Jemnicko se vyhouplo na jedenácté místo

Vysočina - Ve 23. kole krajského přeboru se největší překvapení zrodilo v Náměšti, odkud si tři body přivezlo Jemnicko.

13.5.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

H. BROD - PACOV 3:0

Po celý zápas měli hráči brodského Slovanu hru pod kontrolou. Do první šance se po rohovém kopu dostal Nechvátal, ale hlavou mířil nad pacovskou branku. V 18. minutě se před gólmanem Basíkem ocitl Provazník, ten nechal vyniknout hostujícího gólmana. O chvíli později musel vystřídat pro zranění Berky, na jeho místo přišel Teplan a po půl hodině hry otevřel chladnokrevně skóre zápasu. Po přestávce se opět do šance dostal Provazník, tentokrát zazvonil na tyčku. V 51. minutě spálil tutovku autor úvodního gólu, když sám před Basíkem nastřelil pouze jeho nohu. Uklidňující druhý gól přišel v 71. minutě, to se míč odrazil k Slámovi, a ten technickou střelou nedal Basíkovi šanci. V závěru utkání upravil na konečných 3:0 Krejdl, který byl pouhou minutu na hřišti.

Góly: 30. Teplan, 71. Sláma, 90. Krejdl. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 1:0. H. Brod: Kučírek Bláha, Nechvátal, Ganobjak, Hejkal (89. Krejdl) Sláma, Tůma, Kubát (63. Molák), Lacina Berky (22. Teplan), Provazník. Pacov: Basík Kuran, Kerouš, Pavelec, Mařinec Bártů (65. Rybčák), Vlk, Vlach, Hrobský Váňa, Kabíček. Nejlepší hráči: Teplan, Sláma Basík.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE - JEMNICKO 0:1

Domácí měli zpočátku mírně navrch a nejvíce hrozili z rohových kopů, kterých měli v úvodní půlhodině celou řadu. Po jednom z nich hlavičkou rozezvučel tyč Kopečkovy branky Buchta. Největší šanci měl také po rohu Chládek, ale v dobré pozici přestřelil. Hosté se v prvním poločase do výraznější příležitosti nedostali. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie bez výraznější šance. O osudu zápasu rozhodla standardní situace. V 74. minutě se trefil z pětadvaceti metrů přesně k tyči hostující Kříž. Náměšť poté měla k dispozici několik trestných kopů, ale výborně hrající Rubák, ani Chládek nevyrovnali. Jemnicko získalo cenné tři body.

Gól: 74. Kříž. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 3:5. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice: Rousek Rous, Buchta, Záviška, Heres Hlavatý (40. Prokeš), Chládek, Rubák, Polák Kučera (66. Lokaj), Jirgl. Jemnicko: Kopeček Čurda (48. Císař), Novák, Tobolka, Kincl Křivánek (90. Štumfol), Krejča, Sevelda (89. Kelbler), Koutný Kříž, Tesař. Nejlepší hráči: Rubák Krejčí, Kříž.

ŽIROVNICE - CHOTĚBOŘ 1:0

Na kvalitě zápasu se podepsal podmáčený terén, nicméně obě strany daly do boje především bojovnost, takže se bylo na co dívat. Domácí mohli jít do vedení už v prvním poločase, jenže Dýnek tváří v tvář brankáři mezi tyče nezamířil. Také po přestávce byli Žirovničtí o chloupek lepší. V 70. minutě byl blízko gólu T. Houška, jenže nepřeloboval ležícího Vykoukala. Středopolař Slavoje si vše vynahradil v 80. minutě, kdy střelou zpoza šestnáctky vymetl šibenici. V závěru se hrálo podle not Chotěboře, domácím evidentně došly síly, ale výsledek už svou podobu nezměnil.

Gól: 80. T. Houška. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Žirovnice: Trepka Vilímek, Kuš, Poul, Kořínek Staněk, T. Houška, Dýnek, Moravec (64. Rozporka) Pahr (90. Weith), Pokorný (73. Průša). Chotěboř: Vykoukal Čáp, Hromádka, R. Odvářka, Hlaváček Moravec, Běloušek, Dvořák (25. Pfeffer), Somerauer M. Odvářka, Čapek (75. Turek). Nejlepší hráči: Trepka, Vilímek Vykoukal.

SAPELI POLNÁ - NOVÁ VES 1:0

Do zápasu nastoupili lépe hráči Nové Vsi a za svou aktivitu byli málem odměněni. V desáté minutě se otřáslo za Koubkem břevno. Pak se osmělili i Polenší. Hlavou mířil těsně nad Fišer a Padrnos ve vyložené šanci netrefil balon. Ve druhé půlce se Nová Ves dostávala do nebezpečných situací díky nakopávaným míčům před Koubkovu branku, ale domácí gólman i defenziva Sapeli si s centry dokázali poradit. V 57. minutě navíc vyrazili domácí do rychlého brejku, Padrnos vyslal do úniku Morkuse a ten střelou kolem Fuksy rozvlnil síť 1:0. Přidat pojistku mohl v 70. minutě Špendlíček, ale trefil jen břevno. Hosté se v závěru vrhli do útoku, nakopávanými míči si vytvořili několik závarů, ale ani jeden vyrovnávací trefu nepřinesl.

Gól: 57. Morkus. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas 0:0. Sapeli Polná: Koubek Slezák, Tržil, Reiterman, Barák Padrnos (72. P. Matějíček), Špendlíček, Vacek, Morkus (90. Černý), Fišer Rychtecký. Nová Ves: Fuksa Kubík, Řeháček, Zdražil, T. Novotný I Josef Šandera, Nečas (80. Jan Šandera), R. Novotný, Nejedlý Čech (70. T. Novotný II), Bureš. Nejlepší hráči: Koubek, Morkus Čech.

V. BÍTEŠ - ŽDÍREC N. D. 1:0

Oba týmy si v začátku utkání vytvořily po šanci. Střela hostujícího Klimeše ale minula cíl a stejně dopadl na druhé straně pokus Horkého. Ten samý hráč se přičinil o rozhodující moment zápasu. Po jeho úniku a křížné přihrávce malým vápnem otevřel skóre neuhlídaný Kopáček. Vyrovnat mohl Klimeš, ovšem v jasné šanci minul. Příležitost Velké Bíteše, konkrétně Pokorného, zase vychytal Rezničenko. Po změně stran domácí úspěšně hlídali náskok a mohli i zvýšit, Pokorný ale ve stoprocentní šanci netrefil zařízení.

Gól: 24. Kopáček. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. V. Bíteš: M. Pelán Nekuda, Střecha, Suchý, Horký Pohl (79. Šeba), Jelínek Kopáček, Loup, Ivančík (69. Škorpík) Pokorný. Ždírec n. D.: Rezničenko Kysilko, Kolouch, Votava, Plíšek Pátek, Smejkal, Novotný, Horáček Klimeš (86. Klupka), Čalkovský (79. Dvořák). Nejlepší hráči: Pelán, Horký Novotný.

ST. ŘÍŠE - ČÁSLAVICE-SÁDEK 4:0

Od začátku měli domácí zápas pevně ve svých rukou a hosté, kteří hráli na brejky, se do vážnějších šancí nedostávali. A tak se to nejpodstatnější událo před brankou Kružíka. Ten musel poprvé lovit míč ze sítě po čtvrt hodině a akci Brnického, který prostrčil míč na Radka Pokorného, jehož střela zamířila do pravého horního rohu. Stará Říše se dál tlačila do ofenzivy a v závěru poločasu ji uklidnil druhou brankou Príborský, který využil vybídnutí Merhauta.

Ve druhé půlce bylo na hřišti takřka jen jedno mužstvo. Domácí šli jasně za výhrou, pod kterou se ještě stihl zapsat hlavičkující Kadlec, který proměnil roh Brnického. Ten se nakonec také prosadil, když propálil Kružíka nekompromisní křížnou ranou. V závěru mohl skórovat i střídající Vácha, ale své úniky zakončit gólově nedokázal.

Góly: 15. R. Pokorný, 43. Príborský, 52. Kadlec, 64. Brnický. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas 2:0. Stará Říše: Neuman Bartoš, Kadlec, Dvořák, Procházka (56. Valo) Florian (56. Rygl), Merhaut, Bratršovský, Príborský Brnický (69. Vácha), R. Pokorný. Čáslavice-Sádek: Kružík Šimek, Zikmund, Plichta, Rygl Sodomka (62. Kosmák), Lampíř, Urban (87. Kadetů), Pokorný Gross, Dítě. Nejlepší hráči: Dvořák, Bratršovský, Bartoš.

JAROMĚŘICE - M. BUDĚJOVICE 2:2

Domácím vyšel vstup do zápasu a už v sedmé minutě doklepl centr Z. Karáska do sítě Míča. Jaroměřický útočník v 16. minutě udělal kličku brankáři Břinkovi a jeho střela z úhlu skončila za přispění budějovické obrany v brance 2:0. Destrukce měla dál více ze hry a utkání pod kontrolou. Jenomže vítězné plány domácím narušil kontaktní gól soupeře. Těsně před pauzou potrestal nedorozumění jaroměřické defenzivy Trnka. V 59. minutě dorazil trestný kop za Chalupova záda Busta a bylo srovnáno. Hostitelé se ve zbytku střetnutí trápili v koncovce a nepomohlo jim ani vyloučení Černého. A když ve vyložených šancích neuspěli střídající Macháček ani Neumann, body se dělily.

Góly: 7. a 16. Míča 45. Trnka, 59. Busta. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (62. Černý). Diváci: 120. Poločas: 2:1. Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Ošmera (66. Macháček), Z. Karásek Rygl, M. Karásek, Kopeček, Novotný, Kyzlink Míča, Neumann. M. Budějovice: Břinek Novotný, Procházka, Busta, Buďa, Kopeček, Trnka (46. Dušek, 89. Forman), Černý, Škoda, Veselý, Svoboda (82. Pařízek). Nejlepší hráči: Míča, Kyzlink Břinek.

Příští kolo: Jemnicko Jaroměřice, M. Budějovice V. Bíteš, Ždírec n. D. Žirovnice, Chotěboř H. Brod, Pacov Sapeli Polná, Nová Ves St. Říše, Čáslavice-Sádek Okříšky, Humpolec Náměšť-Vícenice.

13.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku, Hanzalův kopeček u Čáslavic.
27

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Okříšky, Brno – Nezačaly špatně, ale pak přišel laciný gól a výsledkem byl debakl. Fotbalistky Okříšek utkání na umělé trávě Líšně, kam zavítaly v šestém kole ženské divize C, vůbec nezvládly.