájemném duelu utrpěli na vlastním hřišti strašidelnou porážku 0:6, když první poločas prohráli o čtyři branky.

„To byl největší výprask mojí trenérské kariéry, ale i takový dokáže být fotbal. Soupeř do čeho kopl, to skončilo v naší bráně a za stavu 4:0 se hraje velice těžko,“ připomíná nepovedený zápas fotbalový kouč.

Jaro nezastihlo Borovinu v nejlepší formě, v předchozích dvou utkáních vyšla bodově naprázdno. O jedinou branku prohrála v Moravských Budějovicích i doma s Havlíčkovým Brodem.

„Žádné lehké zápasy na úvod jarní sezóny. Škoda je především utkání v Budějovicích, protože tam jsme měli vyhrát.
Doma jsme nedali gól a soupeř postupně hru ovládl,“ stěžuje si Kusák. Do modrobílé sestavy by se měli vrátit i uzdravení Mikuška a Štěpnička.

„Naštěstí se nám někteří hráči dali dohromady, konečně budeme kompletní, nastoupíme v plné síle a uvidíme, zda nám to pomůže,“ doufá borovinský trenér.

Borovina na postup nemyslí, ale z horních pater tabulky krajského přeboru se stěhovat nechce. „Tradičně se rozehráváme pomalu, ale nemůžeme to protahovat do nekonečna.Je na čase udělat nějaké body,“ uzavírá Michal Kusák.